bugün

entry'ler (41)

süleyman soylu

görsel
Hakaret mi desek yoksa tespit mi??

guillaume berggren

1835 yılında doğmuş isveçli fotoğrafçı. Çıktığı dünya turunun istanbul durağında şehre hayran kalarak yerleşmeye karar vermiş ve biletini yakarak istanbul’a taşınmıştır. Gayrımüslimlerin yoğun olarak yaşadığı beyoğlunda bir fotoğrafçı dükkanı açan berggren, 1870’lerden 1920’ye kadar sanatını icra etmiştir. istanbul fotoğraflarının yanısıra anadolunun pek çok şehrininin tarihi mekanlarını da fotoğrafmıştır. Özellikle iznik, kütahya, bursa, konya ve frig vadilerinde çektiği fotoğraflar inanılmaz güzelliktedir ve tarihi bir kaynak niteliği taşır.

bir kadınla alışverişe çıkmak

Gayet zevkli bir aktivitedir, öyle çghb skeçlerinde abartıldığı gibi bir şey değildir bunlar hep algı.

yakup deniz

Aşırı dindar bir toplumdan ve aileden gelip dini reddetmiş, elbette kuran-ı kerime ve islam dinine hakimiyeti sebebiyle gerçekçi ve nokta eleştiriler getirerek videolarıyla gerçek arayışında olanların ufkunu açan kayserili bir babamız. Bir de gig tv vardır yakup deniz bu kanalda sürekli tartışma programlarına katılır karşıt görüşlü kimselerle fakat gig tv nin moderatörü ibrahim gerçekten saygısız ve ateist çomarı diyebileceğimiz bir insan.

kadınların bir erkekte baktıkları ilk yer

Bakmazlar niye baksınlar, bir kadın hiçbir zaman partner sıkıntısı yaşamaz çünkü. E bana da dm den günde 10 kişi yürüse ben de doyarım bu işlere.

sigara içmeyen erkek erkek midir sorunsalı

Hayatımda hiç içmedim demek ki değilim.

en yalnız hissedilen anlar

Birinci sınıfın ilk günü, annen- baban seni okula bırakır ve sen artık evinden uzakta yalnız ve tek başınasındır, tam sahipsizlik hissi, Konfor alanını ilk terk ediş.

ayasofyanın ibadete açılmasından rahatsız olanlar

Ben rahatsız oluyorum, ne rumum ne de hristiyan, aklı başında herkes rahatsız olmalı, şöyle ki; yaklaşık 1000 yıl kilise geçmişi, 500 yıllık da cami geçmişi olan iki inancın buluştuğu ve kültürel izlerinin bulunduğu bir tapınak anca ve anca müze olarak korunabilir. Ayasofyanın kiliseye ya da camiye çevrilmesi hristiyanlığın ya da islamın izlerinin mabedden silinmesi anlamına gelir, hem sırf bu yapıyı görebilmek için binlerce hatta milyonlarda turist geliyor ülkemize bunu düşünün, kısacası ayasofyayı ibadete açmak için ağzının suyunu akıtan orta çağ zihniyetine sahip kimseler şunu anlamalı; orta çağ da yaşamıyoruz kılıç hakkı mılıç hakkı bunlar geride kaldı. Karşımızda bir tarih ve kültür varlığı var ve bu mozaiği bozmamak için ayasofya müze olarak kalmalı ve kalacak.!

akitin ateizm hakkındaki yazısı

Yazıyı icat edenler bunu okusaydı muhtemelen yazı yerine geçecek başka bir şey icat etmeye kalkarlardı, zira böyle kötü kurgulanmış kaotik, cahilce ve dile ziyan bir metin belki de hiç görülmemiştir. Sanırım küçük bir çocuğu klavyenin başına oturtmuşlar o da rastgele harflere basmış, başka bir açıklaması olsun istemiyorum, yetişkin bir insanın böylesine rüsva bir metin ortaya koyabileceğine inanmak istemiyorum, kısacası hazmetmesi zordur. Kötüleme amacın varsa bile ver parasını işin ehline yazdır da okurken beynimiz koşarak uzaklaşmasın.

kütahya

Şaka gibi gelecek size ama MÖ 100 ila MS 800’lü yıllar arasında dünyanın en büyük şehirlerinden biriymiş burası. ilk edebiyatçılardan masallarıyla ünlü Aesop, ilk tarihçi ve coğrafyacılardan alexander polyhistor kütahyada doğmuş. Çevresi 4 km olan bir akropolise sahiptir ki halk buraya hisar der.

tanrı var mı yok mu sorunsalı

var diyen varlığını, yok diyen yokluğunu kanıtlamak mecburiyetindedir, fakat ikisi de günümüzde mümkün değildir, belki de hiç mümkün olmayacak.

gülşen bubikoğlu

Aslen kütahyalıdır.

allah ın inanmayanları aklıyla imtihan etmesi

Üç yıldır inançsızım, inançlı olduğum zamanlardan daha mutlu ve özgür hissediyorum kendimi, sanırım bu dünyada hayatı yaşayacak olabilirim, artık öteki tarafta hesaplaşırız.

dersimliler kürt mü ermeni mi zaza mı

Basit soru e hiçbiri, yalnız insandırlar, kurcalama işte ötesini.

kulak acıtmayan maske

O değil de içinde nefes alabileceğimiz maske üretilse hepimizin daha hayrına olacak, ben on saniye sonra daralıyorum.

28 yaşında olmak

20’li yaşların başından bakınca hala büyük bir yaş, bu yaşa gelip hala hayatın içinde sürünüyorsanız allah yardımcınız olsun, şimdiden bizim de.

annenin kız ayarlaması

Anneme söyleyeyim de şöyle bir çevresine salık versin yoksa bekar ölücez bu gidişle.

yeşilçam erotik filmleri

(bkz: yeşilçam seks furyası)

1 haziran 2020 türkiye nin normalleşme adımları

Normalleşme emeklemeleri olması gerek, adım biraz hızlı olabilir, mazallah düşebiliriz.

böreğe böörek diyen tip

Bir de bööyrek diyenleri de vardır. Ağızlarının küreğin tersiyle tanışması gerekir.