bugün

entry'ler (102)

bir terabyte hard disk doldurmak

1 terabyte yani 1000GB harddiski olup bunu doldurabilen kişidir. Bu kişi erkekse zaten arşivlediği şeyin yüzde 90ı malum şeydir. Nasıl dolar o harddisk.

anestezist

anestezi ve reanimasyon dalında uzmalığını yapmış doktor kişi.

şu anda ne yapıyorsunuz

Facebook sitesinin, MSNdeki kişisel iletisine benzeyen kısmısı.

en çok küfredilen eşya

bırakamadığınız sigara.

reductil

Hayatınız boyunca toplam 2 yıldan fazla kullanılmaması önerilen anti-obezite ilacı.

sevgiliye lakap takmak

şirinem.
Pıncırım.

minnoş

Sevgiliye takılacak güzel bir lakap.

nadyak

reductil muadili zayıflama ilacı.

maiden tower

(bkz: Kız kulesi)

google yahoo aski

ilk olarak internet reklam sektöründe yapılan anlaşmanın ilerki günlerde Google Talk ve Yahoo IM kullanıcıları, önümüzdeki günlerde birbirlerini listelerine ekleyebilecekleri yönünde haberlerle pekişen flörtü.

a drinking song

youtube kapandıktan sonra başka bir video sitesinden link verme ihtiyacını hissettim.

http://www.dailymotion.co...radoa-drinking-song_music

lamacilik

tibet budizmine verilen isim.
ingilizcesi lamaism'dir.

boar

(bkz: Bir domuz nasıl hadım edilir)

trigliserid

Özel durumlar haricinde (bkz: diabet) (bkz: hipertansiyon) devletin bütçe uygulama talimatına göre ilaç bedelinin ödenmesi için alt sınırının 300 olması gereken kan değeri.

internize

Monitorize olması gerken hastaya internün 10 dakikada bir kan basıncı, EKG ateş takibi yaptırılması olayı.

intern

Her işi yapmaya muktedir son sınıf tıp öğrencisi.
Müstahdem işlerini yapan intern intahdem.
Monitorize olması gerken hastaya internün 10 dakikada bir kan basıncı, EKG ateş takibi yaptırılmasına internize denmektedir.

mecburi hizmet

Mecburi hizmetini bitirmeden diploma verilmemesi ve "devlette çalışmak istemiyorum ben özelde çalışacağım" deseniz bile size dilomanızı vermiyorum denmesi sadece doktorlara uygulanan çifte standart.

(bkz: Her köşesi cennetim ezilir yanar içim)

turkuaz

Türk mavisi olarak bilinir.

feromon

(bkz: pheromone)

sun hwa kwon

Lost dizisinde Yunjin Kim'in canlandırdığı karakter.