bugün

sonuna kadar dogrudur. sansli isek 1000 turk kizindan sadece biri kulturludur. nerede nasil davranacagini bilir. tek yaptiklari klavye basindan bos bos tweet atmak ve durum guncellemektir bunlarin. ama bunu kezbanlarin gotunu yalayanlar soylemesin. soylemeye haklari yok zaten bu karaktersizler sizin yuzunuzden kendini birsey sanmaya basladi. internet sekmelerinde sadece sosyal paylasim siteleri aciktir bunlarin. ne genel kulturleri ne film muzik kulturleri vardir. ama aeyyyy adonisli erkek candir. karin kasi candir derler surekli. ulan sen once biyiklarini kes sen kimsinde bunlari istiyorsun sen kimsin.

edit: benim hicbir zaman boyle kiz arkadaslarim olmadi ben cevremde ve sosyal medyada gordugumu soyluyorum. bu tarz kizlar benim ortamima zaten giremez.
mevzu genellemeye açık değildir bir kaç boş kız görüp tespit olmaz.
muhatap oldukları türk erkeğinden de kaynaklanan bir durum. karşısındaki insan onu kültürlü olmaya zorlamıyorsa kız neden kendini geliştirsin ki? hatta genel olarak türk halkı ne kadar kültürlü ki? sinema, sanat, müzik vs. çok gelişmiş sanki.
Sadece tanıdığımız insanlar üzerinde yorum yaptığımız düşünüldüğünde, ve kişinin etrafındakiler, yakınlara ona benzer, aşağı yukarı aynı statü ve düşüncelerde olduğunu göze alırsak, erkeklerimiz de pek matah değildir diyebiliriz pekala. O zaman farklı çevreler edinin, ha evet o kültürlü kızlar süse püse o kadar dikkat etmez,saatler geçirmez ayna karşısında... bence sen yine kültürlülerle takıl.
Kaç yabancı kültürlü gördünüz de böyle bir kıyaslamayla bu kanıya vardınız diye sormak isterim.
Yabancılar kadar kültürsüz mü değiller mi bilemem. ama bazıları hayatı facebook'a fotoğraf koymaktan ve birbirlerini yapmacık * * * * sözlerle övmekten ibaret sanıyorlar.
alakası yok dediğimiz durumdur. gayet kültürlü olanları mevcuttur. genellemeye gerek yok efendim. iğne-çuvaldız meselesidir.
aralarında zehir gibi olanları da vardır. ki bunlar bu arkadaşa denk gelmemiş tabi.
tanım: genellemenin a.ına koyan genelleme.
BiR TÜRK ERKEĞiNiN BAKIŞ AÇISININ; NE KADAR DAR OLDUĞU, ÖNYARGIDA ÇIĞIR AÇTIĞI VE KAFALARININ SADECE SEKS iÇiN BASTIĞINI GÖSTEREN SÖYLEMDiR.
KONUŞMA, SOHBET VE TARTIŞMA GiBi KONULARDAN KASIT NEDiR? FUTBOL MU? SEKS Mi? PENiS UZUNLUĞU MU? ERKEKLERiN YAPTIĞI GENEL SOHBETLER BUNLAR ÜZERiNE OLDUĞUNDAN, KÜLTÜRSÜZ OLARAK NiTELENEN TÜRK KIZLARININ BU KONULARDAN PEK ANLAMAYACAĞI VE SOHBETE AKTiF OLARAK KATILIM GÖSTERMEYECEĞi GAYET AÇIKTIR TABiKi.
AYRICA 'AŞIRI KÜLTÜRSÜZLÜK' NEDiR? 'AŞIRI KÜLTÜRLÜ' OLAN VE BAŞLIĞI AÇAN YAZARDAN TANIM RiCA EDiLMEKTEDiR.

NOT: TÜRK KIZLARININ SOHBET EDEMEMESi DEĞiL SORUN, KAFANIN BASTIĞI YERiN FARKLI OLMASI DURUMUDUR, SADECE SEViŞMEK. BUNA SÖZLÜKTE ABAZA DENiYOR.
türk erkeklerinin genellemeden hoşlanması gibidir. Ha bu da genelleme.
(bkz: körle yatan şaşı kalkar)
ellerindeki kitaplari okumayip cantalarinda agirlik yapsin diye tasimalari sonucunda olusmustur. yinede genelin cogunlugu boyle.
çok acıdır ki gerçektir. bir çoğu çok cahildir. oturup iki kelime konuşamazsınız. kendilerine ait tek bir cümleleri bile yoktur.
kitap okumayı diğer cinslerine ve hemcinslerine hava atmak için okuduklarından- okuyormuş gibi yapmaktan- kaynaklanan bi durumdur.

o değil de daha türkiyenin komşularını bilmeyen, bi ülke sorduğunda hangi kıtada dahi olduğunu dahi bilmeyen kızlar gerçekten çoğunlukta.

genellikle bu kızlar bilime de önem vermezler, küçümserler. uzay araştırmalarına bile haddi olmamakla birlikte küçümser açıklamalar, şakalar yaparlar.

sözüm sana kültürsüz türk kızı, facebook'a girip dudaklarını büküp, büzüştürüp çektiğini fotoğraflara gelen yorumları okuyacağına ve o fotoğrafları çekeceğine git bi kitap al, git bi kaliteli film izle. biliyorum film demek senin için sadece ıssız adam, aşk tesadüfleri sever, incir reçeli vb. türleri ama onları izleyerek kusuruma bakma ama bi b. k olmaz senden.
Kültür derken! kültürsüz nasıl olunuyor acaba dedirten söylem. ilginç!
(bkz: türk erkeklerinin kendilerini çok beğenmesi)
eğer ki bir türk erkeği tarafından söyleniyorsa oldukça komiktir. al birini vur ötekine.maalesef ülkenin eğitim sistemi daha 8 yaşındaki veledi yarış atı gibi görmekte, çiçeğin böceğin nasıl döllendiğini anlatırken, elma ile kiraz ağacını nasıl ayıracağını öğrenmesine müsaade etmemektedir. Kitap okuma alışkanlığı yerleştirilmedikçe de türk kızı da türk erkeği de cahil olmaya devam edecektir.
sonuna kadar katıldığım söylemdir şayet iki kız bir araya gelse şu ne giymiş nereye gitmiş tarzı konuşurken iki erkek bir araya geldiğinde siyasetten,ekonomiden ve güncel meselelerden bahseder.
komik söylem.
bir ülkenin erkek nüfusunun genelinin, kültürden anladığı tek şey, futbol kültürü olursa elbette tür kızı aşırı kültürsüzdür.
bu dahil bütün genellemeler asılsızdır.
Oldukça komik bir söylemdir. Türk kızları şöyle türk erkekleri böyle şeklindeki bütün genellemeler gibi saçmadır.
mikrofon uzatıldığında "herkesin popisi vardır" veya "ben şöle giyinirim, o şöle giyinir" veya "beyin bedava" veya "insanları dindar olduğu için iftar en son Konya'da açılır" diyen veya 4 büyük peygamberi, Türkiye'nin başkentini bilemeyenin hep erkekler olması nasıl Türk erkeklerinin kültür seviyelerini göstermiyorsa başlık sahibinin etrafındaki cahil kızlar da kitap okuyan, kendini geliştiren kültürlü kızları temsil edemez. NOKTA.
önermesinin sahibine ömründe kaç türk kızıyla arkadaşlık ettin ve daha önemlisi kaç tane yabancı uyruklu kız arkadaşın oldu soruları sorulmalıdır.
genellemelerin tamamen gerçeği yansıtmadığını da belirterek kültürsüzlük varsa bu da görsel açıdan iyi olunduğu sürece istenilen elde edilecektir yanılgısından kaynaklanıyor olabilir. erkek versiyonu da çokça nefes alıp vermektedir, hem de daha kötüsü olan çok şey bildiğini zannedeninden...
kesinlikle yanlis onerme.

en azindan batidakilerle karsilastirirsak. turk kizlari avrupada ki lere gore kesinlikle daha iyi kultur acisindan.

hicbirsey yapmadi ise starbucks da kitap okumustur. yabancilar onu bile yapmiyor. cogu konu da daha iyi olsalar da kulturel acidan ki, bahsettigimiz bilgi birikimi burada, turk kizlari kendilerini daha iyi yetistirmislerdir. daha iyi elistirmislerdir. gozlemlemem bu kadar.