bugün

entry'ler (320)

biranın yanında iyi gidenler

Duzlu fıstık.

sözlük yazarlarının itirafları

Onu hemcinslerinden bile kıskanıyorum. Deliriyorum ya onlarla konuşurken daha çok zevk alıyor diye. Ben de pes oynamaya başlıycam. Yeter ki onlarla vakit geçirmesin...

kadınları kalitesiz gösteren detaylar

Sigara
Siyah saçlı olduğu halde sarışın olma çabası
Seksi olacam diye absürd giyinmesi
Esmer olması
Mavi lens.

defalarca dinlenilse bile hiç sıkmayan şarkılar

Teoman Gündüz Tarifesi.

lazların rum kökenli olduğu gerçeği

Hatta ve hatta (bkz: the vikings)

kitaplarını okumaya doyamadığınız yazarlar

Ahmet ümit
Sabahattin Ali
Yusuf Atılgan
Zülfü Livaneli
Sevgi soysal
Franz Kafka.

evli olup sözlüğe üye olanları anlayamamak

Neden anlayamamaktir? Diye düşünmemize neden olan anlayamayisimizdır. Zira sözlük seda sayan yahut müge Anlı işlevi mi görmektedir de bizim mi haberimiz yoktur diye düşünmeden edemeyeceğim.

sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

(bkz:Scarlett Johansson
Katheryn Winnick
Gemma Arterton )

beyaz tenli kadın vs esmer tenli kadın

Tabi ki beyaz tenli ortalığı dağıtır. Esmer kadın ne ya? Pis gibi. Kokuyor bence onlar ıyyy.

16 yaşında bakir bir adam olma talihsizliği

Güldüren talihsizliktir. Zira böyle bir talihsizligi yaşaman için öncelikle adam olman gerekmektedir. Ergenlik insanlarda en sevmedigim dönemdir. Ne kadar salak bi dönem ya harbiden.

rus atasözleri

Sıcak denizlere inmeyene kız vermezler.

anything else

Çok beğendiğim bir film. Başroldeki esas oğlan o kadar kekelemese daha iyi bir oyunculuk sergileyebilirdi. Kekelemek birine yakışıyorsa o da woody allen kabul edelim.

lan diyen kız

Uzak durulması gerekendir. Sigara da içiyordur.

düğünlerden nefret etme sebepleri

Of çok yapmacık, herkesinki aynı. Hep aynı tripler,sıradan seramoniler. Sırf bu sebeple nikah yapıcam. Sadece nikah. Belki sevgilimle sevdiğimiz bir parçada dans ederiz. Hepsi bu. Düğünde sıkılan maganda kurşunlarına hiç girmiyorum... Yazık.

otomatik portakal

Kitabı Dost Körpe çevirisiyle okuyorum çünkü kitapçılarda rahatlıkla bulabileceginiz onun çevirisi. Yeni başladım fakat çeviriyle ilgili bir sorun olmalı diye düşünüyorum çünkü böyle bi sokak jargonu yok. Bu da yapmacıklık katıyor kardeşlerim. Yapmacikligi taa en başından cakozlayip dikizleyebiliyorsunuz kardeşlerim. Bu ne yahu?

starbucks ta ne içileceğini bilmeyen insan

Tabi ki latte içilmesi gerektiğini bilmiyordur.

uzun boylu kızların gulyani gibi olması

Uzun boylu kızların gulyabani gibi olmasıdır. Sırık gibi dümdüz hiçbir hattı olmayanlar gulyabanidir hatta zombidir yahu.

uzun boylu geniş omuzlu müzisyen sözlük erkeği

Vovovovdur. Bittiğimiz erkek tipidir. Dememizi istemiştir yazar arkadaşımız. Yazik. Uzun boylu geniş omuzlu nasıl bir sıfat yahu? Iyi birşey mi ki o? Hoş mu yakışıklı mi zeki mi yenir mi? Yani nasıl ola ki...iyi hoş intiba uyandırmak için yazmışsin da bende negatif ve antipatik izlenim bıraktın.

sevgiliyle adaya yerleşip sonsuza dek sevişmek

Harika olurdu.

elit kesimin çocuklara koyduğu sikindirik isimler

Elit kesim olduklari konusunda pek bişey diyemiycem. Elit kesim böyle isimler koyar mı çocuğuna onu hiç bilemiycem. Ama alın size harbi sikindirik isimler:
ravzasu
Doruk
Ilkyaz
Doğanur
Derin
Oğulcan.