bugün

2009 eylül ayı itibariyle öğretime başlayacak olan yeni bir vakıf üniversitedir. gaziantep sınırları içerisindedir.
(bkz: yaftalamadan düşünün)
bunun kampüsünün ağaçlandırılması için kentin göbeğindeki refüjlerde dikili ağaçlar sökülmüş, yanına da pişkin pişkin "bunlarla zirve üniversitesini ağaçlandırıyoz" temalı tabelalar koyulmuştur. iyi bok yediniz. bari söylemeseydiniz de ağaçlar kurudu falan ondan söktünüz sansaydım.
amaçlarını şöyle açıklamışlar: "gaziantep'i eğitim üssü haline getirmek." ama asıl amaçları kesinlikle şudur ki: "türkiye'yi geriye götürecek genç bir nesil yetiştirmek."
giriş kapısıyla fakülteler arası neredeyse bir kilometre olan okul. kutuplara komşu olduğunu düşüdüğüm bi noktada kurulmuştur kendileri. yazın da tabi birden arabistan çöllerine yaklaşıyor olmalı ki kavruluyosun okula girene kadar. bence girişte kiralık scooter falan olsun ulaşım kolaylığı için. zira okula gelmesi zaten ayrı dert bi de binaya ulaşana kadar * okuma daha iyi diyesi geliyor insanın.
hali hazırda;
mühendislik fakültesi
iibf
eğitim fakültesi
hukuk fakültesi
iletişim fakültesi
mimarlık ve tasarım fakültesi
bulunmaktadır.
arkadaşımın türkiye 12. si olup gittiği üniversitedir. ayda 2000 tl burs vereceklerini duyup gitmiştir fakat bursun 1200 lira olduğunu öğrenince evinin dibindeki üniversiteye* gitmeyip de oraya gittiği için kafasını duvarlara vurmuştur.
bahar şenliklerinde çuval yarışması, baklava yeme yarışması, halat çekme yarışması ve bilumum ilkokul etkinlikleri düzenleyen artı olarak aslı güngör ve mustafa ceceliyi getirten üniversitedir. tıp fakültesi açılacağı söylentileri ciddi bir şekilde dolaşmakta olan şuanda bünyesinde 1 hazırlık 1 fakülte ve artı 2 inşaat binası bulunan üniversite. ulaşımı tamamen işkence olan bir yere, tabiri caizse dağa kurulan bir üniversite. hatta şuan o tepeleri koca koca makinelerle bir bir kırıyorlar, deliyorlar, deşiyorlar. yakınında inşaatına başlanan antepia sayesinde ise çevresi iyice şantiye alanına dönüşmüş üniversitedir. bulunduğu konum bir kaç yıl sonra şahane bir yere dönüşebilir ama öğretim kadrosu adam edilmedikçe bi işe yaramayacak olan okuldur. özellikle şenliklerde çocuk yarışmaları düzenleyen hocayı burdan çok pis kınıyorum.
herşeye rağmen hazırlık eğitimini süper veren üniversitedir. hazırlıktaki yabancı hocaların sözleşme süresi 1 yıl olup, hepsi maceracı ruhlu, ülke ülke gezmiş tip tip insanlardır. iyidirler, işlerini ciddiye alırlar. ama okul demirbaşları sayılacak çalışanlar tamamen fiyasko. lakin okulun hedefleri büyük. bilmiyorum ne olacak.
(bkz: gediz üniversitesi)
(bkz: melikşah üniversitesi)
Öğrencilere apple macbook veren vakıf* üniversitesi.
üniversiteyi kazanan ve kayıt yaptırdığı puan türüne göre(dil ve ek puan hariç) ilk 100'e girenlere tam burs imkanının yanında eğitim hayatı boyunca yılda 8 ay 2400 tl + sıfır kilometre araba hediye eden vakıf üniversitesi. bildiğin araba lan direksiyonu dikiz aynası benzin deposu var yani. şaşırdım gerçekten. bakalım bu sene özel üniversiteler nasıl bir rekabete girişecek. bunun dışında yılda bir kere kırtasiye yardımı ek olarakta kendi yurtlarında ücretsiz konaklama sağlıyormuş. tabi bu son söylediğim ilk 10 bine girenler için geçerli.
Saçma sapan burslar veren okul , türkiyedeki en sağlam nakdi bursları veriyorlar. Değirmenin suyu hakkında merakta olsamda şeytan diyor git ye çatır çatır .
işsizlik garantisi veren üniversite.
sıfırı tüketen yüksek okul.
deniz olmayan şehirde denizcilik eğitimi veren üniversite.
hazırlık bölümünündeki yabancı hoca oranının, türkiye'nin en büyük üniversitelerinde bile olmadığını duymuştum. ha bunu değerlendirecek adam lazım tabii; yoksa, liseli ergen kafasında, baba parasıyla artislik yapan gerizekalıları "massachutes instittue of technology"e yollasan ne yazar amk.
yeni açılmasına rağmen yerleşim olarak kendini tamamlamış olan ama bunun yanında ulaşım sorununa hala bi çözüm bulamayan universitedir.
burnundan kıl aldırmayan kızlarla aynı otobüste burun buruna gitme olasılığını sağlayan yegane üniversitedir.
tek diyeceğim, aklı olanın gelmeyeceği okuldur. fem dershanesi v3.0 olan kurum. cemaatçi abiler tarafından yönetiliyor. spor salonunda kılınan cuma namazında kendi imamlarını, kendi hutbelerini, cemaatin siyasi görüşünü destekleyen, hükümete göndermeler yapan kurum. anlatacağım çok şey olan, fakat geçmişe dönmek istemediğim, sayelerinde bir yıl kaybettiğim, iyiki kurtulmuşum bu lanetli okuldan dediğim kurum. öğrenci potansiyeli, öğrencilerinin zeka seviyesi ise alaşağı durumda olan okul. fem çıkışlı birçoğu. buna gidip hayatınızı karartacağınıza, bari kalyoncu ya gidin en azından cemaatçi diye fişlenmezsiniz. bu okula giren, bu saatten sonra memurlukta terfi beklemesin. cemaat okulu çıkışlı iseniz, siz bir cemaatçisiniz fişlemesini getirten okul. onlara göre, hizmetin bekası için, hile yapmak, yurtlarındaki dersleri kötü olan cemaatçilere torpil yapmak, hizmetin çıkarına olduğu için, sorun teşkil etmeyeceğini düşünenlerdir. aylar sonra tekrar tanıtım filmini izlediğim, yalanları görünce yav he he diye gülerek geçtiğim, yerin dibindeki okul. bu okulu bana sırf, hizmete destek amaçlı, kadroları doldurmak için öven fem deki abileri andığım okul.
üniversiteye ismini Fethullah Gülen vermiş.

http://www.dha.com.tr/o-u...html#.V6oBFQbp5nI.twitter
Hükümet tarafından FETÖ operasyonları kapsamında kapatılmış üniversitedir. Ucuz üniversite ararken adı bana çok dandik geldiği için "kesin ucuzdur" diyerek aradım, kimse açmayınca "bunlardan bir bok olmaz, böyle üniversite mi olur?" dedim, ertesi gün operasyon kapsamında kapatıldığını gördüm. Gerçekten de böyle üniversite olmazmış.
Artık gaziantep Üniversitesi 15 temmuz Yerleşkesi olan eski vakıf üniversitesi .
Fetö soruşturmasının ardından içerisinde fetöye ait 40-50 kişilik gizli toplantı salonları bulundurduğu ortaya çıkmış üniversitemsi. Salonlara giden ayrıca kanallar ve gizli asansörler, salonu gözlemleyebilmek için tek tarafı gösteren camlarla donanmış.