bugün

yapması çok zahmetli olan şey
(bkz: bkz)
(bkz: bakinizlari takip etme oyunu)
(bkz: )
içiçe verince sapıtan özelliktir. misal `~ (bkz: uludagsözlük)~`
tem bağlantı yolları
(bkz: normal bakınız)
baksan bir dert bakmasan bir dert olan bir nevi aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık vakası.
Bu entryi nasıl bağlasam derken yardıma koşan şey.
(bkz: ayni basliga bkz verilmesi) * *
"tıklayınız, bu başlıkla ilgili bişeyler bulacaksınız" anlamına gelen "bakınız" ricasının kısaltması.

konunun devamı, şahane bi entry; (#729055)
hesapta ayar verdiğini sanan yazarların, normal bir cümle kursa bile illa ki bkz içine aldıkları durumdur. nefret edilesidir, kullanmayı bilmeyen hiç kullanmasındır.
içine yazılan yazıların, bundan kelli türkçe karakterlerinin kaybolmadığı fasilite.

(bkz: türkçe)
(bkz: bkzlamak)
ali$inca hayatin belli anlarinda bile kullanilmak istenen sozluk butonu. $u $ekil sayfalar bile kodlatabiliyor; http://www.sahvemat.com/rafflesia/mp3.php
(bkz: bakmayiniz artik aile var)
(bkz: açıklayamayacağı şeylerin bkz sini vermek)
genel anlamda dilde ya da halk arasında kullanılmayan terimlerin kullanılan terimlere yönlendirilmesi olayıdır.

örn: iktisat (bkz: ekonomi)

sözlükte başlıkları ya da entryleri alakalı entry ya da başlıklara yönlendirmek başlığın tek başına değil de alakalı başlıklarla kullanılmasını sağlamak amacıyla yapılmış olan 4 çeşit yönerge ya da yönlendirme butonu..

örn: (bkz: ayrıca bkz)
bir entry değildir bu nedenle başlığı tanımlamak zorunda da değildir. sadece yazarları farklı bir başlığa yönlendirmek için verilir. dayatmalara gelemez.
anam 53. denememde becerebildiğim ve gerizekalı gibi hissetmeme neden olan durumdur. bakmayınız o açıdan.
(bkz: uludag sozluk ten soguma nedenleri)
(bkz: iyi bkz)
- bana doğru bkz mithat bey, biraz gülün, dik durun, çekiyorum
+ tam olarak nasıl bakiyim efenim?
- gbkz, şekil olsun
(bkz: bokuz)*
bazen uzun uzadıya kasmanın yerine, tek cümleyle lafı gediğine koyan anlatım şeyi.