bugün

kızının okuduğu uyduruk bölümün farkında olmayan babadır. umutları vardır zavallının, anadolunun ücra bir köşesinden kızını okuyup

onlara baksın diye yollamıştır. halbuki kızının üniversitenin en büyük kezbanı olduğundan bihaberdir. kampüse girer, kızını arar,

yanına varır. akabinde kolundan tutularak, hızlı ve seri hareketler ile kimsenin göremeyeceği bir yere götürülür kızı tarafından.

ellerinin nasırı acır. anlar kızının ondan utandığını. anlar utanılacak bir varlık olduğunu. düşkünlüğüne küfredip memleketin yolunu

tutar.
ne varki bunda. o baba olmasa kız üni. olcabilcek miydi? fakir olmak kötü bişey yada utanılacak bişeymi yazık ya.
(bkz: adını feriha koydum)
BiR ÇOK KIZIN YAPTIĞI GiBi, KENDiSiNDEN UTANILAN BABADIR.

ÖYLE KIZLARIN SAÇINDAN TUTUP BOK ÇUKURUNA KAFASINI SOKMAK GELMiŞTiR iÇiMDEN HEP.
höh amına koyim dedirten giriştir, resmen yeşilçamdan emekli olmuş arkadaş.
baba degilde asil bu babadan utananlar utansin.
adını feriha koydum vari bir olaydır.
bunlar hep fazla feriha izlemekten oluyor. yapma çocuğum herşey dozunda iyi.
kız, bir babası olduğu için sevinmelidir aksine.
kendi babası elize sarayında büyümüş yazarın türkiye izlenimleri.
babasınında işi gücü yok o yaştaki kızın okuluna mı gitmiş. yani utanma değilde biraz gariplik var.
baba kavramının ne demek olduğunu idrak edemeyen insan söylemi. korumak kollamak coğrafi şartlara göre şekillenmiştir her zaman. telefonla arayıp ne olduğunu soran modern, yanında gezip yardımcı olmaya çalışan varoş(aşağılayıcı anlamda) oluyorsa; sikeyim böyle memleketi.
adamın dibidir.
elleri öpülecek babadır.
belki kızının etrafa utangaç bakışlarını izleyecek babadır ama yada gururlu bakışlar.
elleri öpülesi babadır.
Adını feriha koydum. Feriha gibi kızı olan babaya acımamak elde değil. Yazıklar olsun öyle evlada onun mk. şerefsiz terbiyesiz.
neden varoş! varoş değildir, belki de gönlünden geçmiştir. hayat çok kısa.
Helal olsundur. Yürü bedir. Adamsın. Kesin bu kız babasından utanır niye çünkü kaşar orada kendini farklı tanıtmıştır. Niye kaşar dedim çünkü kaşardır. Bırak amca ya öyle kızı sen zaten onun bölümü de boktandır sen ne umutlarla göndermişsindir kim bilir.
Çoğunlukla babasına düşkün kız çocuğunun babasına sarılarak hasret gidermesiyle sonuçlanır. Çevresindekileri iplemez kızımız için 1 numara erkek babasıdır çünkü
varoş diye ezilmesi gereken son insandır. O baba candır canandır ve kesinlikle ezilmemelidir kızını görmek en büyük hakkıdır sonuçta bi takım emekler sonucunda çocuğunu büyütüp üniversiteye yollamış adamdır.
--spoiler--
bugün televizyon izlerken feriha ya denk geldim. feriha nın babası ağlayarak, uyuyan feriha nın yanına sikik bir telefon koydu, kızını okşadı ve ağlayarak odadan çıktı.
--spoiler--

yadırganmaması gereken babadır.
babanın dibidir. evladını görmek için sıladan gurbete yolu düşmüştür. baba utanç kaynağı değil övünç kaynağıdır. rızkımızı temin etmek için çobanlık dahil her türlü mesleği yapan babama teşekkür ediyorum.