tanrı onun günahına girenleri nasıl affeder bilinmez denebilecek yardımsever insan.
cumhuriyet bir askerini daha kaybetmiştir.
türkiye cumhuriyeti değerli bir evladını daha kaybetmiştir, onu hasta haliyle sorguya götürenler nasıl hesap vereceklerdir bilmiyorum.
mekanı cennet, ruhu şad olsun.
inna lillah ve inna ileyhi raciun

huzur ve nur içinde olduğuna emin olduğum
güzel bir insanın hakka yürümesidir.

ölümünden hemen önce günahına giren insanları
yargılamaktan O olan Allah'a sıgınırım.

ya sabır editi : biliyor musunuz , sizler bunu kötüledikçe, benim, benim gibilerinin içlerindeki güneş büyüyor. ışığımız parlıyor daha fazla.siz kendi karanlığınızda boğuluyorsunuz, kendi yosunlarınıza, bulanık çamur kıvamındaki ezber zihinlerinize takılıyorsunuz hapissiniz, mahpussunuz, acizsiniz.
kuklasınız, kendi benliğinizden uzaktasınız.
bu sözlükte çoksunuz belki, sizin çokluğunuz umrumda bile değil, buradayım, inatla duruyorum.
her nefis ölümü tadacaktır.
Allah rahmet eylesin.
bundan sonrası huzuru mahşere kalmıştır. allah her şeyi bilen ve görendir.
Hiç utanmadan cenazesine gelirler.
nur içinde yatınız, eserleriniz ölümsüzlüğünüzdür.
kendisinin de gayet açıkca bildiği ve kabul ettiği bir gerçekti bu vefat olayı ama

ama işte ...
yaşı itibariyle kimsenin şaşırmadığı olaydır.
Eğitim eşitliği ve özellikle kız çocuklarının okuması yönündeki çalışmaları ölmemiştir. Bilindiği üzere fikirler ölmez, devrolurlar.

Hepimizin başı sağ olsun.
suçunun cezasını çekmekte olan erbakan'ı affedenlerin, kemoterapi sonrasında sorguya alınmasına tepki göstermediği bir hanımefendinin, zayıf vücudunun biraz daha hırpalanmasına ön ayak olanların kendilerini sorgulamalarını gerektirecek üzücü olaydır. hukuku siyasi erkin etkisinde bırakanlar siyasi iktidar el değiştirdiğinde aynı adaletsiz hukukun kurbanı olurlar.
yaşama geliş amacını bulmuş ve dünyada kalış süresi bitene kadar bu uğurda inançla çalışmış değerli bir kişilik.
pazar günü içime doğdu öldüğü ne garip. Allah rahmet eylesin.
" her ölüm erken ölümdür "
toprağını sevsin Türkan Abla ....
Ömrünü bilime ve insanlığa adayan aydın insanın aramızdan ayrılması.
Allah mekanını cennet etsin.
Bazı kesimin iplemediği olay.
tahminimce kendisi için asıl "türban sorunu" şu anda başladı.
allah rahmet eylesin.[ gerçekten ihtiyacı var ] tebeşir devrinde ölmesi gerekirken epey uzun bir hayat sürmüştür.

(bkz: bir dinozorun son yolculuğu)

kendisini rashit'in dinozor şarkısıyla uğurluyorum.
ölüye saygının kul hakkı bakımından islam dininin direklerinden biri olduğunu bilmeyen yobaz irticacıların türükürükler saçarak kına satışlarını patlatmalarına neden olan son derece elim bir vefat olayıdır efendim.

çağa ayak uyduran, özgür düşünceyi savunan, cemaatin dogmasına saplanmayı iradesiyle reddeden ve allah ile kişi arasında değil şeyh, derviş, tarikat lideri, molla veya halife, peygamberin bile olmadığını, olamayacağını bilen her türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşının başı sağolsun, rahat uyuyun türkan hanımefendi.

edit: meğer sözlükteki cemaatçiler ne kadar fazlaymış...
türkiye için büyük kayıplardan biri daha.

allah rahmet eylesin.
klasik kemalizm gazıyla şeyh, dervişlere klişe sallama seanslarına dalarken dozu kaçırıp halifeye, peygambere bile lafı çakan kafası karışıkların acısını "nezaketen" paylaşırım bu vefatın ardından. merak etmesinler, türkan saylan'lar ölmez, yenileri gelir. çünkü dünya onlarındır.

edit: şu an kendisinin iyi mi yoksa kötü bir halde mi olduğu ancak Allah'ın bileceği iş. inan, benim de zerre kadar umrumda değil. ama ben düşmanımla da her türlü dalgamı geçerim. sen bu yüzden müslümanlığından utanıyorsan, belli ki senin zaten utanasın varmış. beni hiç bahane etme gülüm.
Üzerinde kul hakkı olan, ölmeden önce ödeyip helâllaşsın! Çünkü âhırette altının, malın değeri olmaz. O gün, hak ödeninceye kadar, kendi sevâblarından alınır, sevâbları olmazsa, hak sâhibinin günâhları buna yüklenir." [Buhârî]

Tövbekâr olanlar hakkında hukukullah dâvâsı takip edilmez. Ancak hukuk-u şahsiye dâvâsı kalır.
( Hak Dini Kuran Dili)

insanların hakkı olan şeyleri kısmayın. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın.
eş-ŞUARÂ, Ayet 183

"Kul hakkı, mü'minin ayıbı, kusûrudur." [Ebû Nuaym]

"Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla Allah arasında perde yoktur;
(Buharî, Müslim)

Onlar düşünmezler mi ki, tekrar diriltilecekler!
el-MÜTAFFiFÎN, Ayet 4

(bkz: hakkımı helal etmiyorum)

edit: ölümünün üzerine ne sövüyor, ne de rant elde etmeye çabalıyorum. baş sağlığı da dilemiyorum mecbur da değilim. sadece hakkımın üzerinde oldugunu dile getiriyorum bekleyecegi kişilerden birinin de ben oldugmu bildigim için. ölene hakkımı helal etmediğim için aldıgım eksiler şereftir. daha çok lütfen seri olun.
kardelenleri öksüz bırakmış, sevenlerine acı vermiştir.
nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.

bu arada insanlıktan nasibini almamış iki ayaklıların çarpık söylemleri için:
http://www.habervaktim.com/yorumlar.php?id=72260
Allah rahmet eylesin.
sevenlerine 'şimdi sizce nerede?' diye meraklı bir soru sordurabilecek olaydır.
son dakikalarını yaşarken hala okutulan kız çocuklarının, köylerdeki okul ve yurtların sayısının arttırılmasını adeta bir vasiyetmişcesine istemiştir. onun hakkında bu güne kadar ileri geri konuşanlar; hanginiz son anlarınızda bu derece kararlı ve kendinden başka şeyleri düşünecek kadar "insan" olabilirsiniz?