bugün

entry'ler (541)

türk kızlarındaki küçük göğüs büyük kalça sorunu

"turk erkeklerindeki esmer ten kisa boy sorunu" diye muhalif ve gicik bi baslik acardim fakat beyaz tenli sirim gibi ve cok yakisikli turk erkekleri de gordugum icin genelinize haksizlik yapamayaciiiim..

bence siz de iki kere dusunun.. ya da bo$una yorulmayin, aynaya bakip kendinizi sorgulasaniz yeter. "olm bu tiple kim oluyorum da artizlik tasliyorum lan sozlukte.. tipimi gorseler skmeye bile tenezzul etmezler lan" deyin mesela.. ha basligi nejat i$ler falan actiysa orasi baska..

mesaj at nejatçm..

yaş 15

anneme çemkiriyordum, "elalemin annesi cocugunun ustune titrer, seninse olsem umrunda olmiycak bıdı bıdı bıdı.." dıye. sebebi mi ? buzdolabında yiyecek dogru duzgun bı seyler bulamayısımdı. sinirlendim gittim televizyonu actım, bi yarısma galıba, kızlar cıkmıs sarkı soyluyorlar.. kıyafetlerı, makyajları kocamanımsı ama yeni yenı gecmeye baslayan sıvılce ızlerı hala duruyor bazılarında, bırınde dis telı bıle var..aa! ergen lan bunlar !

bu bı yetenek yarısması. birincisine ne gibi super fırsatlar sunuluyor bılmıyorum ama bellı ki; bır annenın, yenı yetme kızının minicik bi pileli etek ve daracık gomlekle sahnede salım salım salınıp detone sesiyle sarkı soylemeye calısmak suretıyle yurdumun abazanlarının yureklerını hoplatmasına goz yumacak kadar buyuk..

kızın tekı de cıkmıs "annecıgım senı cok sevıyorum benım ıcın yaptıgını bılıyorum, senı cok sevıyorum.." dıyor sırıtarak. annesı de "canım kızım, ıyı kı dogurmusun senı, aglatacaksın benı yapma : ((" dıye yanıtlıyor. bu sırada annenın tam arkasında 25lik erkekler "seni cok seviyoruz" "bilmemkim forever <3" "yalarım" tadında pankartlar acmıslar.

bılmıyorlar mı yoksa umursamıyorlar mı yoksa ıstedıklerı tam olarak da bu mu, o anne o kızın bır seks objesı oldugunun farkında degıl mı? bırtanesının, cancagızı kızının ses fakırı oldugunu, sadece guzel bacaklarını guzelce actıgı ve goguslerının halı hazırda buyumekte oldugu ıcın o noktada oldugunu gormuyor mu ? yoksa bunu cok daha ıyı yerlere gelmek ıcın bır arac olarak mı goruyorlar ?

--spoiler--
dilaranın amına dokunmak istiyorummmmm
--spoiler--

bu bi youtube yorumu, dahası da var.

sevgılı, cıcı, sahte gozyası doken anneler; sohret yolunda mubah gordugunuz orospulugu gencecık kızlarınıza mal etmesenız keske..

bir sey sorunca cevap vermeyen insanlar

ba$lık aslında "bir sey sorunca cevap vermeyen dingiller" olacagımıs da, karakter sınırı izin vermemi$ falan.. yanı ben oyle farz etmek ıstıyorum ıznınızle..

suratına bır muddet tren görmüş öküz gibi bakıp, sonra ba$ını cevırenlerı boyle bı trıplere gırenlerı de vardır.. o $ekil ne o $ekil koduum? sanki turk beledıyelerınde uygulanabılırlıgı olan ısvec kalkınma planını sorduk.. saati soylemekten aciz..

hepsinin agızlarının ortasına elımın tersıyle bı tane gecırmek ıstıyorum.. sinirlendim gene.

koskoca ülkeyiz ama israil den korkuyoruz

evet lan pis salaklar ! hepiniz malsınız ıyyyyy kara cahiller.. sizden adam olmas oysa ben ultra zekamla size ayar vericem simdi.. dur veriyorum..

"adamlar 1070 lerde sanayi devrimini gerçekleştirmiş, siz halen darwin var mı türban kırmızı mı tayyip nerde baykal nasıl diye elinizde sigara kuru yorumlarınızla günlerinizi geçirin.."

aha..
ahaha..
ahahahahahahahahahahahah
tutamıyorum lan dlskflşksdlk

peki bu ba$lıktan cıkarmamız gereken sonuc nedir ? yazar ne demeye calısmıs?

a) tarih bilmeden vızıldamamalıyız. ben bunun acı bi ornegiyim..
b) ben dünyada bulunan ülke sayısını 10 sanıyordum abla ösür dilerim .. onnar da ingiltere, abd, fransa, israil ve türkiye.. afrika diye bi kıta oldugunu, oradakı ulkelerın ne hallerde oldugunu bılmıyodum, türkıye'ye bok atıp egomu sisiriyodum.. o degıl de ne okuzmu$um la ben yeni farkettim aha..
c) ben kahin miyim ? 10000 yıl falan ne ayak..
d) kimseden korkmayacak kadar donanımlıyım, kafama atom bombası atsalar ultra entrilerimle doverim fekat "siz eziksiniz.." ihihihiaiaiaha. (siz kim?)
e) hepsi. evet malım.

not: darwin vardır da teoremi hala tartı$ılmaktadır. bu arada 1070'de degil sanayi devrimi, osmanlı devleti bile kurulmam$tı lan..

vaudeville for vienetta

bu ba$lık altına yazmaya tenezzul eden herkesle tasak gecen yazar. hatta benle bile.

leon

taraflar arasında en az 5 yas bulunan, ve bu yasların 5 yılın onemli bir fark olusturdugu (16-21, 15-23, 17-25, 18-30 gibi) donemlerde gecen cogu kız-erkek iliskisinde , taraflardan birinin azıcık bir film bilgisi, birazcık da romantizm merakı varsa mutlaka iliskilerini özdeslestirdigi film, ki genelde bu dingiliyet abidesi cok asık bi mal kız olur.

her sübyan mathilda, her sübyancı da leon oldu .. 3 aylık iliskinizi onların sevgisiyle kıyaslamayın, cok pis sinir oluyorum.

ada

2005 sonrası dogan her 5 kız cocugundan 2'sinin adı..

durduramıyoruz lan, cogalıyorlar !

lolita

fevkalade bir girizgahı olan harika kitap.. oyle bir gaz verir ki o 3-5 cumle; harflerden olusmus her seyden tiksinmeye basladıgın bır donemde tum kıtabı okuma cesaretini kendınde bulursun. (burda da babalar gibi bir romanda giris bolumunun yerini ve onemını ogrendık arkadaslar, eveeeet. roman yazacaksanız buna dikkat edin sibuple)

vladımır nabokov, humbert'i oyle sunar kı bızlere, onun adı bır subyancı oldugunu aklımıza getıremeyız.. gundelık yasamda karsımıza cıkacak olsa buyuk bır ıgrenme duygusuyla bakacagımız (hatta levyeyle dalacagımız) sapkın adamı buyuk sevecenlikle olmasa da en azından sempatiyle ya hic olmadı empatiyle karsılamaya baslarız.. kendını hikayenın buyusune kaptırıp resmen humbert'ı sevecenlıkle karsılayanlarımızda kimi zaman
"ben de mi sapkınım lağhn ?" paranoyaları gorulur..(burada da edebıyatın gucu devreye gırıyor sevgılı dostlarım. roman yazacaksanız buna da dikkat edin. adam gibi yazın. oyle yazın kı okurunuz lanet olası bır subyancıya bıle hak verebılsın..)

sorun "oha kitap süper filmler nassı acebağ?" sorusunu kendımıze sordugumuzda baslar. büyük heyecanla ayaklarınız kıcınıza vura vura filmi kiralamaya gidersiniz. "donnie darko yok barcelona barcelona veriyim?" mottosunu benimsemis adam kendınden hıc beklenmeyecek bır manevrayla "lolita mı ? haaa dur bakıym.. aha varmıs" diyerekten elinize 97 versiyonunu tutusturur. (97 miydi ?) siz "ille de kubrick" olsun diye tutturursunuz fekat 1980'den itibaren olan filmler halihazırda dukkanda bulunmadıgı ıcın makus talıhınıze kufrederek elınızde adrian lyne versiyonuyla cıkarsınız.. hıc yoktan ıyıdır.

fılmdekı humbert kafanızdaki humbert'ı resmen sker atar, "bu ne lan" cemkirisleriyle bu kez kubrick versiyonunu bulmaya gidersiniz.. o kubricktir, hatta stanley kubricktir ve tek problemi arkasındakı o kocaman kıcı olan adrian'dan daha iyi is cıkaracagı asikardır. fekat bu kez de filmdeki lolita kafanızdaki lolita'yı sker atar.. "bu ne lan" demeye cekinerek, "neyse olm en azından quilty superdi.. ehe.. kem küm.." serzenisleriyle filmi kapatıp uyumaya gidersiniz. bundan sonra yanında vladimir nabokov ismi gecmeyen (gerci filmlerin kabında "nabokov'un eserinden uyarlandı" temalı yazılar vardı ama neysseah..) hicbir lolita'yla iliski kurmayacagınıza dair yemin edersiniz.. haha şaka lan aklıma bile gelmedi direkt uyudum.

kısaca kitabı cok cok cok acayip begendıysenız fılmlerı ızlemeyın. kıtabı okumadıysanız fılmlere tapabilirsiniz. ozellıkle de kubrick'in quilty'sine..

son olarak da sunları yazalım da bıtsın elım agrıdı abicim.

"lolita, hayatımın ısıgı, kasıklarımın atesi. gunahım, ruhum, lo-li-ta; dilin ucu damaktan dislere dogru uc basamaklık bır yol alır, ucuncusunde gelir dislere dayanır. lo-li-ta.

sabahları ayagında corabının teki, bir elli boyu ile lo idi, sadece lo. ayagında bol gundelık pantolonu ile lola. okulda dolly. kayıtlardaki noktalı cızgılerde dolores. ama benim kollarımda hep lolita idi."

inaf.

umut sarıkaya

bır karıkaturunde kendi aralarında muhabbet eden nazi askerlerini "gehen gehen" diye gulduren adam.. manyak..

ölüyodum lan.

mavi kuş ile küçük kız

ilk kez tetris oynarken dinlenildiginde (21. yuzyılda hala tetris oynayan mal benim, evet) pek bir sey ifade etmemis, daha sonra ismi bukowski'nin mavi ku$'unu hatırlattıgı ıcın (ortacgil'in aynı adı tasıyan sarkısını da aynı adı tasıdıgı ıcın dınlemıstım, o da guzeldi, neyse) "aa ne guzel adı var" diye dinlenmis, muptelası olunmustur.. boyle garıp bı sey, muziginden mi, sozlerınden mı bılmıyorum ama ben bu sarkıyı cok sevdım yahu..

yalancıyımdır bıraz ama bana ınan, sarhosken hep cok sahıcıyım..

bakir erkekle evlenmek isteyen kız

muhtemelen kendisi de bakiredir ve haliyle gerdek gecesi sıkıntıdan ölürler..

66 ncı sone

bır de bulent bozkurt cevırısı vardır -ki can yucel versiyonunun yanında malesef vasat kalır- soyle;

bezdim hepsinden, ölüm gelse de huzur getirse;
hangisini saysam: haklının hakkı hıç verilmez;
allı pullu giysi düşer, bes para etmez serseriye;
en güvendiğin adam seni aldatmaktan çekinmez.
ona buna hayasızca yaldızlı paye dağıtılır,
tertemiz genç kıza düşüncesizce damga vurulur.
sarsak yönetimlerce becerikli insanlar engellenir,
kusursuz adını hak etmişe haksızca leke sürülür.
kültürle bilimin dili bağlanir yetkili kişilerce
bilgiç geçinen şarlatanlar yönetir bilgili adamı,
ıyilik kıskıvrak kul köle edilir kötülüğe,
doğru sözlü kişinin aptala çıkartılır adı.
bezdim işte bunlardan ve hiç durmam bana kalsa;
ölmek, sevdiğimi bir başına bırakıp gitmek olmasa.

es es

kenar mahallede yasayan cok fakır cocugun gayet de cix giyindigi dizi. kup seker almaya parası yok fekat ustunde dar tisörtler, dar gomlekler, super pantolonlar.. yapmayın, bes kurus parası olmayan adam bız de tanıdık, olmuyor oyle kıyafetleri falan, yemeyin bızı.

biraz daha ınandırıcılık arkadasım. sadece oyunculukla yurumez, detaylar onemlidir; ben mı soylicem bunları size.

converse

herkesin hakkında "tiki ayakkabısı.. ıııy. " "bok gibi, bez parçasına o kadar para verilir mi" "ayaga dustu s.kseler gıymem" dedıgı, bu konuda cok da haklı oldugu, fakat rastgele sokaga cıksan her 10 kişiden 5inin ayagında gorebılecegın ayakkabı.. lan sen giymiyosun, ben giymiyorum, e kim giyiyo o zaman bunları !?

dönem ödevine parfüm sıkmak

gereksız yalakalık. hoca gıcıklık olsun dıye not bıle kırabılır. (ay iyi ki soyledım dı mı)

aslında parfum sıkmayı bosver, bazen kontrol bıle etmezler. yanı yapmasan da olur. madem sureklı goruyosun hocanı, burnunu orasına burasına yaklastırıp parfum zevklerını analız etme ugruna hocayı uyuz edecegıne, gıt adam gıbı hocanın ne boyutta bır ıdealıst oldugunu ıncele. odevlerı adet yerını bulsun dıye mı verıyor, yoksa gecelerını ogrencılerının odevlerını okuyarak gecırdıgı ıcın kocasının erkeklıgını curutmus bır manyak mı ?.. (benden hoca olmaz bılıyorum tamam)

yaa, zor ısler bunlar azızım, ne sandın?

aile reisi

cocuklar duymasına accccayip benzeyen fakat ondan bıle daha cok sacmalayan dızı..

9 yasında bır cocuga cep telefonu almamayı * anlarım, hatta destek de veririm ama ikisi 16 yasında , digerleri 12 ve 5 yaslarında olmak uzere 4 cocugu bugune kadar evde hıc yalnız bırakmamak nassı bı ısmıs anlayamadım ben moruk.. sonra da evın super pedagog annesı (ki bu elbette pınar altug ablamız oluyor) "oyle deme nazım bunnar seneye universıteye gıttıklerınde sudan cıkmıs balıga mı donsunler, aaa" triplerine girmiştir. bu saatten sonra evde tek bıraksan nolur, bırakmasan nolur ablacım allasen..

bız mı sıgır gıbı yetıstık, onlar mı muhallebı cocuklugunun bokunu cıkarmıs bılmıyorum fekat bıldıgım sudur kı 16 yasında kızı evlendırsen cocugu olur lan.

sevgililer gununde facebook tan gift yollamak

akabinde;

"selingül tripatanoglu is bekar."

bak demedi deme..

bu yaz daha çok dans edecek olan ömer

acayip subjektif olacak ama sozluge bır daha gelsem alacagım nıck. niye lan süper bence. belki ben de hareketi maxlamak istiyorum ? allah allaah..

tanım: max reklamı şeyi.

bak ben burda dogru duzgun tanım bile yapamadım, pekı bunu yapan reklamcılar boyle bı karakterı yaratırken kendılerınden utanmadı mı ha? utanmadı mı ?

kedi mi köpek mi sorusu

apartman dairesine sıkısıp kalmıs bunyenın mecburen "kedı" dıye cevaplayacagı soru.
fakat kendısı bahcelı bır eve gecer gecmez en kocamanından bır adet doberman edınip yuruyuse cıkardıgında pesı sıra suruklenmek ıstıyordur. (evet boyle bı fantezim var eheh)

http://upload.wikimedia.o...oberman_Pinscher_down.jpg

hey yavrum bee..

gençlik dizisi izleyen ebeveynler

duygu somurusu yaparak rant saglayan dızılere "hay sokayım sızın derdınıze benım derdım bana yetıyo ibneler" gıbı bı yaklasımı olan ebeveynın yaptıgı ıs, olus, hareket. boyle dusunen ınsanların hepsını sevıyorum ve yaprak dokumu ya da bınbır gece ya da ebesinin .mı ızleyen bır baba ıstemıyorum. kanım kaynadı yıne lan dur gıdeyım de bı daha sarılayım. canım benım.

not: fekat ask-ı memnu'yu tek gecerim.