bugün

ne yazsam eksileniyorum karmam düşüyor.
dün işten dönerken metroda gerçekten çok güzel bir kızla uzun süre bakıştık. gözünü falan hiç kaçırmadı. sen kaçırmazsan ben hiç kaçırmam dedim. erkeğiz oğlum. sonra inerken eğilip "çok güzelsiniz" dedim. kıkırdadı. sonra hemen indim amk.
niye yaptım bilmiyorum. hipnoz etmiş olabilir ya da boş anıma denk geldi.
munzur'un kıyısında bir evde yaşamak istiyorum.
Küçükken hep köpeğim olsun isterdim.anne ve babamı ikna etmem kolay olmadı.sonunda kavuşmuştum finoya.ama annem istememeye başladı köpeği.çok ses yapıyordu geceleri ona göre.
Sonra bir gün babam köyden babaannemi getirdi 1 haftalığına bize.fino babaannemi ısırdı hafiften.
Valide hanım bir anda hayvansever kesiliverdi başımıza.köpeği elleriyle besledi,gezdirdi,bakımını yaptı.gelin kaynana çekişmesi ilk defa hayırlara vesile olmuştu tarihte ilk defa belkide...
39 saati sadece 2 saatlik bir uykuyla geçirdim.
Sonra dün gece yatıp bu sabah kalktım.
Sanırım bir daha yarın sabaha doğru ancak yatabilirim.
sonra belki 3-5 saatlik uykuyla bir 40 saat daha dayanırım.

Mesele gelecekse, uyku teferruattır.
yataktan kalkmaya useniyorum.
3 ay önce almış olduğum ek ödenek ve zam ile birlikte şirketime olan maliyetim değişti.
Sırf meraktan sgk hizmet dökümüne girip ne kadara mâl olduğuma bakmak istedim. Gerçi firmama her ne kadar güvensem dahi sağlamacı yapım sebebiyle her ay kontrol ederim.

Neyse 3 aylık zamlı maaşın maliyetinde farklılık olduğunu gördüm. Örneğin temmuz ve ağustos ta maliyetim 100 tl iken aynı maaşla eylül ayı maliyetim 197 lira olmuş. Acaba yanlışlıkla fazla mı prim yatırıldı yada bu aradaki fark neden kaynaklanıyor diye merak edip mali müşavirimiz ile görüştüm.

Nedense kadın bu sorumdan fazlası ile rahatsız olmakla kalmadı. Üstüne bir de konuyu şirket sahibine ve müdürüme aksettirdi.
Şirket sahibim, birebir muhatap olmaktan nefret ettiğim ancak terfimi ve zamlarımı borçlu olduğum bu adam bana kapıdan girer girmez neden bize güvenmeyip hizmet günlerini takip ediyorsun Züleyha hanım, sana bu güveni veremedik mi? Primin geç yatmasından mı şüpheleniyorsun, ne oldu diye sordu.

Ben de heyecanlı tipim, mali müşavir adama ne söyledi bilmediğimden yine temkinli olmak adına durumu izah ettim.

Mali müşavir patronuma, aradaki maaşıma yansıtılmayan bir ödemenin 97 tl lik bir farka yol açtığından şüphelenerek onun yanına gittiğimi söylemiş.

Neyse ki patronuma aradaki 97 tl lik farkın, yanlışlıkla yatmış olabileceğinden şüphelenerek mali müşavire sorduğumu onun ise konuyu yanlış anladığını yada beni hiç anlamadığını söyleyerek konuyu kapattırdım.

Sonuç mu?sonuç şu bir terfi daha aldım.
Aha da ilk kez sizinle paylaştım.
ya varya böyle biri laf söylediği zaman bozuluyorum ya sonra hemen elime telefonu alıyorum hiçbirşey olmamış gibi davranıyorum falan. aslında oldu yani az önce kırıldım lan.
Yazın köye gitmiştik küçüktüm ve tavuklara gıcık olurdum başladım kovalamaya her kovaladığımı yakalıyordum ama bir tanesi vardı ki tutmak imkansız hırs yaptım en sonunda onu da yakaladım ilk önce kafasına tokadı geçirdim hala sinirim geçmedi boyuna elimde sallıyorum hayvanın elimi gagalamasıyla sinir kat sayım fırladı ve gittim toprağa gömdüm hayvanı hatırladığım da üzülüyorum bir taraftan da caniliğime gülüyorum.
Kafan esince gel; istediğinde çek git!. işte bu en yavşak med-cezir..
bazen pastaneden pasta alıyorum ve ben yaptım diyorum. allah günah yazmaz inşallah. havam oluyor biraz.
sigara. bırakamaya calışıyorum. çalışıyorum diyince 40 yıllık icici gibi oldu he. değil oyle.
ekşi sözlük hesabım yok.
çok korkuyorum. yeniden aşık olmaktan. tekrar terkedilmekten. evlilikten. ailemden birilerini kaybetmekten. en cok da "korktuğun herşeyi yaşamına çekersin" diyen insanların söylediklerinin gerçekleşeceğinden.. çok zor güvenirim insanlara. çok zor açarım kalbimi. ve kalbimi açtığımda canımı acıtmalarıdır en çok korktuğum. çünkü başkasının canı bir yanıyorsa benim canım ondan daha fazla yanar. terkedilmenin, canı yanmanın ne olduğunu bildiğim için yalnızlığımı seviyorum. huzur istiyorum. sadece huzur..
bazen birini çok özlersin ama kimi özlediğini tam olarak kestiremezsin ya... işte öyle bir şey!
Şu son 3-4 gündür çok mutluydum. şuan farkettim ki mutluluktan kilo vermişim. bünye alışık değil tabi bu kadar mutluluğa. normalde mutlu olduğumda olmazdı böyle şeyler. geri eski normal mutlu olduğum halime dönmeliyim.
not: farkettim ki her cümlede "mutlu" kelimesini kullanmışım. yaramadı bana bu çok mutlu olmak.
sinirimden camı çerçeveyi indiresim var. her seferinde aynı tuzağa düşüyorum yeter arkadaş bıktım ya biriniz yapmayın şunu. biriniz de farklı çıkın lan.
aklımdan hep ölüm sahneleri geçiyor.
dün 2.108 oylama yapmışım... iyi günümdeydim.
fena halde üşütmüşüm..
herkes okuluna stajına gitti ben tek kaldım, canım sıkılıyo..
gözleri çok güzel sözlük...
bu yaz ordu'dayken tanıştığım bir kız vardı. kendim pek bir boka benzemesemde kızın benden aşağı kalır yanı yoktu. kız sinyali çaktığı halde pek üzerine düşmedim. istanbul'a geldim ve facebooktan ekledim. kızın fotoğraflarına bakıyorum da gözümle görmesem kıza aşık olurdum herhalde lan. ah facebook ah sen nelere kadirsin.
Allahtan olmayan sevgilim buraya bakmiyor.
itiraf ediyorum sözlük hayatımda hiç starbucksa gitmedim ve eksikliğinide hissetmedim.
mesaj beklerken sayfa yenilenmiyorum. zaten mesajda beklemiyorum. mesaj atmıyorum atmayınca da gelmiyor zaten.
güncel Önemli Başlıklar