bugün

entry'ler (295)

how i met your mother

solda görünce bile özlemişim dediğin olur. onlarla büyüdüysen, yaş aldıysan evet bu olur.

bir erkek ne zaman kaybeder

kendine güvenmezse.

kadınları itici yapan detaylar

o topuklar için topuk taşı var, krem var sevgili hemcinslerim. her gün olmasa da özen gösterin azıcık. sonra tabii o hale gelir ve siz sandalet giyince mideme bir şeyler olur.

telefon duvar kağıdına kendı fotosunu koymak

fotoğraf çeken telefon ilk çıktığında normal bir davranıştı. şimdi de zaten hayatını facebook üzerinden falan yaşayanların yaptığı bir davranış. kendini beğenmiş ama kimseye beğendirememişlerdir.

akrep burcu erkeği

kendileriyle bir yılı geçkin süredir-ayrı olduğumuz dönem de var- beraberim. çok ilgili, nazik, anlayışlı diye devam etmek isterdim. evet başta öyle olan bu erkeği siz farkında olmadan üzdünüz diyelim, söylemez, anlayın ister. dolayısıyla siz o üzülmüyor, alınmıyor sanıyorsunuz. oysa onun içinde o sırada ne fırtınalar kopuyor, sizden ayrılmak istiyor, olmuyor, görüşmeyi kesiyor bu kez siz merak ediyorsunuz hayırdır diye. sonra terk ediliyorsunuz. ama öyle bir şey oturuyor ki içinize. aslında bu böyleymiş diye başa dönüyorsunuz. belki çok geç diyorsunuz ama eğer o kızdığımız akrep erkeği istemezse siz hiçbir zaman ondan kopamazsınız. görmeseniz de duymasanız da onun bırakması gerekir. bırakmıyorsa ve siz mücadeleye devam ediyorsanız ki işiniz gerçekten zor, kök söktürüyor. eskisi gibi olmayı diliyorsunuz ama öyle yok öyle kolay değil.
akrep erkeğinin son aşaması yok. anlayın, sevin, fedakar olun.
ben de bir ikizler kadını.

msn kullanmış efsane nesil

aklına hep ev arkadaşı gelebilen birileri çıkabilir. öyle bağımlıydı ki interneti olmayan bir arkadaşımız onun üzerine kapıyı kilitlemek durumunda kalmıştı.
o adamcıkların rengi şuna dönmesin yoksa ücret ödersiniz maillerini birbirimize iletmişliğimiz de vardır.

koşanın arkasından run forest run diye bağırmak

filmi yeni izleyen bir neslin olduğunun göstergesidir.

e harfi takıntısı

bunun açık ve kapalı olanı da vardır. arkadaşınız olur, teyzeniz olur, patronunuz olur bir şekilde uyarınız. misal 'geeannçç' yerine 'genç' demelerini öğütleyiniz, daha kapalı.

zamana ihtiyacım var diyen sevgili

iki gün önce başıma geldi. Böyle böyle bir ilişki istemiyorum dersiniz ve ardından haklısın, bana zaman ver sözü gelir. Hayır gerçekten çok mu saf görünüyorum yoksa korkaklığını itiraf ettiğin halde neden direk söyleyemiyorsun?
Gibi gibi içinizden söylenirsiniz. Şimdi canlarım bunlar 30'a yaklaşmış olsun 30'u geçmiş olsun eğer ki sosyal hayata düşkün, işinde gücünde, hoş da görünümlü adamlarsa maalesef işiniz çok zor. Yine size gelirler, ararlar yoklarlar var mı biri diye de sorma cesaretini bulurlar ama kendilerini size kaptırmaktan hep korkarlar.
Uzak durayım diyorum artık böylelerden. Evinden işine, işinden evine giden mümkünse az da içine kapanık biriyle mutlu mesut olayım.

öğretmen olan yazarlar

ben de ben de.

kemal köksal

Gazi Eğitim Fakültesine karşı ön yargımı kırmış, hoca gibi hocadır. 'Öğretmenlik' mesleğini size anılarıyla, farkındalıklarıyla öğretir. 'iş' değildir öğretmenlik, ''meslek'tir demiştir.
Mesleğe dair yaşadıklarını anlatırken sizi oradaymışçasına yaşatır, gözleri dolar, gözlerinizi doldurur. Bana çok şey kattınız, teşekkürler hocam dediğinizde egolarından arınmış mahcup bir gülümseme görürsünüz.
Onu anlamayanlar elbet hep olacaktır ama onun kazandıkları ve kazandırdıkları çok daha fazladır.

mutluluk

hoplayıp zıplamak, çığlık atmak, koşup sarılmak gibi abartılı ifadelerinden ziyade yüzde yarattığı gülümsemedir,en sevdiğimdir.

34 beden olmak

kuru kemik değilseniz gayet başarılı görünürsünüz ama zaman geçtikçe 36'ya ilerlersiniz.

bu aralar en iyi türkçe şarkı

mabel matiz- sultan süleyman

tüylerimi diken diken etmektedir.

halit ergenç

Sadece baksın, hep baksın, öyle oynasın. kanuni'nin kemikleri benden iyi bu adam diye sızlıyordur. bir de hürrem'e o mektubu okurkenki bakışını unutmayacağım.

türk kızı

Hazır havalar ısınmışken söyleyeyim ince ten rengi çorap giymiyoruz, asla almıyoruz.

petek dinçöz

Çoğu kişinin aklından geçen can tanrıyar var etti seni zaten o yüzden şimdi de yoksun ya da o zamanlar madem dayak yiyordun niye sustun şeklinde sözler doğru evet fakat acı olan bu kadının ağlaması, yalvarması bu kadar aciz hale gelmesi.

reklam olsun ya da olmasın, adam ona ne kadar kazandırmışsa kazandırsın, adam evliyken beraber olmuşsa olsun bir erkeğin bir kadını böylesi hale getirmeye hakkı yok derim.

iki heceli en güzel şey

dostluk.

17 yaşında hayattan sıkılmak

Her ergen-genç arasının yaşadığı moddur. Biraz daha geniş düşünmelerini, sıkılmalarının sebebinin henüz hiçbir şeyle uğraşmadıkları olduğunu---hırpalanan, sokağa atılanları tenzih ederek--- söylemem gerekir.
hayat güzel ya da kötü değil, hep değişken olduğu için bu adları takıyoruz. ilerde sıkılmak için vakit bulmak istediğinizde anlarsınız.

takım elbise altı converse ayakkabı

tamam ilk giyenlerde hoş dedik, farklı dedik, güzel dedik de olmuyor gerçekten. takım elbisenin altına giyilebilecek nitekim gayet şık ayakkabılar var. deneyiniz ön yargılı olmayınız beyler.