bugün

doktor sözlük yazarlarıdır.

(bkz: sözlük hekimi)
sözlüğe bir tıp sözlüğü havası kazandıran, nöbette mi yazıyorlar, tus' a mı çalışıyorlar diye düşündüren, hekim abiler ablalardır. eksik olmasınlardır.
(bkz: aby)
(bkz: scarface)
(bkz: peçeteye reçete yazan doktor)*
lambro,argeos.ombudsman..(bazıları)
drnirvana. nerde bu adam eksıklıgını hıssedıyorum azizim.
Bir yandan Cerrahi kitabından TUS çalışan, bir yandan Sözlükte entry giren büyük ihtimal saçları dökük; olmasa bile beyazlamış zavallı insancıklar.
her an ellerine düşebileceğimiz yazarlardır. normal sözlük yazarları msn adresimizi bile göremezken bu kişiler bizi anadan doğma görebilir.
mesleğine çok aşık olmayan drlardır. zira aşık olanlar boş vaktinde bile tıp kitabı okurlar da.
selam eder, tez zamanda aralarına katılmayı can-ı yürekten isterem.

karnınız ağrıdığında, ya da gazınız olduğunda, adet sancısı mı? oo evet. her şeye ama her şeye son! uludağ sözlük doktorları.. her zaman her yerde sizinle. sadece bir tık ötenizde! * *
ulan belki bitmez fakülte hazır fırsat varken burada yapayım:

"ben doktorum."
* (bkz: beni tanıdılar sen kaç)
(bkz: açılın ben doktorum)
aşağıdakine benzer diyalogları yaşamış veya yaşayabilecek olanlardır.

-buyrun neyiniz vardı?
-bidi bidi..bla bla.. işte öyle doktorum civanım..
-rektal tuşe yapacaz.
-o ne ola ki doktorum civanım?
-doktor da civanım da sana girsin.. biraz sonra şu orta parmak da sana girecek..
-??höe?
-reşat şunu bi tuşele bakiim!
-zevkle hocam!
nicklerinin sonlarına ve ya başlarına 'dr' eklenmesi gereken yazarlardır. arabalarından anladığımız kadar, nicklerinden de anlamamız gerekmektedir. tabii onlar bu güzel uygulamaya başlarda olumlu yaklaşacaklardır, ancak daha sonra alacakları özel mesajlar sayesinde kendi kendilerini silecek veyahut uzaklaştıracaklardır.

-vayy bee doktormuşsun demekk.. kaç yıl sürdü diplomayı almak? hatun işleri nasıl? off.. ölüyorum o hemşirelere.. kaç tane götürdün şimdiye kadar?!?!! ya o değilde benim apandistim alındı ama hala oralarda bir ağrı var sence nedir? bide anneannem yazık midesi ekşiyor.. ne önerirsin??! ya bide bazen ne komik ilaç isimleri oluyor dimi? ANALGOL falan.. zuhahaha...*
her an rektal tüşe yapmaya hazır kıta olan bünyelerdir.
(bkz: sözlüğe revir kurulsun doktorlar gönüllü olsun)
doktor olan sozluk yazarlaridir.
suan online olanlarina denk gelebilir miyim acaba diye dusundururler bazen.
-çekilin ben doktorum nesi var?
-ölmüş.
-tansiyonuna bakalım bi.
her an dr. Erol köse'nin gelip "sözlükteki doktorlar" başlığının -lar'ını uçuracağından korktuğum konu.
mesleği doktor olan ya da tıp fakültesinde okuyan yazarlardır.biri de ben.
bu yıl tıp fakultesine kapağı atacaklar da bu gruba dahil edeilirse celebre.
yarısından fazlasında ego tavandır.
iyi insanlardır. bir de ani mide bulantısını neyin geçireceğini biliyorlarsa, bi tanedirler benim için.*
Nörolog var mı?Hafızam hiç iyi değil!
(bkz: the kene)