bugün

Sabah erken kalmak zorunda olmadığım günler saati 6 ya kuruyorum kalkıyorum sonra mutlu olup doya doya tekrar uyuyorum.

o kadar güzel birşey ki tavsiye ederim sözlük.
bu kent seni alamaz, hayallerim var hala. Bursa mı büyük içimde ki aşktan.
internet aleminde sırlarımı itiraf edecek kadar aptal olmadığım için gururluyum.
-sinirlendiğimde bütün masayı elimin tersiyle dağıtmak ve herşeye lanet olsun diye bağırmak istiyorum.
-çok tatlı dimi abisi diyen bazı akrabalarımın suratına ''neresi tatlı amk, çocuğu olan kendini ancelina coli sanıyo sanki anasını satayım'' demek istiyorum.
-nerelerdesin yaa evine kapanmışsın heheh diye sorup da güya ilgileniyormuş gibi yapan bütün herkese ''ebenin hörekesinde'' demek istiyorum.
-uzun bir süre sonra gördüğün arkadaşın seni gördüğünde ''buluşalım bi ara kanka yaa'' dediğinde, yalanını s.keyim demek istiyorum sözlük.
-dışarıya çıkıp, egolarınızı s.keyim lan, kurtulun şu egolarınızdan mına koyim diye delicesine bağırmak istiyorum.
-bankaya gittiğimde normalde yüzüne bakmayan kaknem suratlı bankacı nermin, ''kredi kartı istermisiniz '' sorusunu sormadan önce ''nasılsınız efendim '' dediğinde, senin yapmacık hareketlerini s.keyim demek istiyorum.
-bunalıma girdiğimde filmlerdeki gibi saçlarımı lavaboda makineye vurmak,aynayı kırmak,oturup çömelmek,halime ağlamak istiyorum.
-ciğeri beş para etmeyen yöneticine bütün hafta gülümseyip, haftasonu rakı sofrasında demediğini bırakmayan beyaz yakalıların alayına sizin cibiliyetinizi s.keyim demek istiyorum.

-oh be.
1 haftadır işsizim.
gayriihtiyari benim salak olduğumu düşünen insanlara denk geliyorum. bildiğim/farkında olduğum şeyleri gözlerine sokmadığım için huzurlu uyuyorlar. eksiklikleri, çirkinlikleri dilimin ucuna geliyor da dilim yanıyor. ben böyle bir fenalık yapamam. yapamıyorum diye güzel uykuları. deliksiz uykuları.
bu başlıktaki entryleri hiç okumuyorum ama her gördüğümde saçma da olsa bir itiraf yazıyorum.
şu yaşımda bana liseli ergenlerin yaşadığı duyguları yaşatan oyun meraklısı kıza ne yapsam bilemiyorum.
aynı hesabı uzun bir süre üç kişi kullandık.. uzun bir süreden sonra da gelip şifremi değiştirip diğerlerini siktir ettim. * üye olmak zor bişi değil sonuçta..
Boş vermişliğin ve vazgeçmişliğin cesaretinin vermiş olduğu özgüvenle cümlelerine ve tepkilerine sınır koymayan insanları seviyorum...
Bi kere çerçeve genişliyor, bi insanın kaybedecek bişeyi yoksa bi sonraki adımı orantılı ve neticelerini düşünerek atması kadar anlamsız ne olabilir ki zaten?

Gece saat 12:30 sularında ismini zikretmemin kimsenin bi zikine yaramayacağı bi devlet hastanesinin bahçesinde sigaramı yakmış saçma bakışlarla etrafa bakarken bi tinerci yanaştı kenardan dikildi karşıma;

- aabiy
+ hı?
- karnım aç
+ benimde aç
- niye aç aç geziyon abi istesene veriyorlar
+ sopa var yen mi ?
- onu daha yeni yedim başgan.

Şimdi ulan ne artislik yapıyon diyen olcak. 1.82 boyunda 97 kilo bi adama, "aç gezme iste veriyorlar" diyebilecek büzüğe sahip bu cılız kardeşime ben yemek ısmarlamaz mıyım?
Yemek yerken biraz muhabbet ettik, Çocuk feleğin çemberine kafasıyla pandik atıyor her cümlesinde. Abi dedi bu ibnelerden (kantinci) geçen gün sandviç ekmeği istedik vermediler, aha şu orangutan tipli göt az kalsın dövecekti beni, bizde aynı gece klimalarının motorunu çaldık arkadan, iyide para etti dört gündür sabah öğle ziyafet çektik.
Bugün ilk kez parasız kaldık, onada sen denk geldin..

Sohbetimiz bittiğinde yemeklerde bitmişti..
Giderken teşekkür etti, teşekkür ederken ki sırıtışıma "iyiki bi yemek ısmarladın pezevenk" bakışı atmayıda ihmal etmedi sağolsun..

Dünya sikinde değildi işin özü.. Rahattı.. Genişti.. Sür realist sonuç odaklı hareket ediyordu hayat yolunda, onun vurduğu yere dikiş atılacak adam onun üzerine toprak attıracak kuvvette olsa umurunda değildi..
Cümlelerinin fırlamalığının sınırı yoktu..

Bu arada, cidden karnınız aç ise ve paranız yoksa kendi seçimlerinizle belirlediğiniz birine yanaşın, karnım aç ve hiç param yok bana yemek ısmarlar mısın diye sorun.
Emin olun her iki kişiden biri bu teklifinizi kabul edecektir...
evet, müzik dinlerken hayali bateri çalan kişi benim.
hayatın anlamını buldum. yuppi.
Sürekli nikaltımı kontrol edip yeni entry varmı diye bakıyorum. Malesef aylardır uğrayanım yok. Niye sevmiyonuz la beni. :(
beynimde benden ayrı saçma sapan bir şey var, beni kötü düşünmeye zorluyor.
4767. sayfaya kadar gelindiyse insanların aslında itiraf edecekleri ve etmek istedikleri ne kadar çok şey var diye düşündüm.
Sonra durdum ve dedimki.
Jamiryo.
askere giderken harem'den otobüse tek bindim.otobüs kalkarken baktım herkes el sallıyo falan,ben de yalnız hissetmeyeyim diye elimle kulağıma telefon işareti yapıp ''arıcam seni,arıcam inince seni '' dermiş gibi işaret yaptım dışarıdakilere. çok yalnızdım olum napim.
Uykum var mı yok mu bilmiyorum sigara içme isteğim var ama dişlerimi yeni fırçaladım zaten yani ben böyle gecenin var ya... Ulan ben niye başını yastığa koyunca uyuyan insanlardan değilim lan neyim eksik onlardan neyim vay arkadaş ya!!!
hayatımın şu noktasına kadar amacımı bulamadım, ne yapsam beğenemedim, geldim şimdi de buraya yazıyorum. şu yaşıma geldim hala yazdığım her paragrafta ilginç bir anlam kayması oluyor. her paragrafta farklı bir konuya atlıyorum.

aslında olay şu ki hala o kadını bulamadım, diyeceksiniz ki kim buldu *. yok ben bulmaya çok niyetliyim lan çıkar yolu yok. mutluluğu yakalayamadım, bildiğiniz gibi değil, ne yapsam olmuyor, amaçsız ve anlamsız dolanıyorum öyle sokaklarda, bir bok varmış gibi.

hani bir de o içsel yalnızlık yok mu insanı bitiriyor. yine diyeceksiniz kim yalnız değil ki amk. tamam siz de haklısınız da hani biraz da kendimizi düşünelim be oğlum. sevmek, sevişmek, öpüşmek, hissetmeden de oluyor malesef, ve çok da koyuyor bu adama, bilindik gibi değil.

birde şu var her ne kadar insanın içinde kalması gerektiğini düşünsem de şu vicdan ve din işi, agnostik biri olmam da beni boşta hissettirmeye başladı, hani artık sorgulamaktan mı yoruldum ya da soru sormaktan mı yoruldum bilmiyorum, neden bunlar olmaya başladı anlamadım. sanırım hayatımda büyük bir değişiklik yapma zamanım geldi, ne yapmam gerektiğimi de bir bilsem aslında. ama o hani ilk konuta bahsettiğim gibi o kadını bulsam belki yardım eder biraz olsun.

iyi geceler sözlük yine biraz olsun içimi boşaltabildim. sanırım bunları anlatabileceğim insanlar yok hayatımda. dediğim gibi içimde yapayalnız biriyim. dışarıya da yalancı gülümsemeler ve pozlar hatta cümlelerle çıkamıyorum sanırım. bu güzel bir şey değil.

en azından bir yük kalktı gibi oldu, fazla duygusal bir yapıda oluyorum bu saatlerde farkındayım. tatlı rüyalar sözlük, yarın yine anayasa dersim var, çükübik bir gün olacak.
Allaha inanmak için bir neden arıyorum ama bulamıyorum. Önceden körü körüne dinine bağlı olup, gereklerini yerine getiren ben şimdi ise bir boşluğun içindeyim.
inanmak için tekrardan resmen çabalıyorum çabalıyorum ama olmuyor.
Hayattan keyif alamıyorum ve bunun sebebinin bu manevi boşluk olduğunun da farkındayım.
Keşke bir mucize olsa da şu an ona inanmak için bir sebep çıksa karşıma.
Allah'ım galiba amaçsız günlerimin sonuna geldim...bu boşluktan kurtulmama günler kaldı ve bir kez daha kafama koyduğumu yapacağım insanlara neyin ne olduğunu ispatlayıp karadan göremedikleri denizi onların o kör gözlerine sokacağım. bana güç ver Allah'ım sabır ver...ver ki şu büyük tokadı atayım!
Unutamıyorum be sözlük.Beni kendine aşık edip defolup gitti sonra kendisi.
ara sira fakir halimi ozluyorum.
Android yüzünden zaten sıkıntılı olan uyku düzenim iyice bombok oldu.
saat 5:25 geçmişle ilgili herşeyi unuttum.

birçok kişi birçok şey. zihnimin derinliklerinde kalan bissürü anı. düşünebiliyor musun hepsi gitti.
bonjour les amis. *