bugün

topuklu ayakkabıyla bir türlü yürüyememesine rağmen topuklu ayakkabı giymek zorunda kalan kız modelidir. özel bir davete conversele gidecek halimiz yok sonuçta. babet demeyin onlar ayrı felaket.
(bkz: beren saat)
sokaklarda her an bileği dönüp dış yan bağları kopacakmış gibi langır lungur yürüyen, görenlerin baya bir kulağını çınlattığı kızdır.

(bkz: alışmadık götte don durmaz)
gercegı kabullenmeyıp kendını uzun gostermek ısteme durumudur.*
neyin peşinde olduğunu algılayamayan kızdır.
bugün çokça rastladığım andaval kız çeşitidir. ulan resmen topuk kızın arkasından devam ediyor. yere sürtmesi yok mu,''cartttt currtttt'' diye sesler çıkartıyor. insan değilsin. bir de pazardan aldığın taytı giyiyorsun 10 liralık topuklunun üstüne. yazık lan.
aklı bir karış bıle havada olamamış kızdır geneli topuğunu kırdığı için yalın ayak devam eder.
gösterişe önem veren kızdır.
atlara özenmektedir.
beren saat , hazal kaya ve bilimum boy fukaraları.
genellikle kısa boyluların birazda mecburiyetten yaptığı bir şeydir. genelin dışındaki bazı kitleler ise yaşını büyük göstermek için ve topuklu giymenin bir marifet olduğunu düşünüp giyinirler. birde sırf dikkat çekmek için o uzun ve ince topuklu giyinenler yokmu, böyle yürürken saçları bir aşağı bir yukarı gider, her gördüğümde ''inşallah kırılır'' diye beddua etmedim desem yalandır...
ayağını burkacak, rezil duruma düşecek olan kızdır. yürümeyi bilmiyorsan neden illa giyersin ki? bu kadar boy takıntınız olmasın.
kezbandır. açık ve net.
daha dün gittiğim düğündeki gördüğüm tiplerdir. madem zorlanıyorsun niye hayvan kadar topuk alıyon al 2 cm git yoluna ah bu kadınlar gösterişi çok seviyor.
aynı zamanda mini etek giyince çekiştiren kızdır.
yürüyemeye yürüyemeye yürümeyi öğrenecek kızımızdır. topuklu ayakkabıyla düzgün yürümek kadınlara genetik olarak aktarılan bir şey değil o yüzden saçmasapan tepkilerin manası yok. bir iki denemeyle sorun çözülüyor zaten. gözünüz de korkmasın.
zorunda kalmış olabilir.

örnek olarak, iş başvurusundaki "kıyafet: siyah etek, beyaz gömlek ve siyah topuklu ayakkabı" ibaresi.
Kalcasini daha gorunur halde ortaya cikarmak ugruna sacma sapan yurumeyi goze alan kiz.
beceremiyorsan giymeyeceksin, net....
"o" kız "o" ayakkabıyla yürür. ayığını sakatlasada en zarif biçimde yürürmeyi sonunda başarır .
yürümesini zorlaştıran ayakkabıdan bir an önce kurtulması önerilen kızdır. mesela babet veya herhangi bir düz tabanlı ayakkabı giyebilir. ama tabi siz(erkek cinsi) o yürümeyi zorlaştıran yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınları seksi bulursunuz. ve yine o yürümeyi zorlaştıran ayakkabıları giydiği için kadınlar hakkında alay etme eğilimindesiniz. aslında bizim ayakkabı seçimimizi değiştirmemizden önce sizin beyninizi değiştirmeniz gerekmekte.
dikkat çekmeye çalışan hatundur, ayağından ayakkabıyı alıp suratının ortasına vuracaksın.
Öğrenecektir abisi destek ol gir koluna yardım et kardeşine.
Gerekli olmadığı halde giyenler varsa olaylar kameraya alınmalıdır , ilerde gülecek hatta bol kahkaha atacaksınız.
(bkz: Benim lan bu)
günlerden bir gün arkadaşlarla alışverişe çıkmaya karar verdik. anlaşıyoruz şunu şunu giyeceğiz diye. biri de çıktı dedi ki "kızlaar topuklu giymezseniz gelmeyin." önce bi duraksadım, sonra bozuntuya vermedim. giydim spor ayakkabılarımı çantama da topukluları attım çıktım. neyse değiştirdim bir yerde -tamı tamına 1.87yim- başladık alışverişe. 2 kaldırım sonra burktum bileğimi. ama o günden sonra yürüyüşüm düzeldi. istiyorsanız giyin lan öğrenirsiniz işte.