bugün

entry'ler (2016)

kadınlar neden ota boka ağlar

--spoiler--
+ Bazen yüzüne bile bakmıyor.
+ Bazen bir kadın geliyor oturuyor karşına… ve ağlıyor.
– Kadınlar hep ağlıyor.
+ Bazen bir kadın sana… “En çok korktuğum şey, bir kadının göz yaşıdır” diyor, kendi adına.
– “Eğer çok sevdiysem” diyor… “Eğer çok sevdiysem…”
+ Oysa bilmiyor ki, sevmek de bir… An’a ait.
– Her şeyin başı su.
+ Felsefenin de.
--spoiler--

sana ne kime ne

(bkz: megie mele)

uludağ sözlük

hiçbir haltın, hiçbir zaman ve aynı zamanda parametrik olarak her şeyin her an tartışabileceği yer.

sıkıldım senden ey sözlük. aslında küfür edip silikler listesine girmeyi istiyorum ama beceremiyorum. tam bir kaybedenler kulubüyle karşı karşıyayız.

burada millet acayip eğlendiğini zannediyor. yok lan öyle bir halt.
burada millet bir şeyleri tartıştığını zannediyor. öyle bir haltta yok.
inci sözlüğün arka bahçesi olmuşuz resmen bi dur diyen yok.

okuyan kişi çokta sikinde biliyorum ama ben burayı bırakıyorum. lan ikibin küsür entry girdim en beğenilen entryim halen bana göre boktan bir entry ise cidden burada durmanın bir faydası yok. tamam dünyayı kurtaracak kadar önemli yazmadım ama münazaralarda bile anti tezini götünüzden uydurmak sağlayacağınız bir kaç sağlam entryim oldu be. sırf götünüzden anti tezi uyduramadınız diye takdir etmeyi bile bir kenara bıraktınız. yüzlerce entryim oylamaya inanın ulan şeklindeydi ama s.kleyende olmadı.
oysa bir umuttu benimki. belki düzelirdi olmadı.

böyykkk çok sitemkar konuştum lan.

giderken bari bağrı yanık dostlarıma benden gelsin.

http://www.youtube.com/watch?v=8j-IHZW6u-w

bu şarkıyı dinleyip halen buralardaysan sana selam olsun. sigaramın dumanı da sana.....

zaman

ekşi sözlük yazarının entry sini referans alıp haber yapabilen tek gazete. entry sahibinin dedikleri doğru olsa bile (-ki doğru olduğuna dair en ufak bir şüphem yok) bir gazete internette götümüzden sallayabileceğimiz entryleri haber yapabilir mi orası muallaktır. zaten haber yaptıkları yazardan direk aynı cevabı almışlardır.

konunun meraklısı ekşide zaman gazetesi'nin ekşi sözlük referanslı haberi diye aratabilir. ya da sekko edin getsin.

http://www.zaman.com.tr/h...trocunun-sabikasi-kabarik

nihat doğan ın esasında yakışıklı biri olması

esasında kısmı eklenen hiçbir önermenin gerçek olmamasını kanıtlayan önerme.

dostum yakışıklı demişsin ama bu nihat çıktı.

asgari ücret

Dezenformasyonlar sayesinde her zaman bir önceki hükümetten daha fazla aldığını zannettiğimiz ücret. paraya karşılık yine parayı yatırım aracı olarak gören hükümetlerimizi sürekli arttığını söylediği ama halbuki artmayıp düştüğünü görmemiz gerekir.

araştırma veya sorgulama yapan biri zaten biliyordur bilmeyenler için gelsin;

http://www.itirazlar.com/?p=59

kısa yoldan anlatmak gerekirse altın bir yatırım aracıdır. dolar ise bir para birimidir. siz ekonomik değerleri dolar üzerinden açıklarsanız kendinizi amerikaya bağımlı dolar bazlı karşılaştırırsınız. yani bu mantaliteyle dolar 1 liranın altına iner ise biz daha fazla asgari ücret almış olur muyuz veya başka bir para birimine göre de daha fazla para almış mı oluruz gibi garip sorular sormak istiyorum.
tüm dünyada tek reel yatırım aracı altındır. tüm hükümetlerden tek ricam var. lütfen asgari ücretleri dolar veya euro bazlı değil altın bazlı değerlendiriniz. beni kaç dolar aldığım ilgilendirmiyor. tıpkı amerikadaki bir adamın kaç tl maaş aldığı ilgilendirmediği gibi. amerikada yaşıyor olsaydık korkarım bizim hükümetler bak şu senede tl bazında şu kadar alıyordun şimdi bu kadar alıyorsun diye uyutacaklardı ama yok öyle bir şey.

imamın ordusu

örgütsel metaryellerin toplandığı ordudur. sene 90-95 arası abi evlerinde yani bilinen adlarıyla ışık evlerinde olupta bu orduyu bilmeyen gelsin bana başvursun. cümleyi dikkatlice okuduğunu umuyorum. o evlerde bulunup bu orduyu bilmiyorsan bana başvur diyorum. yok ben o evlerde değilim diyorsan zaten gelme.

the imam ordusunu kurar ve buna nefer toplamakta hiç zorlanmaz. zira burası türkiye. din dediğin vakit kimsenin bir şey sorguladığı yoktur. halbuki din sorgulamaya dayalı bir sistemdir. öyle bir sistem olmasa idi, en azından benim dinimin ilk emri oku olmazdı. okumak güzeldir. hayat güzel.

sonuç; imamın ordusu vardır. o kitabı bir milyon kere yaksanız bile NT mağazalarında raf altından dağıtılan the imam kitapları gibi çoğala çoğala okunacaktır. bilen zaten biliyor bilmeyenlerde en kısa zamanda imamı tanır diye umuyorum.

aref ghafouri

1 numaranın ayarlı olduğu oyunları çok süper tanıtım yapan arkadaş. ama 1 numara iyi oynamamıştır.

aref ghafouri

resmen 1 numarayı satın almış adam.

1 numara nabzı ölçtü.
ilk oturan 1 numaraydı nereye oturacağını düşünmedi bile.
yüzüğü kaybolan 1 numaraydı.
kağıdı seçen 1 numaraydı.

bir numaraları abla tüm türkiyeyi kandırabilirsin ama beni asla. güzel oynayamadın.

edit: ulan neyini kötülüyorsunuz. keşke 1-2-3 kombinasyon yapaydıda bende sizin kadar saf saf inanaydım. sadece 1 numara her boku yaptı diyorum. başka kimse bi halt yaptıysa yazın!

bedelli önerisini akp yapsaydı olacaklar

düşüncelerini açıklamak yerine partilerini savunan insanlarla dolu bir dünya makale yazılırdı. gazeteler boy boy askere dersini verdik bedelli olacak o kadar yazardı. chpliler ulusalcı damarlardan girerdi. muhtemelen bunlar olurdu ama değişen tek bir şey olmazdı. sadece partisinin lideri istiyor diye maşa (koyun diyecektim ama sonra alınıyorsunuz) olarak kullanılmaktan hoşlanan insanlar kraldan daha çok kralcı olacaklardı.

yazarların ilham kaynakları

(bkz: götüm)

yazar burda taşak geçiyor

(bkz: yazar burda taşşak geçiyor)

yarına umutla bakmak

(bkz: ileriye umutla bakmak)

zencefre

Cıva cevheri HgS formülüyle gösterilen zencefre dir. Zencefre 600 dereceyi geçmeyen sıcaklıkta hava eşliğinde kavrularak cıva elde edilir.

öğrenim kredisindeki inanılmaz mantık hatası

geri ödemeye çalıştığınızdaki mantığı anladığınız andaki hatadır. gençler şu meret krediyi almayın. geri öderken nasıl geri öderiz diye insan düşünüyor.

sözlükte türkçe ye önem verip ingilizce isim almak

(bkz: Oh mon Dieu)

satranç ve izleyici kitlesi

(bkz: satranç izlemeye giden taraftar grubu)

erkeklerin sağ eli

ergen yaşlarda evrime uğrayan eldir. baş parmak ile diğer parmakların konisel birleşmesi sonucu ergen yaşlarda etkin görevlerde kullanılmaktadır.
diğer önemli bir işlevide sol elden daima daha büyük karış açabilme özelliğidir. 80 lerde yaşayanlar bilir yaşamayanlara ise anlatılması lazımdır. misketlerle oynanan kuyu diye bir oyun vardı. adı kuyu olmayabilir ama ben öyle hatırladım nedense. ondan karış açmak büyük bir hikmet-i zaviye idi. işte buna mütevellit sağ el soldan daha büyük karış açar.

bu köyden olsam nolacak

(bkz: bu köyden olsam ne olacak)

beşiktaşın 17de 17 yapması

(bkz: beşiktaşın 17 de 17 yapması)