bugün

sabah uyanma saatıne gore zamanı degısen yemektır. ogle yemegı ınsanı aksama kadar ayakta tutar. bu nedenle aksatılmamalıdır. ogle yemegı kuvvetlı olursa aksam sadece meyve ıle gecırılebılır.
iş yerinde, çoğunluğa uymayıp çıkmazsanız kendinize vakit ayırabileceğiniz ve her zaman yoğun gördüğünüz mekanda kafa dinleyebileceğiniz, müzik eşliğinde huzur bulabileceğiniz zaman aralığı.
eğer yemeğiniz şirkette hazırlanıyorsa dört gözle beklediğiniz saatir.
msn'in kullanıcılarına yemeyi izin verdiği tek yemek.
parasını, özel sektörde işverenin, kamuda ise çalışanların verdiği yemek. anlamadım ben bu işi.
bu nasıl bi yönlendirmedir, bu nasıl bir anlayıştır. (bkz: pencereden kafasını uzatip bakan merakli güvercin)başlığına tıklıyorum, aa bi bakmışım öğle yemeği başlığındayım. hayır bağlantıyı da bulamadım, seviyem yetmedi.* modumu öpüyorum.
işten bunalıpta ara vermenin en güzel saati.
çalışma saatler için de verilen arada yenilen öğün...
sol frame'de görüp aklıma gelen öğün.* teşekkürler sözlük, beni hem ruhen, hem de bedenen beslediğin için...
evdeysen bir önemi olmayan, ofiste ise can olan öğündür efendim. günün geri kalan kısmına yenilenmiş dönme yoludur. modern işletmecilik anlayışının olmazsa olmazıdır.
statükocu ve darbecidir.
çoğu zaman sabırsızlıkla beklenen öğündür kendileri. kahvaltı düzgünce yapılamamış, mutfaktan da annenizin yaptığı yemeklerin güzel kokuları yayılmaya başlamıştır. işte o an dayanılmaz gelmeye başlar yiyememek ve beklemek.
tek başına yenmemesi gereken yemektir.
yemek konusunda sıkıntılı olan insanları her öğlen 'acaba bugün ne yesem?' diye düşündüren, aç karınlarını doyurabilmek için tüketecekleri gıda.
çok piç bırakılır. olsa da olur olmasa da olurdur. sabah kalkarsın mükellef bi kahvaltı edersin. çünkü günün ilk öğünü önemlidir. ama öğlen işin olur ya da acıkmazsın ya da amaan akşama doğru yerim dersin ve öğle yemeğini atlarsın. ya da atıştırarak geçirirsin. işte böyle piç böyle önemsizdir öğle yemeği. şimdi yersem akşam yiyemem der geçersin öğleni. ona da yazık değil mi? o ki kendini hazırlar insanlar yemek yicek der mutlu olucaklar falan ama yoook illa hızlı geçeceksin öğleni di mi?
üzülüyorum öğle yemeğine.
işteyseniz ve yemekte saçma sebzelerin karışımıyla ortaya çıkan -türlü- gibi gereksiz bir yemek varsa çekilmeyendir.

türlü ne la. tembel aşçı yemeği olarak değiştirilsin adı.
üniversiteye gezmek için gelen veledlerin tüm yemekhaneyi silip supurup gitmeleri sonucu sadece pilav ve irmik tatlısı yediğim yemek.aminiza koyim sizin açim allahsizlar.
özellikle memur kısmının erken çıkıp geç geldiği yemek yiyip üstüne alışveriş bile yapabildiği zaman dilimidir.
ızgara köfte, köz biber, ayran ve brownie'dir.
Günden güne sıkıntı veren öğün. Onsuz yenilen hiçbir ogunden tad alamıyorum sozluk. Dahası batiyo her lokma. Kardesim için hissederdim bu duyguyu. Şimdi yoldasim icin. Onun karni doysun, lezzetle yasasin da ben ancak o vakit yediğim yemekten keyif alırım. Ahh sozluk ahh bilmedigin ne çok şey var bilemezsin.
görsel
Canım annem odama kadar yemeğimi getirmiş. Varol.
bugünkü menü budur
görsel
ing. lunch.
Bazıları inanılmaz anlamlıdır.

Ruhunuz şad olsun. Sonsuza kadar minnetle anıyoruz.

görsel
kahvaltıyı yapma saatinize göre öğle yemeğini yiyiş saatini değişkenlik gösterir.

sabah 9 sularında uyanıp kahvaltıyı 11.00 de yaptım. haliyle henüz öğle yemeğini yemedim.

biraz acıkma var evet ama bu öğünü atlayıp akşamleyin direkt akşam yemeği yiyebilirim.