bugün

bir sürü kozmetik malzemesi, sıvı deterjanı falan karıştırıp böcük ilacı yapmak sonrada karınca öldürmek.
misafirliğe gelen amcama herkesin içinde prezervatif kullanıp kullanmadığını sormak,sonrada niye herkesin birbirinin yüzüne baktığını düşünmek
bir grup deli dolu arkadaşla beraber problem çocukçuluk oynamak suretiyle yapılan abukluklardan biri araba tekerleklerinin jant kapaklarından içeri taş doldurmaktır. bunu yaparak araba sakinlerinin tekeri patlak sanacağını düşünüp bayağı eğlendiğimizi hatırlarım.
kar yağınca zulalanıp arabalara kar topu atmak.akabinde herifin tekinin sessiz sakin önümüzden geçerken utanmıyomusunuz lan piçler diye bizi kovalaması ve kaçmak.
çanak antene benzeyen plastik bir kabın içine su doldurup suya 9V pil ile elektrik vermek. ve bununla uzaya işaret (sinyal) gönderdiğini düşünmek...
gece karanlığında yolun iki tarafındaki elektrik direğine boyun hizasında ip gerip geçenlerin hayatını tehlikeye atmak.
çakmaklardan çıkarılan elektrik ıvır-zıvırıyla okula gidip, millete arkadan yaklaşıp kıçlarına enselerine elektrik vermek. zıplamalarını kahkahalarla izlemek.
karınca yuvasına torpil koyup patlatmak .
ayakkabı boyasını arkadasına kola diye içirtmek.
internetin ve bilgisayarın pek yaygın olmadığı dönemde (bkz: 2000) pokemon sitesine girip,ordan poke fotoları basıp,sipariş eden sınıf arkadaşlarına satmak.üstelik bunu da 150 bin karşılığında yapmak*
(50 bin kartüş için-50 bin kağıt masrafı-50 bin bana)
(bkz: büyükken yapilan abukluklar)
(bkz: cocukken yapılan abukluklar)
sabahın köründe kalkıp çizgi film izlemek. ne zorumuz varsa artık..
yemedigim ekmegin gercekten beni kovalayacağını düşünürdüm...
parfüm ve kibrit ile sinek yakıcam die elini yakmak ayrıca üstüne kolonya döküp parke yakmak (kimyacımı olcaktık barmenmi düştügümüz yere bak)
daha ufacıkken,almanya'dan gelen kuzenin de verdiği gazla,saati gece 3'e,4'e kurmak,akşamdan hazırlanan çamur toplarını ve yumurtaları teras kattan çevre binaların pencerelerine atıp,saklanmak.sabah herkesin şaşkınlığına,sinirine gülmek ve komik olduğuna inanıp tekrar yapmak istemek.fakat toplardan birinin içinde taş olması ve sizinde biraz kuvvetli atmanız sonucu camın aşağı inmesi.*
o zamanın yüz bin lirası için babanın kıçını ısırmak.
kıbrısta baadir ve abisi rapter müstakil binalarının bahçesini suluyorlar.anneleri ise yeni almış oldukları kamerayı çıkarmış çocuklarını çekiyo tek amacı hatıra kalsın bu yaşta bidaha nerde görecem bu çocukları bi daha....baadir anneye doğru gider...
baadir:annecim beni çekiyo musun?(objektifin dibinde objektife bakarak konuşuyorr.)
anne:...
baadir:(artık iyice kameranın dibinde)annecim beni çekiyo musun?
anne:(kıs kıs gülmeler baş göstermekte)
baadir:annecim beni çekiyo musun?
hala o videoyu izlerken altıma edecek kadar gülerim.insan çocukken farklı oluyor.saf oluyor.
para biriktirme hevesiyle iş bankası kumbarasına paralar atılır. sonunda bir sebepten babannenin bozuk paraya ihtiyacı olur ve der ki:yavrum ver şu paraları bütünleyim (tabi burada babannenin paraları bütünlerken üstüne ekliyeceği paralar da düşünülmelidir)çocukcağız ne bilsin bozuk paranın hacmi geniş diye bütünletmez istemez sanirki hacmi geniş para çok paradır
bana "ablaklık"ın ne olduğunu öğreten başlık.

edit: kıyamam o nası entry öyle? yirim yir yir... başlık; "çocukken yapılan ablaklıklar" idi.
dünyayı yeterince iyi tanımayan minik bünyelerin kırdığı saf potluklar;
-dünya dönüyorsa biz neden düşmüyoruz?
-ay ve güneş nasıl karıştırmıyorlar ne zaman çıkacaklarını?gibi sorular,
-televizyona insanların hapsedildiğini düşünüp,onları çıkarmak için televizyon kırmalar,
-yeterince hızlı sallanınca gökyüzüne uçacağını sanmalar,
-uçan balonu beline bağlamak suretiyle havada gezineceğini düşünmeler,
-havada uçan uçakların nasıl havada kaldığını anlamadığı için,her uçak gördüğünde tepesine düşecek sanıp kaçışmalar,
-balıkların suda boğulacağını sanıp,onları ele alarak kurtarma çabaları vb.
mahalleden geçen böcek ilaçlama arabasının arkasından koşup, beyaz bulutun arasında zehir yutmak, sersemlemek.
parfum ve cakmakla kara sinek pesinde kosmak.
herhangi bir tarafini renkli pastel boyalarla boyamak.
midye dolmayı denizden içinde pilavıyla çıkıyor sanmak.