bugün

entry'ler (368)

hande doğandemir

Kaşlarına dövme yaptırdığı nasıl uyduruldu, pek merak ettiğim oyuncu. Dövme yok, kaşları da doğal ki kaşlarının doğal olmasından mütevellit epey de eleştiri almış ama ısrarla dokunmuyor kaşlarına. Bu da ayrıca takdir edilesi. Onun dışında Bana masal anlatma'yı izlediğim salonda güzelliğiyle insanları pek mest etti kendisi. Öyle ki ''Ayperi de cidden güzel he'' cümlesi film sonunda en çok kurulan cümlelerden olmuş olabilir.

yağmur tanrısevsin

insanı Kerem Bursin'den soğutacak kadar itici oyuncudur. Başka kız mı kalmadı be çocuk! Sen Amerikalarda, Avustralyalarda oku, yaşa sonra gel bu kızla sevgili ol. Cidden yazık olmuş ...

volkan demirel

Favori filmi v for vendetta, favori oyuncuları ise; yabancılardan johnny depp, yerlilerden sarp akkaya olan kaleci. Özel hayatında da sinirlendiğinde, kendi tabiriyle ''kafası atık olduğunda'' Amy winehouse ve alicia keys dinleyip sakinleşiyormuş bir de. Onu, bunu bilmem de v for vendetta'yı duyunca bir ''helal'' demedim değil.

farah zeynep abdullah

Kurt seyit ve şura'da kesinlikle çok yapmacık olan oyuncu. ''Kendini geliştirmeye devam ediyor'' denmiş ama bence öyle bir geçer zaman ki'de daha iyiydi ki ben orada da oyunculuğunu abartılı bulurdum. Ama cidden daha iyiydi.

kurt seyit ve şura

Olmamış dizi. Halbuki, tanıtımlarla beklentiyi çok yüksek tutmuşlardı. Herkes ''yeni sezonun Muhteşem Yüzyıl'ı olur'' falan diyordu ama ilk bölüme bakarsak zor. Bir kere Farah Zeynep Abdullah aşırı yapmacık. Ben, kendisinin oyunculuğunu öyle bir geçer zaman ki'de de abartılı bulurdum, ama kesinlikle orada daha iyiydi. Ayrıca, yanarım yanarım Hilal Saral'ı bize yönetmen diye yedirmeye çalışıyorlar ya ona yanarım!!

edit: Yazmayı unutmuşum. Müzikleri güzel bak ...

28 şubat 2014 bakan oğulları ve zarrabın tahliyesi

Ebru'nun çocuğunun psikolojisi > Türk milletinin psikolojisi ... Ben demiyorum, onlar diyor ...

suriyeli dostlarımız

Beyazıt'ta sanıyorum ki herkesi canından bezdiren dostlarımız(!). Esnafı soyan, çocukları dilendiren, yolda genç kızları taciz eden ... Maşallahları var yani. Bir de ''Aileleri katledildi onların ama yazıkkk'', ''insan onlardaaaa'', ''Angelina Jolie bile Türkiye'yi tebrik etti bakk'' diyen insanlar olduğunu gördüm sayelerinde. Bak canım kardeşim; yaşadıklarının acı bir şey olduğunu, başlarından kötü şeyler geçtiğini, onların ''insan'' olduğunu, ailelerinin katledildiğini ve hatta ne yazık ki başlarına gelen bu kadar kötü olaylarda bizim ülkemizin de parmağının olduğunu vs. vs. ben de biliyorum. Ama ben kendi ülkesinden bu şekilde uzaklaşmak zorunda kalan insanların (bizim ülkemizdeki ''yoksul'' insan sayısı azmış gibi kendilerine yatırım yapılmasına rağmen), dilenmesine, orada çalışan esnafı soymasına tahammül edemiyorum mesela. Abazalarının genç kızlara asıldığını görüyorum her gün, hatta tramvayda işi bayağı ilerletenleri ... iğreniyorum. Sonra, koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni ve biz vatandaşlarını ''keriz'' yerine konmuş hissediyorum onlara bakıp ... Üzülmüyor muyum? Üzülüyorum ... ama çocuklara. Kışta kıyamette, çorapsız, yarı çıplak gezdirilen, dilendirilen o çocukları görünce üzülüyorum. Sonra, anne-babalarına kızıyorum tekrar, ''nasıl annelik-babalık bu?'' diye. Senin ''ama aileleri katledildi onların yazıkkk'' diyerek acıdığın o insanlar, senin onlara acıdığın kadar kendi evlatlarına acımıyor çünkü. Bir de Hatay'da aile yapısını bozanlar varmış ki bu konuya hiç girmek istemiyorum. Şüphesiz hepsi böyle değil, farklıları var. Ama şu gördüklerim de bana yetiyor açıkçası. Beyazıt'ta okumasam bende farklı düşünürdüm belki. Ama her gün görüyorum ya onları, tüm bu olanları ... Artık saygı duyamıyorum zerre kadar kendilerine.

Edit: Eksileyenler olacaktır ki olmuş. Gel güzel kardeşim sen yaşa onlarla bir de ... Keşke eksilemeyle değişse, bütün bu ''gerçek''ler değişse.

yade demirel

Eşini ve ailesini el üstünde tutan bir adamın kızı. Adam maçlarda agresif kabul. Kendi de kabul ediyor zaten. Ama bu adam dışarıda ailesine, arkadaşlarına çok çok başka ... O yüzden bu minik kıza sabır dilemeye gerek yok. Annesi gibi o da el üstünde tutulacaktır. He unutmadan söylemeliyim ki; mükemmel bir anneye sahiptir. Annesiyle şöyle bir fotoğrafı da var miniğin görsel

demba ba nın emre belözoğlu na attığı tweet

Moussa Sow tarafından yalanlanmış tweet.

zeynep sever

Kendisi güzel, kalbi daha güzel olan insan. Ve tabii artık ''anne''.

tolga güleç

Yeliz Şar ile evcilik oyunu oynayan şahıs. Evcilik oyunu diyorum, çünkü; gerçekten oyun oynuyorlar. En azından öyle görünüyorlar.

hande doğandemir

Kendisine özel bir hayranlığım olmamakla birlikte, aynı yazar arkadaşların hakkında ''birden fazla'' kötü yorum yapmasını ve buna bağlı olarak yapılan ''kıskanılıyor'' yorumlarına karşılık ''hiç de kıskanmıyorum yyoooo'' şeklinde cevaplar vermelerinin nedenini anlayamadığım oyuncudur. Bu nedenle bende de kıskanıldığı izlenimini uyandırmıştır. Evet hakkında yazılanlara baktım, okudum tek tek. Evet işsizim ben*
Asıl Tanım: Güneşi Beklerken dizisinde Zeynep karakterini canlandıran oyuncu.

ensonhaber com

Kısaca; internet çöplüğü. Taraflı, saçma sapan başlıklar attığı haberlerini hepimiz biliyoruz zaten de, o haberlerin altına yorum yapan insanların da %70'i o haberleri, o başlıkları hazırlayanlarla aynı zihinde. Haberin içeriği, başlığı falan zaten ahlaksızca, altına yapılan yorumları okuyorum belki doğru bir şey çıkar diye ama o yorumların da büyük çoğunluğu aynı ahlaksızlıkta. En iyisi okumamak, takip etmemek. Diğer türlüsü, bize, aklımıza zarar vallahi.

evlilik yaşı

insanın karakterine, eğitimine ve karşısındaki insana göre şekillenen yaştır. 30 yaşına gelip, evliliğin olgunluğunu taşımayı başaramayan, ama diğer yandan 20 yaşında evlenip o olgunluğu kaldırabilen onca insan var. Yani, ''kadınlar için şu yaş aralığı ideal'' ya da ''erkekler için şu yaş aralığı ideal'' cümleleri bence yanlış. Önemli olan; kişinin kendisini bilmesi, evliliği taşıyıp taşıyamayacağını farkında olması, karakterinin belli çocuksu-ergen davranışlardan artık sıyrılmış olması, kendi ailesini kurup, o yuvayı ''eşiyle birlikte'' geçindirebileceğini biliyor olması ve şeçimin bilinçli ve sonrasını göze alarak yapılmış olmasıdır. Yaşından ziyade karakterinde belli şeyler oturmadıktan sonra 40'ına kadar bekleyip de öyle evlensen dahi yine mutsuz olursun. Tabii, ''karakterim tamam hadi o zaman evleneyim'' demek de doğru değil. Bakalım karşındaki insan da senin kadar kendinden emin mi?

istanbul üniversitesi

Otomasyon sistemini oturtamamış üniversite. Ama yine de seviyorum ben okulumu ya *

edit: ismi Mürüvvet olan matematik hocasını sevmiyorum!

mine tugay

Zaten güzeldi de yeni dizisinde apayrı bir güzelliği var. Oyunculuğu da bir o kadar güzel.

şükrü özyıldız

Son derece yeteneksiz bir partneri olmasına rağmen (bkz: gizem karaca), karşısında ciddi ciddi oynayan oyuncu. Gerçekten doğal bir oyunculuğu var. Şanssızlığı gizem karaca ama ona rağmen gerçekten iyi idare ediyor sahneleri.

üçüncü dünya savaşı nın çıkacak olması

(bkz: eli kulağında)

kadına şiddet haktır

''yazar'' değil, troll beyanatıdır.

hande doğandemir

Çok güzel, içten bir gülüşü olan sevimli oyuncu. Kesinlikle yetenekli bir oyuncudur ve partneri kerem bürsin ile uyumu ayrıca muhteşemdir.