bugün

okumayı, araştırmayı, kafa yormayı vakit kaybı olarak gören türk kızlarının bir de üstüne üstlük bu hallerinden son derece memnun olmaları karşısında yaşanan vahim durumdur. tüm olayları magazinsel. nerdeyse tüm hayatları moda, kişisel bakım, dizi ve saçma sapan şovlardan ibaret.

şimdi samimiyetle cevap verin bir türk kızıyla hangi konuda sohbet edebilirsiniz? elbette bu durumda erkeklerin olayı direkt sevişmeye bağlamalarında da bu yönlerinin de bir payı olduğunu düşünüyorum.
bir lekeleme tanısıdır. bu cümleleri söyleyen insana etrafınızı ve çevrenizi değiştiriniz efenim önerisi getirilebilir.
otobüste bilim-teknik dergileri okuyan, bilgisayarı açtığında atomun parçalanışını araştıran türk erkeğinin haklı söylemi.
türk erkekleri yüzünden olan durum.
aldığı kitabın kapağını, üstündeki giysinin rengine uydurmaya çalışan insanların olduğu toprak parçası. çimeninin yeşiline, toprağının bronzluğuna üzülüyorum.
gününü kahve gibi ilim irfan merkezlerinde geçirip yolda ona buna malca bakan erkeklerin yanında tabiki kültürsüzlerdir efendim. çünkü o tür yerlerde beyler tolstoy okur, klasik müzik dinler ve filmler izler.
kültürsüzlükle dolu bir genellemedir. yanlış bir genellemedir.
saçma bir genellemedir.
aptal sarışın diye bir şey var bana inanın türk kızlarının çoğu aptal olur.
(bkz: esra & ceyda kardeşler)
genellenmemesi gereken ama %70 den yüksek doğruluğa sahip hede. *
Oturup düşünüp ya da kültürle ilgilenen, kafa yoran insanların inek,yalnız,asosyal olduğunu söyleyen insanların tam tersi olan insanların görüşüdür.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
erkeklerin durumunun da farklı olmadığı gerçeğini değiştirmeyen durum.
bir cinsi yüceltirken diğerini itin götüne sokmakla eline ne geçeceği belli olmayan insan söylemi.
kültür göreceli bir kavramdır. kimseyi, ilgi alanlarınız farklı diye yargılayamazsın. ayrıca, sohbet etmek karşılıklı gerçekleşen bir olay. eğer ortada bir kültürsüzlük var dersen; bu, iki tarafa da mâl olabilir.
yanlış ifadedir. doğrusu 'güzel olan türk kızlarının kültürsüz olması' olmalıdır.
yıllarca kadınlarını okutmamış, hala da okutmayan bir milletin kadınlarının genelinin kültürsüz olması çok da şaşırtıcı bir durum değildir; okuyanların durumu da gayet açık.
yıllarca kim kadınları okutmamış da böyle bir durum meydana çıkmış merak ettiğim durumdur efendim... kim okutmamış lan dalyaraklar? hangimizin babaannesi lise mezunu da böyle atıp tutuyorsunuz anlamıyorum ki mına koyim... sanki hepiniz kültürlüsünüz de ''yıllarca kadınları okutmadılar ağabey'' diye atıp tutuyorsunuz. toplumca ca-hi-liz, bu kadar basit işte.
kaç farklı ırktan kız tanıdında bu genellemeyi yapıyosun diye sorulması gereken cahil cesaretli yazar sözü.
bilgileri veya herhangi bir olayı özümsemek yerine sadece yüzeysel olarak almalarından kaynaklanır yani kısaca özenti olmalarından.
genellemedir.
işin o tarafından bakılırsa, sözlük kullanıcılarının çoğu erkeklerden oluşuyor. ve akşama kadar kadın, cinsellik, futbol muhabbetinden başka birşey dönmüyor. yani biraz da dönüp aynaya bakmak lazım. genellemelerin içinde kaybolmak insanın değerlendirme kabiliyetini köreltir. insanlar birbirinden farklıdır. türk erkeklerinin de iki kelimeyi bir araya getiremeyeni vardır. gündemde neler var desen futbolcu transferlerinden, maçlardan bahseder. çünkü gazete olarak fotomaç okur. edebiyat desen mal mal bakar. tiyatroda esner. tarihi esere taş, döküntü der. ona ordaki uygarlıktan, yaşayışlarından bahsedemezsin. çünkü nato mermer nato kafadır. ancak yesin, içsin, sığır gibi yaşasın.
maça gitsin levyeyle küfrederek sağa sola saldırsın. bu yani bu...
etnik kökene dayalı her türlü tanımlama yanlış ve gereksiz olduğu gibi bu genelleme de gereksizdir üzerinde düşünülmeye değmez bir fikirdir nereden türetiyorsun bu fikirleri diye insana sordurtan tarzdadır.
toplumumuzun en büyük yarasının kişilere yansımasıdır.
geneline bakıldığında doğrudur, sebebi demet akalın dinleyerek büyüyen nesil olmaları, (bence müzik zevkiyle kültür orantılıdır) veya çok kız olmaları, çok kızdan kastım bütün bildiği, berkecan'ın dün gece başkalarıyla olduğu emrecan'ın onu sevdiği falan filan absürt konular, biride çıkıp demiyor ki, aga ben bugün, Albert Einstein' in hayatını okuyayım genel kültür olsun, bakarsın yarın öbür gün işime yarar, yarın freud sözleri okuyayım, başkalarına söylerim havam olur. evet, ben çoğu konu hakkındaki araştırmalarımı bu zihniyetle yapmıştım ama sonuç olarak bu benim, genellemenin aksine kültürlü bir kız olduğum gerçeğini değiştirmedi.
en az türk erkekler kadar kültürlüdür, en az türk erkekleri kadar kültürsüzdürler. en büyük farkları ise türk erkeklerinin kültürsüzlükleri ve cahilliklerini türk kızlarının aşırı kültürsüz olmaları şeklindeki başlıklarla yüzlerine vurmuyor olmalarıdır; türk kadınları asildir. türk erkeğinin çekemeyip de bu başlığı açmasının nedeni de budur aslında. *