bugün

arıların yaptıgı yıyecek turu. cok tatlıdır fazla yeyınce ınsanın icini bayabılır, susatabılır. tereyag ile yenırse daha bır lezız olur.
duman'ın damar şarkılarından biri. belki alışman lazım albümünde. sözleri:

aşkım sen benim canımsın
kanıma karışmış kanın
söyle kimlerden kaçarsın
boşuna durmadan ağlarsın

yavrum sen benim balımsın
tadına alışmış canım
aaah güzel kuşum gir kanıma
ben zaten sarhoşum

nerdesin sevgilim

söyle nerdesin bal
artık benlesin bal
söyle nerdesin bal
artık benlesin bal

artık sen benim canımsın
canlı kalan tek yanımsın
(bkz: bornova anadolu lisesi)
yoğurtla birlikte yenmemesi gereken,tatlı bir yiğecek
(bkz: bafra anadolu lisesi)
soğuk suyla karıştırılıp içilince kabız,sıcak suyla karıştırılınca ishal yapan mücizevi arı ifrazatı
bitkilerde bulunan ve nektar olarak bilinen tatli sivinin, arilarin vücutlarindan salgiladiklari bazi enzimlerle islenmesi sonucu olusan, dayanikli, yogun, yüksek besin degerine sahip dogal bir gida maddesi. kuvvetli bir antimikrobik, antioksidant.

içindeki besin degerleri:

(100 gr için)

enerji degeri: 304,00 kcal (1272 kJ)
karbonhidrat : 82,40 gr
protein : 0,30 gr
yag : 0,00 gr

mineraller:

potasyum : 52,00 mg
kalsiyum : 6,00 mg
fosfor : 4,00 mg
sodyum : 4,00 mg
magnezyum : 2,00 mg
demir : 0,42 mg
çinko : 0,22 mg
bakir : 0,03 mg

vitaminler:

c : 0,50 mg
b2 : 0,04 mg
b6 : 0,02 mg

elde edilis kaynaklarina göre çiçek bali ve salgi bali olarak, elde edilis sekillerine göre de süzme bal, petek bal ve pres bal olarak siniflandirilabilen gida maddesi.

çiçek ballari, toplandiklari yörenin hakim çiçek örtüsünün isimleriyle anilan ( ihlamur, pamuk, ayçiçegi, akasya, kestane, geven, narenciye) monoflora ballar olarak piyasaya sürülecegi gibi, tek cesidin hakim oldugu bir bitki örtüsünün olmadigi yerlerde arilarin muhtelif çiçeklerden topladigi ve poliflora olarak bilinen sekilde de pazara sunulmaktadir.çam bali, ülkemizin dünyaca ünlü salgi balidir.çam bali üreticisi ülkeler arasinda türkiye birinci sirada olup dünyadaki en önemli ihracatçilardan biridir.

kaynak: http://www.balparmak.com.tr/
insani tarumar eden duman parcası, alkolle birlikte alınmaması tavsiye edilir.

yavrum sen benim balımsın
tadına alışmış canım
aaah güzel kuşum gir kanıma
ben zaten sarhoşum...
(bkz: beyoğlu anadolu lisesi)
dumanın depresyona sürükleyen mükemmel sözleri olan şarkısı.
sütle karıştırılarak içildiğinde öksürüğe çok iyi gelir.
soyadımın da bir kısmını oluşturan,dişi arılarca yapılan,polen,nektar vb aparatları içeren besleyici ve şifalı besin maddesi...

ayrıca super ötesi 1 şansa sahip olan kişilere verilen isim...
cok hoş duman şarkısı. Bu adamlar pek sevmezdim ama iyi iş yapıyorlar. Ayrıca cok değişik bi soundları var. Bu devirde özgün olmak gerekir. *
dünyanın en tatlı besini.
Bursa Anadolu Lisesinin kantin markalarının üzerinde yazan ve harflerin aralarına nokta konmadığı için çömez öğrencilerin "Len gantinde sadece bal mı sateyyolar" şeklindeki gereksiz ve seviyesiz latifelerine çokça maruz kalmış üç harfin yanyana gelmiş olma durumu...
kaan tangöze'nin ahu paşakay için yazdığı intihara sebep olabilecek şarkı;zaten ahu paşakay da intihar etmiştir.
duman konserlerinde dinleyemeyeceğiniz şarkı.
değerli oyuncu kenan bal'ın soyadıdır...
arının dışkısıyla ortaya çıkan yiyecek türüdür, kahvaltılarda yeriz. ayrıca çok tatlıdırlar bunlar, ondan bal denir kendilerine. bir de bunların olayı ballandıra ballandıra anlatmaları vardır, böyle herkese güzel şeyler anlatırlar. o yüzden de bal denir işte.
iyi espri anlayısına sahip, yeni yazarlarımızdandır,hoşgelmiştir.
kuzenimin balık ve balı bir arada yemesiyle midemin kötü olma hadisesi,ne zevk ama.
kaan tangözenin intihar eden eski sevgilisi için yazdığı, konserlerinde söylediğinde ağladığı rivayet edilen* ve bu yüzden genelde söylemediği muhteşem duman şarkısı.
(bkz: hissederek söylemek)
(bkz: ağlatan şarkılar)
bunalım bir duman parçasıdır. başka bir özelliği ise, albümün adıyla olan ilişkisidir: (b)elki (a)lışman (l)azım..
sevdiceğe söylenen sıfatlardan biri.. **
çok süper bir nick.