çoğu yazarın sırf uğurlu rakamı diye 4 sene sözlüğe gelmesini ertelediği nesil.
şifreyi çözdüm:
(bkz: yedinci)
(bkz: inci)
(bkz: birinci)
(bkz: inci) *
(bkz: üçüncü)
(bkz: yok olmadı)
(bkz: dördüncü)
(bkz: şifre mifre yok lan)
- birinci nesil oldun ama hala adam olamadin
- birinci ve ikinci nesil kalitesiz yazarlar
- ikinci nesil geldi ortam bozuldu
- uc deyince ucan ucuncu nesil
- dorduncu nesil geldi ortam bozuldu
- besinci nesil neslinden utan
- altıncı nesilin sevilmeme nedenleri

böyle gelmiş...

- öyle göte böyle yedinci nesil

böyle devam eder.
sözlüğe bir yıl erken ya da geç gelmenin ne demek olduğunu seneye anlayacak olan nesildir. zira sözlükte zaman geçirmek, okumak, yazmak, tecrübe kazanmak... bunlar güzel şeylerdir ve fark yaratırlar. yani buraya sizden bir yıl önce gelen altıncı nesil sizden farklıdır, buna gerçekten inanın. mesela, ben de ilk geldiğimde koşturuyordum buralarda kimi zaman bilgi içerikli kimi zaman da boş entryler yazarak zaman geçiriyordum. sonra okul, iş, güç derken giremez oluyorsun sözlüğe. girdiğin zamanlarda da edindiğin bilgileri paylaşmaya çalışıyorsun. seçici olmaya başlıyorsun. sol framedeki gereksiz başlıklar, komik tartışmalar seni kesmiyor ve sözlükten soğumaya başlıyorsun. şahsen ben bunu olgunlaşma olarak nitelendiriyorum. lakin bazı yazarlar da vardır ki sürekli geyik yaparak bini aşkın entry girmiştir. bu da onların seçimi ve eğlenme biçimidir kimse karışamaz... önemli olan nokta, sözlük formatı denen olayı göz ardı etmememiz gerektiğidir. bu formatın klavyemize yerleşmesi de zamanla mümkündür. sanırım bu yüzdendir ki en çok yedinci nesil bazı kötü ithamlara maruz kalmaktadır. çünkü en yeni gelenler onlardır. tabii ki diğer nesillerden sözlükte az zaman geçiren bazı yazarlar da bu format bilincinden yoksundur ve girdikleri entrylerle sözlüğü çöplüğe dönüştürmektedirler. neyse...

sonuç olarak; okuması, yazması, formata sahip çıkması gereken nesildir. hele ki inci gibi her şeyin serbest bırakıldığı tırt oluşumlardan etkilenmemesi gereken nesildir.
altıncı nesilin yükünü alıp yüklenmiştir kendileri.
size ne kadar laf atarlarsa atsınlar siz susun efendi olun en fazla bir yıl yüklenirler.
size bok atacak kadar gerzek bir davranışta bulunanlar sizden daha yedinci nesildir efendim mutlu olun.
bence bu sözlüğe gelen en bilinçli ve gelişmiş nesildir.
nedense bazı ezik 6. nesil yazarların çekemediği nesildir.
şuanda uludağ sözlük ne ise yedinci nesil odur.
(bkz: zincirin en zayıf halkası)

uludağ sözlük'ün şu sıralar formatını özümsemek yerine deli gibi entry girmeye kasan nesli. hoşgörmek gerekir; ancak nedense çok yoğun bir şekilde sözlük formatı çiğnenmektedir. özellikle bugünlerde diğer nesillere kafayı yedirtmeye kastıkları düşünülebilir. ama her nesil gibi onlar da yavaş yavaş alışacak sözlüğe, içlerindeki cevherleri ortaya çıkaracaklar.
o sensin

o benim

o sizsiniz.*
(bkz: neslinize sokayım)*
bir saat içinde sadece benim denk geldiğim hatalı entry sayısı 26 ve hepsinin 7. nesillere ait olduğu gerçeğini göz ardı etmezsek zincirin en zayıf halkasıdır.

kimsenin derdi nesil yazısının başında bulunan 7 rakamı ile değil, sözlüğün içine etme girişimi ile ilgili.

(bkz: sözlük formatı)
girdikleri entryler 10 kilometre öteden rahatça tanınabilen nesil. o entry'i görünce, aha diyorum bir yedinci nesil atığı (entry demeye dilim varmıyor) daha. açıyorum bakıyorum yazar bilgilerine %95,6 oranında doğru çıkıyor. bazen diğer nesiller de çıktığı oluyor fakat istisnalar kaydeyi bozmaz diyoruz.
http://www.uludagsozluk.com/e/8680392/
beni 7 rakamından soğutan nesil. halbuki ne çok severdim ben o rakamı. uğurlu sayımdı lan o benim allahsızlar!

(bkz: üşüyoruz cantona reyiz)
dalga geçilen, küçük görülen nesildir.
vah ki ne vah, biran önce 8. nesili beklemekteyiz.
sekizinci nesiller gelince, pabucu dama atılacak, rahat bırakılacak olan nesildir.
olayları şahsi algılamamaları ve, ellerinden geldiğince, düzgün yazmaya çalışıp, yedinci nesille ilgili açılan boş başlıklara aldırmamaları gereken nesildir.
yaşları küçük değilse, muhtemelen bu zamana kadar sözlük okumuşlardır. okuduklarını uygulamaları için, yeterli donanıma sahip olduğuna inandığım nesildir.

-arkadaşlar utandırmayın beni.
içinde bulunduğum nesildir.
gayet kaliteli ve formata uygun elemanlar çıkarttığını düşündüğüm nesildir.
budur.http://www.yukleresim.com.../62181734190955761735.png
(#8683199) bundan sebep; tamam kabul ediyorum hepsi kaliteli değildir. bundan böyle, bireysel değerlendirme talep ediyorum. ya da kategorisiz bir nesil istiyorum.
özel bir nesildir...
7 sayısının gizemi inkar edilemez değil mi...

biz aslında yoğuz, yoğuz..

biz diğer nesillerin süper egosuyuz....
(#8681657) bu entride de görüldüğü gibi, dil bilgisi kurallarından ve formattan bir haber olan nesildir. evet, bu entri gayet özetleyici olmuş. istisnalar kaideyi bozmaz.
8. nesil gelse de hıncımızı onlardan çıkarsak neslidir. gayet iyi yazarlar da var aralarında, hiçbirinin hakkını yemek istemiyorum. fakat nerde sallama bir başlık açılmış, nerde forum/chat tarzı entiriler girilmişse üşenmeyip yazarlarının nesillerine bakıyorum ve ne acıdır ki yedinci nesil ezici bir çoğunluk.

tabi bu onları suçlu yapmaz. moderasyon daha azimli ve daha büyük bir kadro olsaydı, gitmesi gerekenler gitmiş, kalması gerekenler kalmış ve böyle yorumlar da hiç yapılmamış olurdu.

ve rica ederim darılmayınız, çoğunuz başlıkları okumaya üşeniyor ve bir başlığa aynı şeyin bin defa yazıyor. azami dikkat.
Kaideyi bozmasa da istisnaların içinde yer aldığını düşündüğüm son nesil.