bugün

entry'ler (76)

film klişeleri

televizyonda seyredilen haber daha bitmeden ciuv diye kumandayla cihaz kapatılır.

filmdeki en süper adam elinde kahve kupasıylan ortalığı dağıtmaya çıkan albaydır. bir de diyor ki elinizi çabuk tutun akşam yemeğe yetişelim.. abi yenge bamya yaptı istersen ekmek arası bişeyler hazırlatayım. ni'melvekil...

öldürmeyen silah

(bkz: çük)

kavga sırasında sevgilisine fuck you diyen kız

artık sana vermiycem, git kendini sik demeye getiriyordur lafı belki de.

psikopatça istekler

soyadımı skilaççi olarak değiştirmek istiyorum.
(bkz: salvatore schillaci)

nihal bengisu karaca tipi türbanlı

mütesettir diyebiliriz bunlara. yani türevi alınmış türbanlı.. sıfıra eşitliyorsun.

christoph metzelder

defanstan topla beraber ileri çıkmayı seven bir oyuncudur. gökhan keskin vardı eskiden ona benziyor. ancak kaptırdığı toplara koşacak adamların iyi olması lazım yoksa bizim beşiktaşlı yazarlar bunu linç ederler kesin.

mars ta su bulunması

gazetelerin genelde arka sayfalarını işgal eden bir konudur. çıplak manken fotoğrafının sol tarafında çıkar.

college

college sözcüğü türk gencinin aklına otomatik olarak sikiş mekanı çağrışımı yapmaktadır. her tür filmde, amerikadaki kolejlerde herkes birbirini düdüklemektedir çünkü.

666 numaralı entry yi yazmak

tamamen tesadüf eseri gerçekleşen bir hadisedir.
(bkz: üstüme gelmeyin)

sisteme sovmek

kahvehanelerde bolca yapılan eylemlerden biridir. lakin ucu sövene kadar gider bunun.

- bu baştakiler var ya yiyo memleketi, yemiyen adamlar lazım. ben bunları #<&/+^'
- haklısın abi. senin çocuk napiyo bitti mi okulu?
- bu sene fakülteyi bitirdi, falanca milletvekilini araya soktuk. bakıcaz bakalım.

kompozisyonu bir atasozuyle bitirmek

imamın cuma hutbesini bir ayetin türkçe meali ile bitirmesine benzer. maksat son cümle ile akılda kalacak bir etki bırakmak ve sınavdan puan ya da puanlar almaktır. önemli olan yoğunlaşmak, konsantre olmak ve hedefe kilitlenmektir.

(bkz: kompozisyonu aduket atarak bitirmek)

östrojen

kadın milletinin bütün dengesizlik, kapris, caz, naz, haz gibi hareketlerinin sebebi olan hormon.

italo disco

amerika ve dingiltere'de synthpop denen müziğin avrupa ülkelerinde bilhassa italya ve almanya'da icra edilen türüdür. 1980 lerin ilk yarısında iyi bir çıkış yakalamış ve çok tutulmuştur. misal banu alkan filmlerinde çalan parçaların hepsi italo disco stilindendir akılda bulunmasi açısından...

dünyanın vajinası

(bkz: red light district)

koctas a gidiyorum evimi cok seviyorum

(bkz: koç taşşağı yiyorum tadını çok seviyorum)
(bkz: töbe töbe)

kuru oksuruk

15 günden fazla sürdüğünde mutlaka bir doktora görünmek gerekir. mazallah tehlikeli hastalıklar nedeniyle olabilir.
(bkz: tüberkuloz)

en çok yanlış yazılan ingilizce sözcükler

"view"
"wiev" hep karışıyor. daha doğrusu ben beceremiyorum galiba.

ivko ganchev

bursaspor takımının penaltıcısıydı oynadığı dönemde. en kritik penaltıyı bir kupa maçında beşiktaş kalecisi aumann'a atmış ve bursa o golle tur atlamış idi. sene doksanlar...

yalanci peygamber

(bkz: teneke aleyhisselam)