bugün

Ben Hayvan sevgisi ile büyüdüm. Ancak böcekler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim malesef. Gerçi şimdi sinek bile öldürürken içim acıyor, işte 5-7 yaşlarındayken durum pek öyle değildi. Bir ara evde minik karıncalardan çıkıyordu, ben de bunlara takmıştım toplayıp buzluğa atıyordum canlı çıkarlarsa affedip doğaya salıyordum, çıktıkları deliğe deodorant sıkıyordum. Bir kıçlarını koparıp güya örümceğe dönüştürüyordum.
Fabrika duvarının kenarındaydı sokağımız. Fabrikanın Duvar dibinde flüt konseri verdim 10 kuruş istedim gelen çocuklardan.
Hahah.
Anneleri şikayet etti.

Portakal kabuklarını doğrardım minik minik ve nizamlı olması gerekirdi benim için o zaman bu önemli bir uğraştı.
Yemek yapma oyunu.

Keçe gibi bir şeyi elime yüzüme sürüp iki gün kaşındım. Sebebi keçenin benim sorunlarımı çözeceği hurafesiydi.
Evet çocukken de sorunlar vardı.
Gördüğüm her karıncayı bir yerde toplayıp hepsini evlat edinmek.
Ha birde hayali eşlerim vardı ama adamlar her zaman trajik bir şekilde ölüyordu tırın altında ezilmek veya yanarak ölmek gibi.
Herkesin o An heyecandan öleceğini sandığı ama büyüdüğünde nasıl yaptığını anlamlandıramadigi eylem dizisi.
sinekleri şişirilmiş buzdolabı poşetinin veya kavanozun içerisine koymak.
bacaklarını ve kanatlarını kopartıp yakmışlığım da var. sonra da ağlıyordum diye hatırlıyorum. maldık işte. hala da malım.
Eșșek arısıni ve normal arıyı kapali bir cam surahide kapistirmak. Ölen civcivimi yiyen karıncalara raid ile Katliam yapmak.
Evde yumurta kalmazdı.
Dolaptan yumurtaları alıp kendi tabirim ile “çamur pasta” yapardım.
Köyde büyüdüm, bahçede oynardım hep. Kreşe falan gitmedim ve öyle oyuncaklarımla da oynamadım. Hepsi yeni gibi duruyor hala.
Çamur pasta yapmayı severdim ben, babaannem hep yumurtaları aldığım için kızar Dedem ise al al der beni destekler ve gülerdi. Üzerini de Gül ve çiçek yaprakları ile süslerdim.
Güneşte kuruyunca da fırından çıkmaya hazır hale gelirdi.
Şimdi çamur değil de, gerçeğini yapıyorum ama o keyif olmuyor.

Bir de adı hatçetavuk olan ve benim kucağımda gezen bir tavuğum vardı. O sadece bir tavuk değildi, Arkadaşımdı benim o. Nasıl yaptıysam hayvanı insandan kaçmamaya Alıştırmışım, kucağımda gezerdik hep. 6300 telefonumda bir sürü fotoğrafı vardı.
Çalınan laptobum ile beraber hatçeTavuk da gitti... hırsız sözlükteysen eğer laptop sende kalsın fotoğrafları ver bari.
9 yaşındayken 20lik hatuna hallenmiştim. Kamışa su yeni yeni yürüyordu. Ah be..
Ben hiç psikopat bir çocuk değildim lan. Saf salaktım her şeye inanırdım. Komşu kızı beni sürekli kandırır işlerini yaptırırdı. Bir kere yatağında toplanan tüyleri temizlemezsek bir şeyin gelip bizi öldüreceğini söylemişti. Ağlaya ağlaya temizledim yatağını. Ulan yatacak yerin yok ha.
Yoldan geçen arabaların içindekilere (camlar açık) o küçük domateslerden avuç dolusu atardım.
Pazardan evine giden teyzeleri bisiklet üzerinde yanına yaklaşıp korkuturdum. Garip sesler çıkartırdım. Nereden nereye..

Poşetleri allah diyip, yere atan teyze yaşıyorsa şayet ellerinden öpüyorum..

ilk okul çağında ise, kırık stop farlarına sahip araçların yanına usulca yaklaşıp lambasını araklardım.

Bir kez yakalandım istanbul'da.
Kulağımdan tutup, evime getirdi beni araç sahibi.

Kaçırıldığımı sanan semt kızları anneme haber vermiş, anında polisi aramış annem. Öyle bir kaos ortamı, polisler bir yandan, kelepçe yemişti adam. Yanlış anlaşma üzerine, hayır o beni kaçırmadı deyince bıraktılar adamı. Lambaları unuttu tabi.

Babamdan fırça yedim, sonra hemen markete pil almaya, neymiş?

iki kablo ile o lambayı yakacakmışım.

Hala gülüyorum hallerime.

O adam da hakkını helal etsin.
tv deki dövüş hareketlerini sokak dövüşünde denemek. üstelik %60 başarıyı yakalamıştım.
karınca dövüştürmek.
Erik, yenidünya çalmak ulen ne zaman biri çıkıp bağırsa tarzan gibi uçardık ağaçtan.
çekirge yakalayıp karınca yuvasına atıyodum
çocukken karincalara çalıştım psiman değilim.
Çocukken arabalara hastaydım bi düzine arabam vardı. Hatta kasasına sığabildiğim kamyonum bile.
O zaman renault marka bi otomobilimiz vardi hiç unutmam sabah akşam içinde oynardım. Anahtarını evdekilerden habersiz alıp çalıştırmıştım. Zaten çalışmasıyla eve toslamam aynı saniyeler içinde gerçekleşti. Uzun bi süre arabalardan uzak kaldım.
evden sokağa kaçarken apartman kapısında enseleyen ablayı kamyonun altına atmak suretiyle iki bacağında toplam 5 kırığa sebep olmak . aynı ablayı hatırlamadığım bir sebepten 3. kattan aşşağı atmak ama burnunun bile kanamaması. aynı ablanın eline tabağımdan makarna araklaması sebebiyle çatal saplamak bunlardan bazıları.
30 yaşındayken balkondan kedi atardım milletin üstüne.
sinekleri avuc içinde çalkalamak. özür dilerim şimdiden.
tükürüğümü klozet suyuna değdirip geri çekmek
sevmek için pipiyi suratına sürten ebeveynin suratına işemek..
sümük yemek.
Balkondan insanlara cilek incir tarzi meyveler atiyodum.kel bir adamin kafasina cilek denk geldi bir keresinde adamin kafasindan asagi suzuluyodu cilegin suyu puhahah. bir keresinde de agaclari sulamak icin belediye araci gelmisti,aractaki adamin uzerine dolma atmistim yagli yagli,iki saat bagirmisti sokakta,en son bu isin bokunu cikarip balkondan aşağı kumbaramdaki bozukluklari attim , paranin uzerine üsüsen mahalledeki cocuklarin uzerine isedim. (Tabi dayagi da yedik ha).
katalitik sobayı kardeşim uyurken sobanın ön tarafını kardeşimin dibine sokmak.
star gazetesinin televizyon ekini ocakta yakmak.
sobaya yanağını dayamak (1 defa yaptım ve ceddim sikildi).
üst katımızda olan amcamın kızı olan ablalarımı bilgisayar için zorla uyandırmak.
kardeşimin elindeki topu yüzüne tutmasını isteyip topu yüzüne vurmak.
vs.

ne orospu çocuğuymuşum lan ben!
25 yaşındaki dayıma 'niye sigara içiyon len' diyip gözüne yumruk atmıştım.