bugün

entry'ler (985)

yahya vian

Tanıyan, iletişim imkanı olan bana ulaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

aysun kayacı nın haklı çıkması

Platon, Devlet kitabında buna benzer sözler edince filozof, Aysun Kayacı böyle sözler edince sınıf ayrımcı pis aptal sarışın oluyorsa, böyle düşünen cahil insanların oyuyla da benim oyum bir olmamalı.

3 ten 1 yalnızlık

hüseyin yıldızın yeni kitabı. yazar yine kalemini konuşturmuş. şiddetle tavsiye edilir.

http://www.dr.com.tr/kita...oyku/urunno=0000000447177

"Her günahımda tanrıya koştum, her öfkemde onunla konuştum.

Serin sedir ağaçlarının gölgesinde, yanmış ruhumu bedenime dikerken, yamalarım açıldı, patladı dikişlerim.

Kaburgalarımdan ruhumu gördüler, açıklarımı...

Sanem, günahkâr bedeninde masum ruhunu okşuyordu. Pek bir seveni yoktu, bunu o da biliyordu. insanlar kötüydü, menfaatçiydi. Namuslu ve temiz bedenlerinde fahişe bir ruh saklıyorlardı. Erdemli gözüken karakterlerinin altında yatan, acımasız egolara sahip insanlar… Namusu iki bacağı arasında arayan namussuz insanlar...

hüseyin yıldız

3 ten 1 yalnızlık adlı ikinci kitabını çıkarmış olan yazar.

http://www.dr.com.tr/kita...oyku/urunno=0000000447177

"Her günahımda tanrıya koştum, her öfkemde onunla konuştum.

Serin sedir ağaçlarının gölgesinde, yanmış ruhumu bedenime dikerken, yamalarım açıldı, patladı dikişlerim.

Kaburgalarımdan ruhumu gördüler, açıklarımı...

Sanem, günahkâr bedeninde masum ruhunu okşuyordu. Pek bir seveni yoktu, bunu o da biliyordu. insanlar kötüydü, menfaatçiydi. Namuslu ve temiz bedenlerinde fahişe bir ruh saklıyorlardı. Erdemli gözüken karakterlerinin altında yatan, acımasız egolara sahip insanlar… Namusu iki bacağı arasında arayan namussuz insanlar..."

kuba gibiyim kendi kendime yet

sevgilisini şimdi tyler öpüyor....daha dogrusu tanıştıran o...öyle bi gavattan bahsediyoruz...

waazzaap

bu maloç da gelmiş....neyse iyidir ama kaanlara fazla takılır....mac çakalı babalarıdır...

aynı anda sözlük face msn ve twitter de takılmak

oldukça normaldir. an itibariyle yaptığım eylemdir. hiç de zor değildir.

bursalı kızların güzel olması

yanlış olan önermedir. bursalı kızlar, kısa boylu, tıknaz, mahalle aşiftesi kızlardır. birkaç güzel var bildiğim, o da bir elin parmağını geçmez.

not: bursada ajans işi yapmış bir insan olarak, bursa kızlarının güzelliği konusunda kendimi bilirkişi olarak görüyorum.

son kral

facebook'tan oynanan, eğlenceli bir strateji/savaş oyunu.

https://apps.facebook.com/sonkral/

kürt yazarlar sözlüğe kürtçe entry girebilmelidir

girmemeli.

suskunlar

tanım : bana göre en güzel türk dizilerinden biri.

neysem tanımı geçecek olursak, fragmanını izlememiştim, konusunu bilmiyordum, orjinalini de ne izledim ne de konusu hakkında bir fikrim vardı. öylece, hakkında birşey bilmeden izledim diziyi internetten. kim oynuyor, olayı nedir, fikrim yoktu. çiviledi beni oturduğum yere. dört bölüm peş peşe izledim, beşinci bölüme yetişemedim, şimdi de onu izleyeceğim.

neler olacağını bilmeden izleyen bir insan olarak, tecavüzü konduramadım önce. yok artık dedim. olamaz dedim. o duvara dayanmış iki minik el. benim erkek kardeşim var. haytanın teki. düşünüyorum, düşünmemi engelliyorum, empati bazen katlanılır birşey olmuyor. korku filmlerinde kendimi avuttuğum birşey vardır, "gerçek değil, gerçek hayatta böyle şeyler olmaz"

bu diziyi izlerken bu cümleyi kurabilmek isterdim.

başlangıç

hüseyin yıldız ın sokak kitapları yayınevi tarafından basılmış olan ilk kitabı. Türü fantastik-kurgu. Yazarın 1989 doğumlu olması ise ayrı bir şaşırtıcı.

http://www.dr.com.tr/0000...n/Turkiye-Roman/Baslangic

"umut neydi? istediğin bir şeyin var olmasını beklemek mi yoksa var olmayacağını bildiğin bir şeyi istemek mi? ama bir gerçek vardı ki umut her şeyin başladığı yerdi.."

hüseyin yıldız

Başlangıç isimli fantastik-kurgu kitabı yazmış olan 1989 doğumlu yazar. Türkiye'nin en genç yazarlarından.

http://www.dr.com.tr/0000...n/Turkiye-Roman/Baslangic

"umut neydi? istediğin bir şeyin var olmasını beklemek mi yoksa var olmayacağını bildiğin bir şeyi istemek mi? ama bir gerçek vardı ki umut her şeyin başladığı yerdi.."

kelimeler

yine bir yolculuk...

bu kez her zamanki yolculuklar gibi heyecan ve mutluluk verici değil, bu kez yorucu.

yorucu olan yolculuk değil, yolculuktan önce yaşananlar. ve üstüne bir de yolculuk.

biraz müzik iyi gelir diye düşünürken çalan o şarkı...

karşınızda teoman.

ne yorgunluk kaldı, ne mutsuzluk... sadece bir burukluk, bir kabullenmişlik... tuhaf bir huzur.

dünyanın en şişman kadını

çıktısı alınıp duvara asılarak, sonrasında aynaya bakıp şükretme sebebi olan kadındır.

oruç tutmayanlar gitsin amerika da yaşasın

(bkz: amin)

eskisi gibi güzel spor ayakkabı modeli olmaması

tamamen katıldığım önermedir.

yanısıra "bir nesilin eskisi gibi spor ayakkabıya düşkünlüğü olmaması" da katıldığım bir önermedir.

oruçtaki akılalmaz bug

başlık sıçmaya eklenen bir yenisi daha. Buralar entry dolacak, yazarın da sevinçten gözleri...

oruçtaki akılalmaz bug

başlık sıçmaya eklenen bir yenisi daha. Buralar entry dolacak, yazarın da sevinçten gözleri...

2011 lys yerleştirmelerinde sıralamaların düşmesi

türkiyede ösym'nin çok dandik bir yerleştirme sistemi uyguladığının göstergesidir. Ben yerleşirken de tersi olmuştu, bir önceki sene sıralamada benden 9000 kişi aşağıdakilerin yerleştiği yere yerleşmiştim. 9000 az buz bir fark değil, istanbul üniversitesinin taban puanının ve yüzdelik diliminin ve sıralamasının eline verirken, uludağa yerleştim. Şu işe bir standart getirmek, adil bir ölçme ve değerlendirme yapmak bu kadar zor olmamalı. Keza 2008de düşen kalite standardından bahsetmiyorum bile.