bugün

(bkz: kurbağaya 220w elektrik vermek)* *
saksıdaki çiçeklere işemek, arkadaşlara zorla solucan yedirmek, solucanın ortadan kesince yaşamını sürdürdüğü bilgisini bir yerden alıp solucanı 1500 parçaya bölmek, sineklerin kanatlarını yolmak.
(bkz: çocukken yapılan deneyler)
vatanına ihanet ettiği gerekçesiyle plastik askerlerden birisini kibritle yakmak, yaptığım yegane psikopatlıklardandır. yoktu eskiden wow, eycof.

ayrıca yeni çocuklara öğüt olması için belirteyim, kesinlikle balkonda yapsınlar bu infazı. inanılmaz bir koku çıkıyor.
"bu kalemtıraşın jileti parmağımı keser mi ki? amaan keserse de acımaz heralde" deyip, 3 çizik attıktan sonra akan kanı hayret ve dehşetle seyretmek. gün boyu çekilen acı, salaklıktan utanıp hemşire teyzenin * yanına gidememek de cabası.
salyangozların üstüne tuz atarak ölmelerini izlemek.
anneye kafadaki saclarin yarisini saydirmak. bitmedi.. sonra o saclari kirmizi kece kalemle hat cekerek boyayip ertesi gece hattin gerisinde kalan saclari saydirip esit cikmamasina uzulup saatlerce aglamak. ben yaptim evet.
anneyle baba bir nikah torenine gitmistir. eski siyah-beyaz tv leri bilenler bilir sag kisminda diklemesine 8-10 tane tusu bulunur ve plastik anahtarla calisirdi. o tuslarin hepsine birden basarak tv nin kitlenmesine sebep olmak. bunu da ben yaptim
böceklerin gözlerini büyüteçle yakmak, evet.
kendisinden 3 yas kucuk kiz kardesine henuz 20 gunlukken agzina kestane tikamak. anne bu olayi yakalamistir. "annecim kardesim de ekstane yesin amaaaaaa" der ve annesi yiyemeyecegini dislerinin olmadigini , bogulacagini calemityceyn e izah eder. ama calemity bunu duydu ya durur mu? daha buyuk kestaneleri tikar kardesinin agzina yastigi da uzerine kapatir ve annesine "kardesim simdi olecek mi?" der. kardes son anda kurtulur. calemity temiz bir dayak yer.
calemitynin kizi * babasini tras olurken gormustur ve tras olmak istemistir. cenesini tras bicagiyla yarmistir. calemity yine de sukretmektedir. ya kizi kendisi gibi psikopatin onde gideni olsaydi?
incir ağacına çıkıp aşağı s.çmak.*
figen adindaki kiz arkadas calemityye kucukken bir tas atar ve calemitynin kafasi kanar. calemity den ozur dilenir. calemity tamam der ve devam eder arkadasligina.

aradan 1 sene gecer calemity 5 yasindadir. bir gun figen ile apartman kapisinda karsilasirlar ve elini demir kapiya sıkıstırır. calemity 1 sene sabretmistir ama intikamini almistir. *
etrafı ateşle çevrili akrebin kendisini sokacağının öğrenilmesi üzerine bir yerden akrep çıksa diye hevesle beklemek.her defasında kolonya miktarını ayarlayamayıp akrebi pişirmek.
elde bir çay bardağı ve tüm sinekler yakalanılır. sonrada tek tek kanatları koparılır, salınır ve büyük bir zevkle izlenir..
onlarca sümüklü böcek topladıktan sonra güzelce dizmek, başlarını kabuklarından çıkardıkları zaman da taşla ezmek..
misafirliğe gidilen evde sırf iş olsun diye lavaboya işemek.**
yavru kedilerin dil ve kuyruklarını koparmak. *
bir çivinin insana çakıldığında nasıl duracağını küçük kız kardeş üzerinde deneme.*
hayvan gibi bir büyüteçle mahallede ne kadar karınca yuvası varsa dolaşıp güneşin alnında yakarak soykırım yapmak. iddia ediyorum bir tane karınca kalmamıştı mahallede.
(bkz: böyle böyle başlar bunlar)*
büyük bir örümcek bulunur. plastik şeffaf bir kutuya iğneyi ısıtarak 10 larca delik delinir. örümcek bu kutunun içine koyulur. daha sonra da bilimum börtü böceği kutunun içine canlı canlı atarak örümceğin öldürüş teknikleri zevkle izlenir.
ilkokulda öğretmen masasının en ön sırasındaki yerime kısa boylu başka bir kız oturdu diye kizin benden tekme tokat dayak yemesi. üstüne boyumuz kadar sınıf çöp kutusuna oturtmam. ertesi günü annesi gelip de öğretmen beni çağrınca ağlayıp "yalan söylüyo örtmenim" dememin üstüne annemin de öğretmen olması ve sınıfın en başarılı, en melek görünümlü öğrencisi olmamdan ötürü hocanın tamam diyip yutmuş gözükmesi ve kızın bi daha okula adımını atmaması.
bahçede minik kaplumbağa bulup yemek yiyen aile bireylerinin yanına getirip çığlık atmalarına sebep olmak ya da arıları bayıltıp bir yaprağın üzerine koyarak odada ayılmasını bekledikten sonra bunu heyecan verici bir macera zannetmek, sevilmesi için alınmış bir sürü civcivi tertemiz olsun diye kaynar suyla yıkamak gibi...
5.kattaki balkondan aşağı işemek.

yan sırada oturan arkadaşın bacaklarına kalemtraş jiletiyle façalar atmak.

yine aynı arkadaşın bacaklarına pergel batırmak.

çeşitli böcekleri mum ve sprey deodorant ile yapılan lav silahıyla yakmak.

ava gidilip, yakalanılan balıkların gözlerini calı çırpıyla çıkarmak.

karınca yuvasındaki kalabalığın üzerinde zıplamak. karınca yuvasına kolonya dökmek.

1 çekirge ve 15 kadar karıncayı savaşsınlar diye aynı kavanoza koymak, savaşmayınca üstlerine rakı döküp yakmak.