bugün

entry'ler (280)

uğur dündar ın namaz rahatsızlığı

ortaokul 7. sınıftaki bir çocuğun cuma namazına gitmesi dünyadaki en normal bir durumdur. Tıpkı yaşıtlarının kiliselerde ilahi söylediği diğer ülke çocukları gibi. ama bizde namaz kılmak sanki korkunç tehlikeli bir durummuş gibi algılanıyor. uğur dündar cenaze namazına denk gelsem bile saf tutmam.

direksiyon sınavına araba sürerek gitmek

bir türkiye gerçeği.

rock kızları sorunsuz veriyordu bende rockçı oldum

rock dinleyen kız tayfasının verebilitesinin ferdi tayfur hayran kitlesi kızlara göre daha yüksek olmasından dolayı rock dinlemeye başlayıp ardından uzun saç küpe ile "loading"i tamamlayıp piyasaya çıkan erkek zümresinin genel kanaatidir.

rock kızları sorunsuz veriyordu bende rockçı oldum

bir gencin neden rockçı olduğuna dair kısa bir açıklaması.

başlıkları alt alta okumak

kendi taraftarı tarafından sevilmeyen futbolcular
bu kadar insan sizi neden alkışlıyor anlamıyorum

bilal erdoğan

21 gün askerlik yapması yasaldır. Yurtdışında "3" yıl kalmış ve yaşadıkları ülkenin vatandaşlığını kazanmış olan tüm vatandaşlar 21 gün bayburt'ta zaten askerlik yapmaktadır. Yani ya gerçekten şakasınız ya da gerçekten işkembeniz müthiş aktif.

sözlükle ilgili doğru zannedilen yanlışlar

sözlükteki çoğu insan ateist değildir. sadece ateistmiş gibi davranırlar. onlara göre bu bir statü belirleyici ayırt edici bir özelliktir. umursamayınız "he" deyip geçiniz.

ezan okunurken köpeklerin havlaması

Bu duruma "al eline mikrofonu bir gazel oku bak bakalım nasıl uluyorlar" şeklinde yorum yapanları gördükçe onların adına üzülüyorum. Nasıl bir zihniyettir ki kabullenmemek ve/veya herşeyi bilimselliğe bağlamak adına çırpınıyorlar. köpekler sadece akşam yatsı ve sabah ezanlarında havlamazlar ulurlar. (bkz: ulumak)

Bunun sebebini hiç birimiz "köpek" olmadığımız için, yeryüzüne inen melekleri görüyorlar gibi bir yorumda dolayısıyla yapamayız. Zaten bu durumu neden yaptıklarından öte neden sadece ezan okunurken yapıyorlar? şeklinde bir yorumda bulabiliriz. 24 saat içerisinde sadece 3 zaman diliminde gerçekleştirdikleri bu durumun sebebi sadece ezandır. ezan çağrı ve bir zikirdir. Ezandan köpekler kadar etkilenmeyen bünyelerin bunu anlamasını zaten bekleyemeyiz.

genel kültür, siyaset, müzik ve bir çok konuda bir bilge edasında atıp tutan adamlar ulvi şahsiyetler değillerdir. çoğu çocuktur ve/veya çocuk ruhludur. Dışarıda yüzyüze iki kelam sohbet etmeye kalk mıymıntı pis bir adam olarak karşına çıkar.

sözlükteki kızlar (borç) vermez.

sözlüğe yeni üye olan bireylerin moderatörler ile ilgili ne kadar ağır ve efendi olduğu kanaati oluşur. Halbuki moderatör olmuş bir çok yazar moderatörlükten sonra eski entryi tarzlarından uzaklaşmışlar ve ağır abi moduna girmişlerdir. Hatta moderatörlükten önce yazdıkları ve aman görülmesin diye sildikleri nice entryleri vardır.

sözlüğün kitlesinin üniversite okuyan nesil ve üstü olarak zannedilir. Halbuki büyük bir bölümü 14-19 yaş arasındadır.

sözlükler ile ilgili olarak genel bir kanı oluşan ve doğru zannedilen yanlışlardır.

Örneğin; sözlük içinde düzenlenen zirvelerin amacı kaynaşmak, tanışmak değil güzel karı kız varsa hafiften yazılmak için yapılır.

sözlüklerin ana işlevleri cinselliktir

evet gün geçmiyor ki birisi daha tespit yapmasın. Bugünkü ele alacağımız konu sözlüklerin cinsel açlığı bastırmadaki rolü ve endüksiyonu. *
Öncelikle sözlük anayasasına uyarak tanımımızı yapıyoruz.

Tanım: sözlük kullanıcılarının sözlükten yararlanma süreçlerinde cinsel dürtülerine cevap bulması.

Evet, tanımıda yaptıktan sonra dalalım konumuza.

Burada kaç üye var bilmiyorum. Bu yazıyı yazana kadarda hiç bakmamışım. 10.000'in üzerinde olduğunu varsayıyorum. *
Bu topluluğa teker teker mikrofon uzatsak desek ki; Neden sözlükte vakit geçiyorsunuz? Sözlüğün size katkısı nedir? desek eminim ortalama cevap şöyle olur; "- eeee, sözlük güzel bilgi paylaşımı yapıyoruz, öyle değişik fikirleri görüp bilgi ediniyoruz. ehehe güzel yani" der yani tam bu şekilde ifade etmesede buna yakın şeyler olacağından eminim.

Sözlük denilen olay neden sadece üniversite öğrencilerine ağırlıklı hitap eder. hiç düşündünüz mü? Eminim bir çoğunuz herhangi bir arkadaşınıza "- Ya oğlum bak gel otur, bu sözlük böyle burda başlıklar var. işte bu başlıkla ilgili entryler giriyosun. Çok komik şeylerde var" dediğinizde bir çok arkadaşınız "-ne bu ya forum gibi Ya hacı bi siktir git ya uğraşamam" şeklinde tepki vuku bulur. Bilmem hiç düşündünüz mü acaba neden her dillendirdiğiniz arkadaş çevrenizin bir çoğu sizin gibi sözlüğe aşık edasında bakmaz, bakamaz?

Şimdi sorunun en temel noktası bu. Yani tüm sözlük üyelerinin ortak tarafı da bu. Neden sen de ve senin gibilerde bağımlılık derecesine geliyor sözlük? Cevabı basit. Bilgili, kültürlü, zevkine tapılası insan olma edasını sunabileceğin ve bu kriterlere ağzında salyalarla bakan bir karşı cins kitlesi olduğundan dolayı sözlük senin ayrılmaz parçan olabilir mi?

Başlıklardan analiz yapsak sence yüzde kaç oranında kız, erkek, seks vb. gibi cinselliği çağrıştıran kelimeler ve bu tür başlığa genelde "-ya bi siktir git ya" tepkisiyle "-aha bu başlığı açan mal, öküz, montofon ben sağlıklıyım çünkü ona bi defol git dedim." mesajı verilir.

Neden aynı ortak sorun paydasında buluşan insanlar zirveler denilen (halı saha filan hariç belki orada da olabilir bilemem) tamamında acaba güzel kız, yakışıklı bilgili erkek var mı? içsorusuyla yerlerini alırlar? Peki samimiyetimle sorayım. Sözlükten tanışıp üç gün içinde yatakta nefes nefese kaldığınız oldu mu? sözlükten kız kaldırmak
belediye otobüsünden kız kaldırmaktan kaç kat daha kolay?

Bir hatunu veya bir erkeği incelediğiniz şey entryleri mi? kendisi mi? yoksa entrylerinden yola çıkarak ilgili şahışın kişiliği ile ilgili kaç kez tahminde bulundunuz?

Şimdi içinizden bi ses şunu söylüyor; "-madem öyle o zaman sen nesin lan dürrük" evet eğer bu soruyu yazıyı okurken düşündünüz ise anlattıklarımı içteki kişiliğiniz kabul etti ama yansıttığınız kişilik ise reddetti.

Sözlükler ne bilgi paylaşımı ne de bilgi yuvalarıdır. Asosyalleşen gençlerin ilacı, tuzu biberidir. Cinselliğe adım atarken çok rahat geçiş yapılmasını sağlayan araçlardır. Çeyrek finalde Önce başlıklarla etrafa fikirler saçılır. yarı finalde Tepki verenler ile diyaloga gecilir. finalde "kahve içelim mi bir akşam?" sorusuyla yatak özlemi sunulur. Bazende aradığı kız ve erkek bulunur. sevgili olunur. üç gün sonra kolay kazanılan kolay kaybedilir kurağı gereği tekrar herşey en başa alınır. süreç tekrar başlar...

edit: 417 farkla üye sayısına yaklaşmışım. e tahmini kuvvetli adam olduğumu söylememe gerek yok artık. *

kariyer net e ütücü ilanı vermek

kariyer.net sitesine ütücü aramakla ilgili ilan vermek.

yahu bu ne? götümle güldüm sabah sabah. hele bir de "iş tanımı" yok mu? *
UTUCU
(Ref: LND120)

ilan Tarihi: 23.06.2009

Şehir/Ülke: Antalya

Personel Sayısı: 1

Genel Nitelikler:

- Bu pozisyonda en az 2 yil deneyimli

- Takim calismasina yatkin

- Bay aday tercihimizdir

iş Tanımı:

- Esyalari uygun olan degisik utu makineleri ile utuler.

konsomatris

bu mesleği gerçekleştirenlerden hangi şart ve koşul olursa olsun üç şey beklenmez; vefa , sadakat ve sevgi.

diğer için; (bkz: orospu)

orospu

bu mesleği gerçekleştirenlerden hangi şart ve koşul olursa olsun üç şey beklenmez; vefa , sadakat ve sevgi.

akp ve gülen i bitirme planı

konuya çok ters açıdan bakalım.

1- Ele geçirilen belge ergenekon davasında tutuklu bulunan serdar öztürk'ün ofisinde bulunmuştur.

2- Belge taraf gazetesine sızdırılmuış ve tarafta nimet bulmuş gibi bangır bangır yayın yapmıştır.

3- Bunun üzerine hem genelkurmay hemde hükümet karşı karşıya gelmiş hükümet tarihte ilk kez kendisine bağlı olan bir kurumu mahkemeye vermiştir.

En önemli nokta...!

4- Bu belgenin savcılığa ait olan ve korunması gereken bir belge olması nedeniyle ergenekon savcılarıyla ilgili görevi ihmal suçlamasıyla hakimler ve savcılar üst kurulu'na soruşturma talebi verilmiştir.
http://www.habervakti.com/news_details?id=11787

5- Hakimler ve savcılar yüksek kurulu şu an itibariyle konuyu değerlendirmekte ve önümüzdeki hafta ergenekon savcılarıyla ilgili kararını verecektir.

6- Herkes belge sahte mi? gerçek mi? girdabına düşerken bir anda başta zekeriya öz olmak üzere diğer savcılar görevden alınacak ve soruşturmanın daha kıyak geçmesi bakımından ve ergenekon davasına ve bu davaya bakacak "savcı"lar getirilecektir.

Bu 6 maddeyi baştan tekrar okuyup puzzle'i tamamlayınız.

Ters köşeye yatırmak? kim bilir belki..

edit: konuyla ilgili sadece 2 sayfa entry görmek ne acı bir durumdur.

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

bugün kardeşimin lise mezuniyet töreninde inanılmaz güzellikle zannediyorum bir öğrencinin ablası kızla spor salonunun tribünlerinden bakışmamızın ardından kızın hafif gülerek uzaklaşmasından 15 dakika sonra, kardeşimin halay çekmek için bana verdiği kurdelalı diploma ve kepin elimde olmasını fark etmem ve geri çekim yaparak kızın gülümsemesinin beni liseden mezun olan öğrencilerden zannetmesi nedeniyle olduğunu düşünüp kafayı yemek.

edit: işin kötüsü kızı tekrar göremedim. görsem "bak her şeyi yanlış anladın..." şeklinde bir konuşma yapamamak koydu yahu..!

şaşmaz kardeşler

Herkesin kendince milyon dolarları cebe indiriyor şeklinde baktığı ve sürekli eleştirdiği raci ve necati şaşmaz kardeşler. Bir insan bir iş yapıyor ve düzenbazlık, üç kağıtçılık yapmadan işini yapıp kazanıyorsa bu kimseyi ilgilendirmez. Bir insana bakış açınız kazandığı parayla ilgili değil, yaptığı işlerle ilgili olmalıdır. Raci şaşmaz, 2002'den bu yana 7 yıldır ekranlarda kurtlar vadisi dizisinin yapımcısıdır. Bir dizi 7 yıldır hala bugün bile rekor seyirci kitlesine sahip olarak izleniyorsa önce buna odaklanmak lazımdır. 7 yıldır herkesin kolay kolay dillendiremediği bir çok türkiye'nin iç pisliklerini kendince anlatmaya çalışıyordur. Bu iç pisliği tv'den aktarırken kendine göre bir misyon cercevesinde anlatmaktadır. Bu senaryoya katılırsınız veya katılmazsınız. Ama kendi bakış açısını yürekli bir şekilde dizi senaryosuna gömerek anlatabilme cesaretine sahip olması da gerçekten tebrik edilesi bir durumdur. Siz zannediyor musunuz ki bu adamlar çok rahat ve kimse dokunmuyor bu adamlara kafasına göre yapıyorlar filan?

Sizde bugune kadar kaç tehdit almış olabilirler? Ya da kaç baskı? mesala en son aklıma gelen bir dengesizin tehditini izleyin; http://www.iha.com.tr/hab...-735/Vadi-ye-olum-tehdidi

Bu sadece basına yansıyan tehdit. Ya yansımayan onlarca tehdit ve baskı?

Bu işin türkiye gibi bir memlekette 7 yıldır azimle yapılması sadece tebrik edilesi bir durumdur. Bu adamlar cesur adamlardır. Ha görüşlerini benimsemeyebilirsiniz. O zaman kendi görüşünüze yakın şeyleri seyredin ve bunları ön plana çıkarın. Tabi reytingsizlikten dizi 2 hafta da kaldırılmaz ise...