bugün

para karşılığında yapılan, dünyanın en zor başlanan ama hiç bırakılamayan işini yapan kimse.
kibarca hayat kadını
para karsılıgı erkeklerle yatan kadınların genel adıdır. ancak orospuluk kesinlikle sadece para karşılığında erkeklerle yatmakla yapılmaz.beynen, bedenen, ruhsal veya başka sebeplerle pek çok orospuluk çeşidi de olduğu görülmüştür. Çeşitli şekillerde pek çok olay karsısında da bir aşağılama/hakaret sözcüğü olarak soylenebilir. (bkz: orospu çocugu)
(bkz: from hell)
(bkz: erkegin orospusu)
(bkz: orospu ruhlu erkekler)
(bkz: işin orospusu)
rashit in bir parçasının adı.
(#112240)
bir küfür kelimesi.
dünyanın en eski mesleğini icra etmekte olan meslek erbabı.
dünyanın en masum insanlarıdır bana göre meslek olarak icra edenler, zorunlu olarak bu hayata itilmişlerdir çoğu ,bir de hanımefendi numaraları yaparak beyin orospuluğuna meyledenler vardır ki işte sözcüğün kötü çağrışımları bu bünyelerde anlam kazanır
hayatını bedenini satarak kazanan insanlardır.
Ancak gizlilerinden ayırmak lazım.Toplumca her ne kadar ahlaksız olarak adlandırılsalar da amaçları sadece hayatta kalabilmek için şu veya bu sebeple "aleme" girmiş olanları,madden ya da manen herhangi bir çıkar için severmiş gibi yapanlardan ayırmak gerek kanaatindeyim.
para karşılığı erkeklerle yatan kadınlara hayat kadını, bir erkekle aşk yaşıyormuş gibi ilişki kurupta parası için evlenene onu kandırıpta bunu yapana orospu denir. hayat kadınına gene bi saygı duyarım ama diğerine olan saygım köpekteki kadar bile olamaz.* * * *

(bkz: kişisel görüş)
orospu çocuğunun annesi
ilk paranin bulunmasiyla birlikte bu mesleğinde çıktıgı söylenmektedir. O yuzden orospucocugu ataları Lidyalılara dayanır.
sex işçisi..
(bkz: göt orospusu) (bkz: dil orospusu)
dunyanin ilk bankasini kuran, para karsiligi kendini satma meslegine sahip insan.
anneannemin tanımı: 40 türlüsü vardır. en dürüstü o işi yapandır. ona da orospu denmez. ayıptır.
Bir fatstar parçası

Adalarda
Kılıçoğlu sinemasında
Cebimdeki son parayla
iki bilet aldım
Hem sana, hem bana
Aldattın gelmedin
Sen oysa

Orospusun sen,orospu,orospu (4x)

Hayal kahvesinde
gördüm seni
yanındaki o
herif kimdi
niye kavramıştı
elini,belini
aldattın yine
sen beni

Orospusun sen,orospu,orospu (4x)
(bkz: kötü kadın)
(bkz: orospuyu orospu yapan orospu düzendir)
Türk gençliğinin ilk sex deneyimini yaşadığı partnerinin ismi tecrübeleriyle veya olayı hiç takmamasıyla erkeklerin gelecekteki sex hayatına yön veren şahsiet
konuşmalarda ağzınıza aldığınızda etraftaki arkadaşlarınızın "sus kızım küfür etme millet yanlış anlar" diye sizi uyardığı kelime. lakin küfür ile ne ilgisi vardır, rahatlıkla kullanılabilir her yerde.
hayat emekçisi.
dünyanın en cömert mesleğini yapan kadın.