çerçöple karın doyurmak, paso ot yemek, dünyanın zevklerinden kendini mahrum bırakmak amaçlı külliyen yanlış davranış bozukluğu. kökleri mazohizme dayanmaktadır.
(bkz: vejetaryen olmanın dayanılmaz hafifliği) *
sağlık açısından iyi sosyal açıdan kötü bir durumdur. sanılanın aksine çok sağlıklı ve lezzetli yiyecekleden oluşan menüleri de vardır.. bu durumun dış dünyaya karşı saklanması tercih edilir *
(bkz: sağlıksız olmak)*
et denmese de, et bazlı vitamin takviyesi alması gereken beslenme çeşidi.
tereyağlı iskenderin tadına varmayı reddedip, gözümde dokuz kusurlu hareketten birinin yapılmasına neden olan eylem.
içi rahat olmaktır.kolesterolü nispeten düşük olmak anlamına da gelir.
bazı vitamin, protein ve aminoasitleri alamamak, sağlıksız beslenmemektir aslında. günümüzde bilim adamları en iyi beslenme şeklinin dengeli beslenme olduğu konusunda hemfikirledir.
etin tadından mahrum olmaktır.
et yerine ot yemeyi seçip aynı zamanda ot gibi yaşamayı da kabul etmektir.
onu bunu bilmem de söyle ızgara da pişmiş süper ötesi kanatlardan yememek nasıl biseydir merak etmekteyim. hangi insan nefsi bunu geri çevirebilir ki. **
ileri yaslarda alzheimer olmak demektir.
iNSANIN KENDiSiNi OTA ADAMA DURUMU. GERÇEKTEN EKSiKLiĞi O KADAR ETKiLERKi BÜNYEYi BiZZAT YAŞAYARAK ANLIYORUM. ALZHEIMER GiBi YANi. ASLINDA VEGAN OLMADIĞIN SÜRECE PEK SORUN OLMAZ DiYE DÜŞÜNÜRSÜN, NEREYE GiDERSEN GiT '' BEN ET YEMEM'' DERSiN iYi BiR HALT EDiYORMUŞ GiBi, SONUNDA BÖYLE KENDi ADINI BiLE DÜŞÜNÜRSÜN iŞTE. BUDiZM LE UZAKTAN, YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN BiRi OLABiLiRSiNiZ, AMA 'BEN ET YEMEM' DEDiĞiNiZDE iNSANLAR 'AAA ENTELEKTÜEL KADIN, BUDiST TAKILIYOR' DERLER HALBUKi NE ALAKASI VARDIR. *
slavoj zizek'e göre yozlaşmanın sonucudur. kendisi için yapılan 'zizek!' adlı belgeselde, acıktığı için belgesel ekibini bir lokantaya davet ediyor. Davet ettiği yer bir et lokantası. Ama film ekibinin tamamının vejetaryen olduğu ortaya çıkıyor bu davetle birlikte. Bunu öğrenen Zizek: 'Bu bir yozlaşma... Siz yakında maymunlar gibi muz yiyerek yaşamaya başlarsınız.' diyor.
güzel yurdumda daima 'ne olur bak sadece bir kere, hadi benim için ye, bak kimseye söylemeyeceğim' yada 'ayyy inanmıyorummmm, et yemeden nasıl yaşıyorsun, canın hiç köfte falan istemiyor mu?' diyen insanlarla muhattap olmak, arkadaşlarla dışarıda yemek yemeye çıkınca kısıtlı seçeneklerin arasından birini seçmektir. vejetaryen olmak öyle bir anda 'aha, vejetaryen oldum' diyerek verilecek bir karar değildir, bu seçimi yapmadan önce oturup iyice düşünmek ve kararınızı verdikten sonra da sağlığınızı korumak için ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir. bunlara dikkat edildiği takdirde çok fazla bir risk taşımayan beslenme biçimidir.
bilinçli olmaktır, hayvan katliamlarının yanında yer almamaktır.
inek gibi yaşamaktır. anca ot yerler.
sosis gibi bir buluş olmasa rahatlıkla gerçekleştireceğim eylem. ama sosis sıkıntı.
hiçbir zaman olamayacağım durum. yemesini severim. olum o yemediğin nimetler bizim için lan, hayvanlar için değil.
not: zayıfım
olan kişilerin övündüğü durum. Genelde karşılarındaki kişilere "ben vejetaryenim, ıııııy nasıl et yiyiyorsunuz" derler.
http://thetrendguys.com/w...es-a-Fuck-Vegetarians.jpg
arkadaşlarla bir yere gittiğinde arkadaşların menüye bakıp aralarından seçim yapamazken senin yiyebilecek bir şey bulamamandır vejetaryen olmak. iskenderciye gidip elma dilimi patates yemektir bazende. balıkçıların önünden burnunu kapayarak geçmek , pastanelerin önünden geçerken gelen yumurta kokusuyla midenin bulanmasıdır.
eğer türkiyedeysen vejetaryenim yani et tavuk balık yumurta yemiyorum dedikten sonra ne yani kavurma da mı yemiyorsun şeklinde tuhaf sorularla da karşılaşabilirsin. hayatına giren ve vejetaryen oluğunu bilen herkes muhakkak sana en az bir kez et yedirmeye çalışır. et sevmiyorum diyince sana uzaylıymışsın gibi bakarlar.
bizim gibi et ağırlıklı beslenen bir ülkede zordur vejetaryen olmak.
Et nimettir. Nimet ettir. Yemeyenin kendine eziyetidir. Protein candır
Kelimenin çok kıl bi okunuşu olduğundan insanı soğutandır.

(bkz: et yemezlik)
doğu illerinde yaşayan biri isen, açlıktan ölmeye sebebiyet veren durum.