bugün

güldüren bakınız
kisaca akilli bakiniz dedigimiz hede.
şimdilik çözemediğimiz bir olay. nesne.
sözlükte yapmasi en zevkli sey..
yazarın usulca dile gelen iç sesi.
sözlüğün olmazsa olmazlarından.dilediğiniz metni seçip entry penceresinin sağ üstündeki butonlardan üzerinde yıldız olana tıklayarak kolaylıkla yapabileceğiniz,kimi zaman fon müziği kimi zaman konuşma balonu tadında, başlık va entry hakkında sözlük formatına uygun dilediğiniz herşeyi yazabileceğiniz müthiş olay.keyifli başlıklar,keyifli entryler,keyifli günler dileğiyle..
sözlüğün formatına uymak amaçlı yardımcı araçtır.
açıklama balonu olduğunu varsayarsak;
pratik hayatta varlığı aranandır.
birine bir şey söyleyince, o da anlamaz gözlerle bakınca tepemizde belirip içinde açıklaması yazsa, fena mı olurdu.. *
yıldız şeklinde olan ve üsütne gelindiğinde imlecin sağ altında çıkan yazıya bakarak tamamlanan aktivite. ayrıca bazıları çok uzun olur bu nedenle pencerenin en altına bakaraka veya tıklanarak ne olduğu öğrenilen iletişim bakınızıdır.
sozluk formatına aykırı olmasın diye önce normal bir yazı yazıyorum buraya.
şimdi sırada örnek, * * *
sözlüklere entry girmeyi kolaylaştıran ve daha eğlenceli hale getiren fasilite.
*onemlı * * * yıldız *ödüllendirilmiş * *
bir adet aç parantez'i ay kisvesine büründürmek sureti ile minyatür türk bayrağı yapılabilir kendisiyle. ( ~~ <= ahan da böyle.
insanların sözlük formatında geyik yapabildiği benimse bir türlü beceremediğim hadise. nedenini hala çözemedim.
entrylerde bulunan yıldızlı bakınız butonu.yıldızları tıklamaya o kadar alışmışımki bu gün gazete reklamının sonunda yıldız vardı elim otomatikman oraya gitti.ilk futbol maçına gittigimde de bir eksiklik hissetmiştim, maçta golün tekrarı verilmiyordu.
tam nasıl yapılıyo lan bu yıldızlı bkz derken *
(bkz: janjanlı bkz)
çok da kayda değer olmayan veyahut aşırı kişisellik içeren şeylerin, saçma kapsamına girmesiyle- tek bir yıldız halinde sözlüğe sunulmasını sağlamış bakınız çeşididir. misal;
(bkz: çok severim bu bakınız türünü) bu mu güzel duruyor? yoksa; * mu? *
sözlükte swh denen uyuz ünlemi gizlemekte kullanılan kıymeti heba edilen fasilite.. ünlem zaten uyuz bi de bkz da kullanılınca sinir oluyor okuyan.. bakın ulu orta yazılabiliyor: swh!
bir nevi sonsöz aracı. ancak düşünceli yazarlarımız taradından, monitör başında gözü zaman zaman sürşebilen uuserların imleç ile tutturmakta güçlük çekebileceğini göz önüne alınarak genelde swh ehü zwht lmwh gibi kalıpları kullanma aracı gelmiştir kendisi. ayrıca kendim de yapıyorum ve mutluyum!!! *
her ne kadar gereksiz olarak yapılmasını ve kullanılma şeklini beğenmesem de* sözlükte yazarların yaptığı yıldızlı bakınızlara bakmaktan alıkoyamıyorum kendimi hepsine hepsine bakmak istiyorum umarsızca.**
amacından saptırılarak ayrıca bir entry sığdırılan bkz'dır kendileri, bilahare forum tadını damaklarında hisseden nev-i şahsına münhasır özellikler barındıran yazarların vazgeçilmez düşünce belirtme, gündem yaratma aracı.
(#2684486)
bu da yıldızlı bakamayınız örneği olmuş.
oha be kardeşim. biraz daha kassan hayat hikayen sığardı o bok kadar noktaya. * *

edit: ben de hala bakınız vermeyi öğrenemedim ama. *
bir çetiş bkz elemanı. yani tıklandığı vakit o entry ile ilgili olabilecek başka bir başlığa yönlendirme amaçlı kullanılması gerekli diye bildiğim bakınız* çeşidi. ha, uludagsözlük'te post-it olarak kullanılıyor o ayrı. belki de ben yanlış biliyorumdur, o daha da ayrı.
swh şeysi...*