entry'ler (109)

mide yanması

Mide yanması ile mide içeriğinin yemek borusuna kaçıp tahriş etmesi (halk arasında reflü) farklı seylerdir. Tedavi yöntemleri de farklılık gösterir. Süt içmek kesinlikle tavsiye edilmez başta mide asidinin nötralize edip geçici rahatlık verse de süt midede sindirilen bir gıda olduğu için daha şiddetli ve uzun süren yanmaya sebep olabilir. Naçizane tavsiyem efenim gastroenteroloji uzmanına görününüz.
Doktor istemem ilaç önerin diyenler için PPI tavsiye ediyorum. Nexium kullanabilirsiniz. Sabah kahvaltıdan yarım saat önce veya sabahları kahvaltı yapma fırsatınız yoksa aksam yemekten yarım saat once alınız ilacı su ile afiyetle içiniz. Bu ilaç midedeki asit salgılayan parietal hücrelerin H iyonu sekresyonunu azaltacaktır. Sözün özü mide asidini azaltarak yanmayı geçiriyor.

jd com

6PRH2O bu kodla kayıt olun ikimiz de 10 dolar kazanalım.

rick and morty

izlesem mi acaba diye yanılgıya düşmeyin direkt izleyin. Maceralara sürükleyen hem güldüren hem de ağlatan mükemmel ötesi yapım.

3g internet sorunu

eğer akıllı telefonunuzu yeni aldıysanız ve 3g çekmiyor internete edge hızıyla bağlanıyorsanız sorun hattınızda olabilir. Hattınızı 3gye açmak için *100# yapıp 3gyi açınız efendim.

yurtiçi kargo

Kargonuzu komşuya verdik oradan alınız diyen şirket. LoL. Kısa süreli sersemliğimi atlattıktan sonra siz benim kargomu nasıl baskasına verirsiniz üstelik komşum 2 haftadır evde yok dedim. Biz bir araştıralım deyip topuklarını götlerine vura vura kaçtılar ve birdaha da dönmediler. Olan idefixten sipariş verdiğim kitaba oldu. Ya kitabımı kaybettiler ya da değerli bisey sanıp ceplediler. Çok sorumsuzlar tavsiye etmiyorum.

turkcell 3g vınn

sinirden kanser olmak istemiyorsanız uzak durun. Ayrıca mide ülseri yapması da cabası.

turkcell vınn kullanmak

Her ay takır takır paralarını alırlar ama iş hizmete kaliteye geldi mi bi halta yaramazlar. Sinirden kanser olmak istemiyorsanız uzak durun.

sözlük yazarlarının meslekleri

profesyonel işsiz.

winter is coming

starkların ota boka söylediği söz.
Birader nolacak bu ekonomi?
- Winter is coming.

bunu okuyacağını bilsen ona ne söylerdin

sen bir orospusun.

lgbt

ülkemizin olmazsa olmazlarındandır.

yazarların dinleri

şu sıralar agnostik.

cin isimleri

gilbeys cin.

çok pis gaviscon ve lansor içicisi olmak

Bunlar reflünün palyatif tedavisidir. Kalıcı tek tedavi cerrahidir.

semspare

Uzun süredir kendisinden yanıt alamıyorum. Umarım iyisindir.

turkcell

Aman uzak durun. Hele turkcell vınn almayı planlıyorsanız sakın böyle bir gaflet ve delalete düşmeyin.

benimle gel wendy

Yaklaşık 1 senedir takip ettiğim ekşi sözlük yazarı. Haftada en az 1 kere ekşi profiline girip wendy neler yazmış diye bakıyorum. Meslektaş oluşumuz da beni kendisine çekmiş olabilir bilemiyorum. Hiç görmememe rağmen yakınlık beslediğim insanlardan. 'Hadi anlat bakalım neler oldu dinliyorum ben deyip' karşılıklı birer bira açasım var.
Ekşide yazarlığım yok malesef senin uludağda yazarlığın varsa yeşillendir wendy. Uludağda yazarlığın yoksa da 2 günde açılıyor *

onurlu japon mühendis

Orantısız onur.

kara deliğe bakıp mastürbasyon yapan uzaylı

Yaratıcı bir eylem. Uzaylı için değil bizim için.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

google chromeda internet olmayınca sayfada dinazor çıkıyo ya. Heh işte klavyede yukarı ok tuşuna basın ve onun bir oyun olduğunu görün.