bugün

millet dini internette yazılan sapkın yazılardan, sapkın tarikatlardan ögrenir.
kimse din dersine girmez.
seçmeli * din dersi getirelibilir.
din dersleri sadece dua ezberletmeye dayalı olduğu için kimsenin hayatında değişen birşey olmaz.
olması halinde din kültürü öğretmenleri 90'la atanacaklardır.
çok güzel şeyler olacağı kesindir. biz yandık diğerleri yanmasın.
din iman elden gider mazallah. *
din dayatılan bir ders olmaktan çıktığı için kişi kendi yönelimiyle merakla ve ilgiyle öğrendiği şeyleri mantık süzgecinden geçirerek benimseme şansına sahip olacaktır.
laik ulkede din dersi zaten zorunlu olmamali,eger olursada o ders sadece sunni islami anlatmayip butun mezhepleri ve diger dinleride anlatmali.
çok da bir şey değişmeyecektir. tabi karne ortalamasını yükselten beleş bi dersin eksilmesi haricinde.
(bkz: din dersi adı altında islami propaganda yapılması)
bizim okulda bir süreliğine kaldırılmıştır, memnunuz. bütün okullarda yapılmalıdır.
şecmeli derlerin gözdesi din dersi olacaktır.
zorunlu olsada olmasada hiçbir şeyin değişmeyeceği gerçeğidir.

dinimize niye güvenmiyoruz? din zorunlu olunca mı millet müslüman olacak? din dersi okutmasak bu ülkede müslüman olmayacak mı?

saçma sapan tezlerdir.

ben bu başlıkta din elden gidiyorlara sesleniyorum.

brezilya da doğsanız hepiniz katolik olacaktınız demekki.
çinde doğsanız budist.
hindistanda doğsanız ineklere tapardınız.

hasbel kader türkiyede doğup zorunlu din dersi okumuşsunuz da allah tan müslüman olmuşsunuz. yoksa sixteen sene müslüman olamazmışsınız.
kalifiye,doğru bir eğitim verilmediğinden; bir şeyin değişmeyeceği kesindir.
bakara suresi'nin incisi Ayet-el kürsi'den hemen sonra gelen ayetin düstûruna uyulmuş olunur.
(bkz: dinde zorlama yoktur)
kaldırılmayacağı için gereksiz olan bir tartışmadır.

(bkz: dinde zorlama yoktur) ama (bkz: tayyipte zorlama vardır)
Cok iyi olur cok da guzel olur taam mi?

Ya arkadas hepimiz din dersi aldik.

Hocaya antin kuntin sorular, erkekleri cikarip kizlarla biseyler konusmalar, kizlari cikarip erkeklerle biseyler konusmalar, abdest almak ustunden yuruyen aptal saptal cinsel bilgiler, hristiyan kelimesini hir isteyen kimse diye aciklamalar, nihayetinde yillarca bos gecmis haftada iki saat..

Ne dini ya? Din bu mu? Din boyle mi ogreniliyor?

Verilmemesi cok daha buyuk din egitimi olur bu sartlar altinda. Acik soyleyeyim.

Koy imamindan bozma adamlarin ogretebildigi bu kadar.

Bir de iyi cocuk doverlerdi.
mazallah dinimizi, imanımızı kaybederiz.. tövbe tövbe.
sakın ha ne diyorsunuz siz muhteremler yapmayın!
Herkes ateist olur.
ölürüz biteriz kayboluruz bu pis dünyada, ne de olsa toplumda din sıfır mesela ben çocukken aglama çok günah allah baba ceza yazar gibi şeyleri hiç duymadım sahsen din dersi olmasa allah ın varligindan haberimiz yoktu. hep bir korku hep bir korku çocukluktan beri.. neyse ki büyüdüm ve gördüm ki cennet de burada cehennem de burada ve nedense çoğu insan bazılarının cenneti için hergün cehennem yaşıyor.
iyi olur çokda güzel olur çok iyi olur aslında.
330 gün önce açılmış olup bugün gerçekleşmesine ramak kalmış başlıktır çünküm BM zorunlu din dersinin seçmeli olmasını istemektedir ve bu gerçekleşirse.. Atamasına güvenilen din kültürü öğretmenliğine gitmek isteyen arkadaşlar bir kez daha düşünsün derim.
insanların seçme şansı olur.

şimdi diyeceksin ki dini bilmeden nasıl seçecek, işte bende onu diyroum... sen din mi öğretiyorsun müslümanlık mı? din müslümanlığa özgü bir kavram değil...

öte yandan hadi din kültürünü anladım da, ahlak bilgisi nedir arkadaş dört eşi mi anlatacaksın? kuzenle nikah düşer'i mi anlatacaksın. başını örtmez kahkaha atarsan sokak ortasında tecavüz ederler ve haklı olurlar mı diyeceksin? bu mu ahlak anlayışın?
seçmeli ders haline getirilse bile herkes seçeceği için pek değişiklik olmayacak olaydır.