bugün

üniversite de en çok okunmak istenen genellikle puanı yüksek bölümlerdir.
- ilkögretim matematik öğretmenliği.
(bkz: diş hekimliği)
ne okucaksanız okuyun ama öğretmenlik okumayın bu saatten sonra..
Sağlıkla ilgili her dal.
doktorlar da sokağa inmişse artık üniversiteden de bölümünden de bir hayır gelmez. boş verin okumayı şimdiden ticrete atılın, en iyisi.
sayısal için, tıp
eşit ağırlık için, hukuk
sözel için, zihinsel engelliler öğretmenliği.
içmimarlik ve çevre tasarımı. Sabahlara kadar 1/100 ölçekli proje çizersin, sunum haftası gelmeden bir gün önce üzerine kahve dökülür, böm böm bakarsın.
beslenme ve diyetetik.
hukuk.baba bölümdür,her zaman değerlidir.
makine mühendisliği.
Hukuk, Tıp, Diş Hekimliği, inşaat Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Rehber Öğretmenlik, Okul Öncesi Öğretmenliği bu dallardan bazıları yüksek ücretle bazıları ise iş garantili şekilde kazanılabilecek güzel bölümlerdir.
(bkz: psikoloji)
iletişim fakultesi komple benim.
hiçbir zaman karnı aç kalmayacak meslekler genelde sağlık alanındaki bölümlerdir.baba bölümden kastettiğiniz işsizlik sıkıntısı çekmemekse sağlık memurluğundan tıp a kadar bütün meslekler.

veterinerlik de aynı şekilde hiçbir zaman işsiz kalmaz en salağı bile mezun olur olmaz en az aylık 2500 lira kazanıyor devlet e 50 puanla atanırlar özel muayene açarlar aynı zamanda özel hastaya giderler,pastanelerden gıda satışı yapan yerlerden diploma kirası alırlar normalde 5000 lirayı buluyor kazandıkları para.mezun sayısı azdır 300-400 kişi mezun olur yılda.hatta bir inşaat mühendisinden şunu duydum yakında ''ulan keşke puanım düşük gelseydi de veterinerliği yazmak zorunda kalsaydım.''

hukuk,öğretmenlik,diş hekimliği,birkaçı hariç mühendislikler bunların eski forsu kalmadı çünkü mezun sayısı talebin üstüne çıkmış durumda.bir öğretmen olarak naçizane tavsiyem bölüm seçerken okul bittiğinde türkiye de kaç kişi mezun olacak onu hesaplayın.
(bkz: sosyoloji)
Hüseyin sevki topuz ile alakası olmayan kimse.
elektrik mühendisliği.
-endüstriyel tasarım
-gemi ulaştırma.
tıp ve öğretmenliklerdir. diğer bölümler de iş bulmak kişisel özelliklere, çevreye, şansa, o an ki ekonomiye vb. bağlıdır.
(bkz: ingiliz dili ve edebiyatı)
tamam türkiyede okumak biraz anlamsızdır zira üniversitede falan kalmadığın sürece sana öğrendiklerinin pek bir faydası olmayacak ama buna rağmen gayet sağlam bir bölüm diye düşünüyorum.
itisat , işletme okunacak en kral bölümlerden.
Bitirmesi zor bölümlerdir. (bkz: Fizik Bölümü)
Ortalama bitirme süresi 8 sene(Zaten daha sonrasında atılıyorsun.). Bitirme oranı üniversitesine göre 7-10% civarıdır. Sonrasında aklı yerindedir raporu almak gerekir.
mühendislik.
bir hukukçu olarak kalmayı göze almışsanız hukuktur bir de tıp tabiki.
hiç biri bi makina mühendisliği olmaz olamaz.