bugün

entry'ler (353)

yağmuru hissetmek

bugün yaptığım en güzel şey bu olsa gerek... gittim tek başıma şöyle bir gezindim her zamanki gibi (bkz: nhkm)'e uğramak için sanatkarlar sokağının yolunu tuttum bomboştu amcanın biri kış geldiğinde kadıköyün asıl sahipleri ortaya çıkar dedi. yanındaki tanıdığına bak burası normalde tıklım tıklımdır şimdi kimsecikler yok diye konuştu. gülümsedim şöyle bi,yağmur orayı daha bi güzelleştirmişti sanki çünkü sokak bomboştu,benim arkadaşlarımla gidip çay içtiğim yerde kimsecikler yoktu. şemsiye filan almam ben,öylesi en güzelidir sırılsıklam yapmayan yağmurları severim, hep sevmişimdir.iliğime işleyen soğuk, kısmen daha tenha bir gün ve yağmur... öyle çok romantik bir yapımda yoktur ama yağmur yalnızlığı hissetmektir biraz soğuğu biraz ıslaklığı.Özgürlüğün tadına doymaktır çünkü özgürlük toplu halde çıkılan gece eğlenceleri,ben özgürüm nidaları atmak değildir yağmurla bütünleştiğinde, onu hissettiğinde işte o zaman kimseye ihtiyaç duymadığını anladığın andır, yüzüne vuran her damla adım adım kendine yaklaştırır,tabi hissedebilene...

yehova şahitleri

bugün iki kokoş teyzenin kadıköyün o yağan yağmuruna rağmen yanıma yaklaşıp anlattıkları dindir geri çevirmedim herkese ve her şeye olduğu gibi onlara da saygım var fakat yine de o hallerini biraz dalgaya da almadım değil.daha evvelden bildiğim bir topluluktu ben sizi ararım diyip yolladım.içinde 6 soru barındıran bir kağıtla yüzleştirdiler ve yayınlarından verebileceklerini söyleyip geri çevirmem sonucu alıp başlarını gittiler.o kadar insan içinde beni seçmelerini de bütün değişikleri üzerime çekmeme bağlıyorum. *

ikinci yeni

Oyuluyorum şu masmavi boşluğa
gölgesiz kıpırtısız
yalnızlık sensin

konuşuyorum kendi kendime odamda
bir portakal suyu iç ya da içme ne yaparsan yap
yalnızlık sensin

bir giden bir dönen sonra yeniden giden
şiire dönüşen bir yalnızlıksa bu da
bir sen varsın ordasın, kısık sesli yalnızlık
söz gelimi iskenderiye'de bir atlıkarıncada...

(bkz: edip cansever)

sezen aksu nun en güzel şarkısı

deli kızın türküsü.

pink floyd

benim için anlamı "hey you" parçasıdır.üst üste 10 kez dinlesem 11.yi dinleme sebebim olan parçası... Daha iyi şarkıları var mıdır, tabi ki olabilir çünkü bu bir görecedir.her şeye rağmen pink floyd bugün hepimizin aklında var olan, kendi alanının efsanelerindendir.

her şey düzelecek diyen insan

bir de bunların "zaman her şeyin ilacı" diyen versiyonu var gel gör ki şuanı yaşıyoruz.

hermann hesse

Üniversite hocamız sayesinde tanıştığım, şuan ise "Öldürmeyeceksin" adında seçme denemelerinin toplandığı kitabını alıp okumaya başladığım yazardır.Herkesin hayatında bir kez bir Hermann Hesse kitabı alıp okuması gerektiğini düşünüyorum.Es geçilemeyecek kadar iyidir Hermann Hesse..
Diğer kitapları için ;
(bkz: Bozkırkurdu)
(bkz: Gertrud)

sabaha karşı dinlenen şarkılar

ne ağlarsın benim zülfü siyahım...

sözlük yazarlarının aşk itirafları

hep ilk adımı erkeklerden beklememek gerektiğini söyleyenlere o kadar kulak kabartmışım ki gidip ilk adımı ben atayım dedim peki bende böyle düşünmüyor muydum düşünmesem yapmazdım zaten ama bildiğin çuvalladım. peki böyle olacağını düşünmüş müydüm tabi ki hayır.bu zemini bana kendi elleriyle hazırlamıştı.sonuç olarak cevabını yedim yuttum sindirmeye çalışma aşamasındayım.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Piano Piano Bacaksız-Kemal Demirel

sözlük yazarlarının itirafları

reddedilmiş olmanın ağır yükü ile artık kafa yorulacak,davranışlarının üstüne düşünceler üretilecek biri kalmadığının bilinci arasında bir yerdeyim şuan.aslında erkekler niye şöyledir böyledir tarzı cümleler kurmanın genelde absürd olduğunu düşünen ben, şuan bu absürdlüğü yapmak istiyorum.ümit verici konuşmalar,ışık yakan hal-tavırların üstüne neydi bu şimdi? allahtan belamı arıyordum buldum galiba...

redhack

Bir gece eğlencesi olarak;
iç işleri bakanlığında fink atmak.

Başarıyorlar,başarılılar.

sözlük yazarlarının son zamanlarda fark ettikleri

susmayı öğrenmek... evet, o her zaman söylenen ve bizim bildiğimiz halde çok da kulak asmadığımız.Çok daha etkili bir yöntem susmak, çok daha tepkisel.Karşınızdaki insanların durup düşünmelerini ve ben ne yaptım da böyle oldu sorgulamasını yaptıran.Kim olursa olsun bir değeriniz varsa her zaman en etkili silahtır susmak.dosta düşmana korku verir ayrıca.

terazi burcu erkeğine aşık olmak

tam olarak ne yaptığını kendi bile bilmeyen adama aşık olmaktır.tam bir muamma halidir bu durum sizi çıldırma noktasına getirebilir.

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar

trespassers william-love is blindness

asla tercih edilmemesi gereken bölümler

tarih bölümü. hocalarınızın egolarına katlanamayabilirsiniz.ayrıca tarih okumak zor iştir.ideolojilerinizi, düşüncelerinizi bir kenara atmalısınız.subjektif yaklaşımlardan kaçınmalısınız zira savunduğunuz şey sizi rezil de edebilir vezir de. iş bulma konusuna gelince hiç umut yok zaten

asla gidilmemesi gereken üniversiteler

Kocaeli Üniversitesi.Gelme dostum gelme sadece bunu sölüyorum bak kötülemiyorum bile o derece hissizim

sözlük yazarlarının itirafları

son zamanlarda sözlüğe girip entry okumak ve itiraf etmek dışında bişey yapmıyorum bu ilk itiraf ikincisi ise yüzüne karşı söleyemediklerim var be adam.midem ağrılarım sana olan duygularım yüzünden beni her geçen gün öldürüyo ama öyle ya da böyle sen varsın işte, bir şekilde hayatımdasın.deli divane dolanıyorum etrafta.benim aklım bir sana eriyor içimi deşiyorsun bir bıçak gibi belki farkındasın belki değilsin,ama bunu belli etmiyor muyum ben zaten...sen geçmişinde boğulurken ben senin gözlerinde boğuluyorum ne olacağız biz? bir fikrin var mı? benim yok...Belki senin de bana itiraf edemediklerin var tıpkı benim sana edemediğim itiraflarım gibi.Gel desem gelirim diyecek gibisin ama kendime engeller koyuyorum hep. ben de böyleyim işte.Lanet olsun nerden çıktın karşıma.

izmir

Ayın 17 'si için bütün uçak fiyatlarının çok yüksek olduğu, bayram dolayısıyla ve tabi ki yaz olması sebebiyle otobüs şirketlerinin dolup taştığı, ama yine de gitmek için can attığım, çırpındığım güzel şehir...istanbuldan sonra ikinci yuvam.iyi ki ablam orda yaşıyor en azından o yaşayabiliyor.

türk babalarının evlatlarına hitap şekli

alper tunga. evet diyordu eskiden.