bugün

entry'ler (208)

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum çok mutsuzum.

şapka takmadı diye insan asan önder

sene olmus 2015 hala at gözlüklerini cikarmiyorsunuz. asmış işte arkadaş neden inkar ediyorsun. Tamam büyük önder falan filan ama her insan gibi hataları olmuştur. doğruya doğru demeyi ne zaman öğrenecek bu insanlar.

bir kadının güzellikte doruk noktasi 30 yasidir

kişiye göre değişir ancak belirtilen rakam maksimumdur. madem öyle ülkemizde 26 yaşında bekar bayan neden evde kalmış oluyor.

askerdeki koğuş kokusu

gece devriye onbaşı oldugumdan 4 ay boyunca günde en az 7 sefer içime çektiğim kokudur.

bu sabah da güneş doğacak

yarın bir kapıdır ve sen uykundan o kapıdan geçmek için uyanırsın...

her gece bara giden gencin namaz kılmayı düşünmesi

bunlardan bir tanesini yakından tanıyorum.

milletvekili tanıdığı olan uludağ sözlük yazarları

3-5 yıl önce bizim kurbana ortak olmuştu. sayılır mı?

imamların maaşını allah yerine fanilerin vermesi

islamda ruhbaniyet olmadığını ancak maaşlı imam mesleğini insanların uydurduğunu bilmeyen birinin beyanı. aldığın nefesi dahi veren varken maaşa neden takılır bir insan.

mansur yavaş

arınç ve gökçek arasındaki gerginlikte 3. kişi olarak: "Sayın Arınç az daha Ankara seçimleri ile ilgili de bir şeyler diyecekti gibi geldi bana" sözünü söyleyen yenik başkan adayı.

ev halkının bıraktığı notlar

teyzengile gidiyorum. annen.

altına annem olduğunu yazmasa o notu kimin yazdığını asla anlayamazdım.

sözlük yazarlarının unutamadığı tarihler

12.12.2012 askere gittigim gün. komutanlar unutmayalım diye bu güne denk getirmiş. gayet de başarılı olmuşlar.

konsomatris isimleri

Halil: Sabiha asıl adın mı?
Sabiha: Yok yalancı. Takma isim olsa Sabiha mı olur?

(bkz: vesikalı yarim)

ygs hammadde sorusu

bu soruyu mantıklı bulan bu espiriye güler. net.

(bkz: ygs 1ncisinin şahane esprisi)

ygs hammadde sorusu

bir soru ancak bu kadar aptalca olabilirdi. soruyu hazırlayan insanı geçtim bu soruyu kabul eden, onaylayan bir de komisyon var.

aşık veysel şatıroğlu

annem köyde ilkokulda okurken sınıfa gelmiş bi grup çocuğa saz çalmış ozan. halkın ozanı.

bir kızı ortaçgil dinlemeye davet etmek

o hastası olan insanların bile konserlerine tahammül edemeyip yarıda kaçtığı gereksiz insan. ozan olduğunu iddia edenler dahi var. ilginç.

çanakkale şehitleri

hırpalanmak ne kelime
didik didik lime lime
götürülürken ölüme
ölüm beni tanımadı

arif nihat asya.

arif nihat asya

bayrak şairimizin mezarı karşıyaka mezarlığı’nda L (lüleburgazın le si)- 4 ada 286 parseldedir. giriş kapısına çok yakın.

mezar taşınıza yazılmasını istediğiniz yazılar

bir tanesinde gördüm "biricik annemiz" yazıyordu. yaşanılacak özlem dolu senelerin 2 kelimelik özeti.

hakkarim net

google yi bile geçmiş. yakın zamanda facebook u bile satın alırsa şaşırmayın.