bugün

entry'ler (293)

akp li denince akla gelenler

22 milyon seçmen.

pekin hamidiye islam üniversitesi

Osmanlı mirasının sınır tanımadığını bizlere gösterir.

split tongue

saçma bir olaydır. anlamıyorum arkadaş ben bu insanoğlunu ya. işsiz misin, bu kadar mı hayattan sıkıldın ettin de dilini ortadan kestiriyorsun.

tokyo camiini mustafa kemalin yaptirmadigi gercegi

http://www.zaman.com.tr/m...k-yaptirmadi_1317921.html

bu gerçek hakkında şöyle bir yazı da var. ilgilenenlere gelsin diyelim.

ramazanda içki içmek

hadi kendin gittiğin bir yerde içersin içkini, evinde içersin ama misafir olduğun yerde gündüz vakti içmek ayıptır ya. biraz saygı olacak insanda.

en sevilen kişi

alemlere rahmet olan hz muhammed den başkası değildir.

erkeklerin birbirlerine hitap şekilleri

en iticileri olarak; ajan, müdür, pilot, moruk örnek gösterilebilir.
hacı, hafız, usta gibi hitap şekilleri samimidir, bizdendir.

nihat hatipoğlu

aldığı parayı önemsemediğim insan. ben sahur vakti televizyonu açtığımda, bu adamın anlattığı hadiseleri, onun anlatım şeklini ve tavırlarını seviyorum.

tek bir oyun oynama hakkı olsa seçilecek oyun

takva yarışı.

bülent arınç

hitabet yeteneği üst düzeyde olan başbakan yardımcısı.

allah yerine tanrı diyen insan

az çok hayat görüşünü belli eden insandır.

uludağ sözlük chp gençlik kolları

harıl harıl çalışmaktalar. kolay gelsin denip, geçilmeli.

hazreti muhammed

alemlere rahmet olan sevgili peygamberimiz.

hamile kadın sokağa çıkamaz

bir olay olsa da hükümete sövsek diye bekleyenlere ilaç gibi gelmiştir. ülkede yaprak düşse bunu hükümetten bilecek ve direnyaprak saçmalığına girişecek, heyecanlı bir kesim oluştu bile sosyal medyada.

söylem ise başlıkta yeterince açıklanmamış. hamile kadınların 7. veya 8. ayından sonra, dışarıda kendilerini yormak yerine, evde oturup dinlenebilirler manası vardır. karnı burnunda, her an doğurabilecek durumda olan anne adayı düşünülmüştür.

bağcılar

türkiye nüfusunun yüzde biri bu ilçede yaşıyormuş.

messi nin artık bittiği gerçeği

kırmadığı rekor kalmayan, 25 yaşında 25 kez hat trick yapmış olan, son 4 senedir yılın futbolcusu seçilen bir yaşayan efsane için ortaya atılmış saçma bir iddiadır.

yeni tanışılan bir kızda dikkat edilen ilk yer

gülüşüne dikkat etmeye çalışanları da mevcuttur. * . masumane ve içten bir gülümseme, bir kalbi fethetmeye yeterli olabilir.

izmir

ege nin incisi olarak kabul edilir. geçen hafta izmir deydim ve sokaklarda da gezme fırsatım oldu baya. türk bayrağından çok, atatürk kalpaklı bayraklar gördüm. *

uludağ sözlük te sağ görüşlü olmak

içinde bulunduğum durumdur. fikir belirtildiğinde eksiler kaçınılmaz olur.
ekleme: şekil a da görüldüğü gibi.

film isimlerini amla değiştirmek

sözlük yazarlarının beyin fırtınası yapabileceği ve belki kendilerini geliştirebileceği ortamda yapılan saçma eylemdir.