bugün

uludağ sözlük cicişlerinin almayacağı kitaplar anketi.. misal ben; şu üzerinde vampir, karga, ağzından yüzünden kan akan gotik kadın resimli kitapları almam.. resmi ne ki içeriği ne olsun mantığına sahibim.. tabii kapak resmine göre kitap seçmek gibi oldu ama olsun amk.. almıyorum işte.. düz kafa işte..
Elif şafak ve orhan pamuk okumam.
-aşk kitapları
-küçük umutlar, küçük mucizeler dükkanı gibi kadınlara özgü, insana bir şey kazandırmayan kitaplar.
(bkz: twilight)
elif şafak'ın tüm eserleri.
kişisel gelişim ve kuantum düşünce zırvalığıni işleyen tüm kitaplar. he canım pozitif düşün dünya senin olsun, var mı lan böyle bir düzen.
inci sözlük; insanlığa lanet asla almam 11,5 liram cebime kalır
orhan pamuk ve elif şafak kitapları. orhan pamuğunkileri bedava verseler de almam.
elif şafağınkileri de korsan olarak almışlığım vardır. onu da bedavaya getiririm elimden geldiği ölçüde.
parapsikoloji ve kişisel gelişim kitaplarını almam, zor da kalmadıkça korsan kitap almam.
kutal kitaplardır. ayrıca bilmem neyin efendisi, bilmem neyin şifreleri adına benzer kitaplar da vardır, onları da okumam.
kişisel gelişim kitapları. anlamadığım millet bunu nasıl alıp okuyor. kardeşim sizi sizden başka kimse düzeltemez. böyle kitapları alıp okuyan insanlarsa egosunu tatmin etme amacı güden insanlardır açık ve net. bir de aşk kitapları var tabi onlara da elimi sürmem.
Orhan pamuk.
Saçma ilahi kitaplar hepsini okuduktan sonra neyin kafasında yazıldığını bir türlü anlayamadım.
incil, tevrat, zebur.
ne olduğu belirsiz yabancı yazarlar ve çevirmenlerin boktan cümleleriyle dolu olan kitaplar.
ipek ongun. Ergenim haklarîm var sorunlarım diyen kişilere hitap ediyor çünkü.
pala iskender.
Çince kitaplar. Çince bilmiyorum.
kişisel gelişim kitapları.
sabah uykum soğuk kahve eroinle dans gibi 15-18 yaş kızlarına hitap eden kitaplar.
kama sutra.
Orhan pamuk ve Aziz Nesin'in kitaplarının baş sırada olduğu listedir.
Atsız denen adamın herhangi bir kitabı.
(bkz: nutuk)
(bkz: stratejik derinlik)