bugün

insanı kahreden, ömründen ömür götüren durumdur. istenileni elde etmek için her yola başvurmayı düşünebilir insan, işte o zaman da kişiye insan demeye bin şahit ister.
(bkz: platonik aşk)
insanın insanlıktan çıkmasına sebep olabilecek olaydır.
insanın bağrına kor düşüresi bir durumdur. yandığını hissedersin ama gelmez elden birşey. susarsın, aşkına susamaya devam ederek..
bu da bir sey mi! hem henüz depresyonda olmadigini gösterir. asil cok istenilen bir seyin olmadigini düsün. yaa gördün mü, beterin beteri var. haline sükret dostum.
(bkz: hayallerine kavusamamak)
kader'dir.
yanlış verilen kararlar sonucu ulaşılamayan hedef.
nasip kısmettir üzerinde çok durmamak lazım. siz elinizden geleni yaptığınız halde size gelmiyorsa yapacak birşey yok.
felaket derecede hayal kırıklığıdır ki eğer uğrunda çok çaılışılmış ve emek harcanmış ise.
gereklidir.
biz eskiden sadece bir çiklet için iki gün annelerimize yalvarırken. ve o çiklet alındığında 3 gün onu çiğnemenin keyfini yaşardık.
günümüz çocukları ve gençlerı herşeyi hemen elde ediyor ve bunun sonucu herşeyi çabuk tüketiyorlar.
ne istediğini bilmekle alakalı olsa gerek . mesela ben de jennifer lopez hanım efendi hazretleriyle sevişmek istiyorum ama ona ulaşamıyorum . bi ulaşsam muhtemelen beni reddetmeyecektir ama ulaşamıyorum işte.
gerekli olduğu kadar karşılaşıldığı zaman ciddi sinir krizlerine ve bir duygu patlamasına yol açan durumdur.
kaka yapmak isteyip kabız olmak gibidir bazen.
depresyona girme sebebidir. beğendiğin ayakkabının numarasını bulamamak gibi.
o şey seni çok belki/hatta hiç istememiş'in sonucudur.
hayal kırıklığının, doğmasına sebep olan sonuç.
takıntı haline dönüşür.
daha elde etmenin zamanı gelmemiş olabilir.
"olmuyorsa,zorlamayacaksın " sözünü akla getirir.
hayal kırıklığı...
Hayatta çok istenilen bir şeyin Uzun uğraşlar sonucunda elde edilememesi durumudur.

Hayal kırıklığı yaratır. Zamanla hayata olan bakış açınızı değiştirmeye, kaybedecek bir şeyiniz yokmuş gibi yaşamaya başlarsınız. Gülen, eğlenen, konuşan sosyal bir varlıkken hayatı kendinize güldürmemeye, bir daha aynı tuzağa düşmemeye çalışırsınız.

Artık elde etme durumunuz olsa dahi isteğiniz kalmamıştır. Hayattan beklentisi kalmamış, heyecanını yitirmiş bir birey olarak hayata devam edilecektir.
kimi benden çok sevdiysen sana onu yar etmem, buyurmuştur O.
wristcutters - a love story filmindeki kibrit çöpünün havaya doğru yükselmesi hadisesi durumu açıklar.
inançlarından, insanlardan ve dünyadan soğutur insanı.
http://www.youtube.com/watch?v=FQ2yXWi0ppw