bugün

2016 yilina hizla yaklastigimiz su gunlerde starbucks gibi kuresel bir markanin menusunden bihaber olan insandir.
sagda solda goruyorum ve duyuyorum starbucks'a gidersem ne icecegim diyenleri.
e insaf yani.
bir arkadasiniza falan soramiyor musunuz ? ya da elinizin altinda internet yok mu ?
aslinda starbucks mudavimi arkadaslar olarak sucu kendimizde aramamiz lazim.
lutfen starbucks'a hic gitmemis ya da ilk defa gidecek insanlari dislamayalim.
onlar da elbet bir gun starbucks kulturunun tadina bakarlar.
yani en azindan benim umudum bu yonde.
Benimdir. Ama siz beni bide tavuk dönercide görün.
Cafe kültürüne yabancıdır.

Starbucks'la sınırlandırmamak lazım. Asağı yukarı her yerde aynı içecekler var.
(bkz: sanki hiç leğende yıkanmamış gibi mocha içmek)
" benim lan bu, vallahi bak, bilmiyorum amına koyim işte, 1-2 defa gittim, bile bile sikiş böyle bişeymiş demek ki, ne istersiniz dedi, dedim böyle çikolatalı şekerli olsun, güzel bişey verdi içtim amına koyim, oradaki siyah şeker midir nedir hepsinden koydum içine bol bol o kadar para verdik ne olacağıdı. iyi de oldu güzel de oldu."

- evet fakirim.

- yine olsa yine yaparım.

- gittiğim yerin adı (bkz: starbaks çinçin)
Ben oluyorum kendisi. Kahve sevmeyen bir insan olarak orada hiçbir işim yok. Gerçekten neler satışa sunulduğunu da bilmiyorum.
Valla bende yalan yok hilaf sınırlı. Üç beş gittim ama menüde ne var? Ya da ne nedir bilmem. Esasen çokta sikimde değil. Nerede olduğum değil kiminle olduğum önemli.
Benimdir. Kahvelerin ismini telafuz etmek çok zor. Adını söyleyebilsem bile nasıl bir şey geleceği hakkında hiçbir fikrim olmuyor. hem kahve sevmem ki zaten.
(bkz: kanayan yaramız)
Ben bir kac defa gittim her seferinde de ne icecegimi bilemeyip turk kahvesi ile maceramizi sonlandirdik. Hic boyle kazik yedigimi de hatirlamiyorum.
Sandim ki fincanin icinden ceyrek cikacak ama bana rastlamadi.
Telaş yapmasın bir tane misto desin he bide yağsız sütten desin olaya karizma katar bitti gitti ayrıca çok uygun fiyatı.
Edit: entry nick uyumu yapmayın lütfen
Ciddi bilgidir.
Normal, alelade, ortalama insandır. Asgari ücretle çalışan için yediği simitin yanında çay da içmeyiversin canım diyen bir bakanımız vardı bizim değil mi?
Tabi ki latte içilmesi gerektiğini bilmiyordur.
en iyi insandır diğerleri gibi sosyal medyaya atmak için her gün gidip içmez mal değildir evet ordan içen maldır salaktır.
biz eski erkeklerin kıraathane kültürüne ters. geç o işi sen.
americano içmemesi gerekir. zira kahveden soğur, starbucks un kapısından geçmez bir daha.
americano içeceğini bilmeyen cahil insandır.

konu kahve olunca emperyalistler müthiş yapıyo valla, bakmayın öyle.
recep ivediktir.*
Cahilliğin lüzumu yok amk!

Biz entellektüel friendlerimle hep ''orange mocha'' içeriz.

görsel
adam gibi adamdır. saf anadolu insanıdır. evet.
Bilmemesi ayıp değil ne önerirsiniz dememesi tuhaftır. Kahveci işte be kardeşim. Amma anlam yüklediniz sıtarbaksa...
benimdir o. starbucks'tan bir çöp bile almadım şimdiye kadar.
starbucksa para verecek varsa ben ona türk kahvesi yapayım hem muhabbet etmiş oluruz.
hiç gitmedim, bilmiyorum. Bir keresinde havaalanında değişiklik olsun diye (benzer consept bir mekanda) americano istemiştim. Bardaktaki deliğe kanarak pipet isteyince adamın garip bakışlarına maruz kaldım. Meğersem o delikten pipet geçmiyormuş, ağzını dayayıp içecekmişsin. Yani sadece ne içeceğini değil, nasıl içececeğini de bilmeyenler var, benim gibi.
2 milyonuncu kez orange chochalate mocha esprisi yapmış harika insan. böyle yaratıcı insanlar kaldı mı ya? puahahaha vay be ilk defa duydum cidden hiç kimse yapmamıştı. ay yine aklıma geldi ya uff krize girdim.