bugün

entry'ler (286)

enflasyonu doğa olaylarına bağlayan ekonomi bakanı

enflasyon sepetindeki ürünlerin bir kısmı toprakta yetiştiği için normaldir. 10 yıl önce amerikan ekonomisi hapşırsa bizim ekonomi çökerken, şimdi olağanüstü doğa olaylarından etkilenmesi çok da sıra dışı değildir.

havaya ateş edilmesiyle ölen kürtler

çatıdalarsa normaldir.

otobüste yanına oturulan kızın koltuk değiştirmesi

kişiyi tacizci konumuna düşürür.

üniversite ile lisenin farkları

lisede yakıt parası, spor parası gibi para verirken üniversite -kural olarak- beleştir. istisnası ikinci öğretimlerdir.

said i nursi nin çay bardağına verdiği ayar

bardaklardan bir tanesini de bu hikayeyi gün yüzüne çıkaran kişinin makatına itelemiştir ki bu hikaye aklından hiç çıkmamıştır.

100 kilodan az olan erkekler

100 kilodan fazla insan mı olur lan? o bildiğin hayvandır.

dershanem kapanayi diye ağlayan stv şakirti

işin garip tarafı kılıçtaroğluda cemaatle aynı safta yer almıştır. aşağı tükürse hükümet, yukarı tükürse cemaat...

odtü de bulunan pkk sempatizanları

anlamadığım olaydır. arkadaş, şehit cenazelerinde bağırıp çağıranlar odtüye gözlerini nasıl yumuyor veya bunları neden destekliyor. olay olmayan üniversitelerde olay çıkartıp potansiyel kavgacı ülkücüler bu üniversitede neden seslerini çıkaramıyor. yoksa odtü de hiç ülkücü yok mu? veya bu üniversitede vatan sever öğrenciler yok mu? tabi illede gidip bu teröristlerle kavga etsinler demiyorum ama bunlara sessiz kalmasınlar basit de olsa tepki versinler. odtü sürekli olayların olduğu bir üniversite olarak aklımızda kalmasın illede gündeme gelecekse bilim ve teknolojisi ile eğitim kalitesi ile gündeme gelsin.

akp ye oy verip müslümanım demek

türkiyenin yarısıdır.

40 milyon kürt ayaklandığında ortada devlet kalmaz

bir çok kürdün asimile olduğunu kendini türk kabul ettiğini veya türklere benzediğini bilmeyen cahillerin söylemidir. en fazla bir milyon miliyetçi kürt vardır bunlarında beş yüz bini ancak isyan eder. tabi bunlar gözlem ve tahminlerime dayanıyor hata payı vardır.

kağıt

çinliler tarafından üzerine yazı yazılması için icat edilen ancak türkler tarafından oynayan nesneleri sabitlemek için kullanılan, genellikle ince ve beyaz nesne.

adana kebap yiyip yanına çilekli süt içen insan

etin sütte bekletilmesini yanlış anlamıştır. halbuki eti yemeden önce sütte bekletmek gerekmektedir. (bkz: eti terbiye etmek)

çarşı grubunun sahaya inme nedeni

o değilde olaylar sırasında savcıların durumunu merak ediyorum. onlarda gaza gelip sahaya inmişler midir?

ateistleri yakarak öldürmek

bunun kıraathanelerde konuşulmasıda ilginçtir. tam müslüman olsa camide olurdu zaten camide olsa böyle mevzularıda konuşmazdı.

türk ün aklı yüksek tahsile yetmez

durakta konuşan iki kişinin sözüne itimat etmemek gerekir. onlar neler neler konuşurda %90 ı palavra, yalan ve hurafelerdir. bunu çıksın bi konferansta söylesin ve kanıtlar sunsun o vakit belki inandırıcı olur.

jetski ye türkçe isim önerileri

efendim malum jetski hem yazılış olarak zor hemde okunuş olarak yanlış anlamaya müsait olduğundan bu alete yeni bir isim verilmesi şart olmuştur. verilecek isim tam olarak türkçe olmasada insanlar tarafından benimsenmesi yeterli olacaktır.

aklıma gelenler;
su mobileti, sumot, oturgaçlı derya götürgeci (bkz: oturgaçlı götürgeç), deniz atı.

bir erkeğin takım tutmaması

azıcık ucundanda olsa takım tutuyordur. sadece sorulduğunda söylemek için değil zamanında o takımdan etkilendiği için tutuyordur. ancak zamanla bu etki azalıp iş, güç araya girince ilgisiz kalabilir ama takımı kazandığında sevinir, kaybettiğinde üzülür. yani koyu taraftar değildir.

6 km de 1 lira yakan araba

şikecilerin arabası değildir. onların arabası km de 1 litre benzin yakar. nasıl olsa onlara para sağlayan enayi çoktur.

lisede yaran olaylar

lise2 edebiyat sınavına giriyoruz hocada sürekli yabancı yazar soruyor.

-lan olum bir iki tane yabancı yazar ismi öğrenelim.

-niye lan

-lan olum karı sürekli yabancı yazar soruyor ben sadece j.jack rouse(yanlış olabilir) ismini biliyorum onu yazıyorum hoca anlayacak.

aynı hoca derse geliyor ve sınavda birisinin bilmediği bir cevaba hain karı yazdığını söylüyor. bunu cevabı bilmediği için salladığını kötü niyetle yazılmadığını söylüyor. tabi kimin yazdığını söylemiyor herkes bir birine bakıp;
-sen mi yazdın? sorusunu soruyor.

bizim arkadaş diğerlerine çaktırmadan, ulan ben yazdım ama cevap aklıma gelmeyince hocaya dokundurmak için yazdım diyor.

aynı hoca sallarkende biraz dikkat edin yabancı yazar sorduğum soruya yerli yazar ismi yazmışsınız diyor.
tabi gene herkes birbirine bakıp kim o mal derken diğer yakın arkadaşım bize dönüp benden bahsediyor diyor.
cevap olarakda namık kemal yazmış.

pisuvarlar insan haklarına aykırıdır

yukarı aşağı hareket edebilen bir tasarım ile sorun halledilebilir. isteyen kendi boyuna göre ayarlayabilir.