bugün

bir karıncayı öldürüp, ortada dolaşan diğer karıncalara gösterip muhtemelen dehşete kapılan karıncaların kaçışmasını izlemek.**
ecza dolabındaki bilumum şurupları karıştırıp, mahalledeki grup psikolojisinin de etkisiyle, yakalanan kediye şırınga ile enjekte etmek.
pazardan alınan "civcive, ördeke vs." eziyet etmek ve öldürmek...
korku filmlerine konu olur bu psikopatlıklar.

robadan elbise giymek
bir çanağa 3-4 çakmak atıp tek tek patlatmak..
su tabancası savaşları yapıldığı sırada evdeki pril şişesinin bir kısmını boşaltıp, özellikle göze falan gelirse yaksın diye bir kısmını dökmeden suyla doldurup, yakın mesafeden saldırmak şeklinde cereyan eden bol ağlatmalı aksiyonlardır. karşı atağa geçen on kişi de olsa pril şişesinin parmak kadar deliğinden çıkan su herkesi geri püskürtmeye yeter, yalnız suyun bitmesine yakın kaçılasıdır.

"bir kapak pril geri kalanı su" formülü.
Vitrine tırmanıp, tozlu vitrin tavanında uyumakk...
mahalleden gecen ablalara parmak atıp kacmak .
dart okunun iğnesini çıkarıp yerine yorgan iğnesi monte etmek *, mahallenin civcivlerini yiyen kedileri avlamak. *
(bkz: kediye rövaşata çekmek)
ağzı açık uyuyan babaannenin ağzına karasinek vermek.babaannenin sineği bir süre ağzında çevirdikten sonra uyanması.hızla kaçmak.
- yan komşunun yeni kağıt yaptırdığı duvarlarına kırmızı rujla deseneler çizme.

- çiğ çiğ balık, tavuk yemek.

- balkondan atlayıp heryerinin parçalanmasını sağlamak.

- saclarına makas atarak 3 numaraya vurulmasını sağlamak.

- kapı kapı dolaşıp çikolota istemek.

- balkon demirlerine kafa sıkıştırıp çıkaramamak.

- anne ve babaya sizi bıcakla keseceğim diye tehditler savurmak ve evdeki tüm bıcakların ortadan kaldırılmasına neden olmak.

- komşuların kafasına çöp dökmek.

- çelenklerden toplanan çiçekleri satmak.

- 5 yaşında kütüphane acmaya kalkıp kiralık dükkan aramak.

bunları hangi çocuk yapar yaaa diyorsanız.

(bkz: bal)
patates tarlasındaki tüm uğur böcekleri nuhun ankara makarnası poşetinin içine itina ile toplanır.sonra babaannenin gece cevizkabuğum rahat yatsın , donunun içinde pireler deve güreşi yapmasın diye aldığı pire ilacı bu poşetin için boca edilir.
azicik uzamis kahkullerini makasla yamuk yumuk kesmek. akabinde babayla beraber erkek kuafore gidip duzgunlestirmek. normal bir bayan kuaforu o sacları duzeltemezdi cunku.
misafirliğe gidilen evin kızının barbie bebeklerini*parçalara ayırmak,''sen mi yaptın yavrum'' sorusuna da
büyük bir soğukkanlılıkla ''hayır neden yapıyım ki'' demek.
(bkz: karınca yemek)
sadece küçük bir plastik top almak için eve koşulduğunda,kardeşinizin canı sıkılıp sizinle uğraşmak ve sizi deli etmek amacıyla param yok demesi ve sizin de sinirleneceğinizi bildiğinden dolayı odaya girip gülmeye başlayıp ''bananeee vermicem''
lafı sonrasında o camlı kapının artık sadece kapı kısmının kalması,durumun koldaki yara ve 9 dikişle son bulması...*
komsumuzun yeni yikadigi halinin akan sularinin altina girip "banyo yapmak". akabinde tekrar banyo yapmak. kim hali deterjani kokmak ister ki?..
karıncaları canlı halde büyük bir lego parçasının içine atmak, bu legoyu tükürükle doldurmak, buzluga koymak, sabah kalkınca ilk iş bir adet kürdan edinmek daha sonra tükürükten dolayı oluşan kabarcıkları bu kürdan yardımıyla patlamak. amacım neydi hiç bilmiyorum.
- kağıttan ok yapıp ucuna iğne sıkıştırarak kedileri kovalamak,
- köyün çayırında, kol büyüklüğündeki sıçanları deliğine kadar kovaladıktan sonra deliğe su döküp dışarı çıkmasını sağlamak ve elindeki taşı kafasına patlatmak, sonra da sıçanın taklalar atarak ölümünü izlemek,
- sapanla yaraladığın kuşların -acı çekmesinler diye- elinle kafalarını kopartmak *
yağlıboya resim yaparken, devamlı dolaşıp sinir eden sineklerin kanatlarının cebren ve hile ile turuncuya boyamak ve bu nedenle düşmelerini izlemek.
11. kattan son model bi jipe yumurta atmıştım haliyle kaportasında küçük çaplı bi göçük meydana gelmşti. sonra aşşağıdaki güvenliklere el sallayıp panjuru kapatmıştım. benim olduğumu asla anlamazlar sanıyordum çocuk aklı işte. tabi noldu? anladılar. kapıyı çaldılar yumurta atıldı burdan gördük fln dediler ama annem bütün çemkirgenliğiyle araç sahibini ve güvenliği geri püskürtmeyi başardı. onlar gittikten sonra biraz bana da patladı tabi ama olsun. tehlike atlatılmıştı önemli olan oydu.
solucanları doğrayıp "annee bak bunlar ölmüyo ehehehe" demek.
(bkz: kapılara vurup kaçmak)
(bkz: çocukken yapılan salaklıklar)