bugün

entry'ler (2356)

derinden

dinlediğime pişman olduğum, keşfettiğime hiç sevinmediğim, mükemmel ve bir o kadar kalbimdeki sancıları arttıran barış diri şarkısı/şiiri.

baştan sona tüm cümleleri kocaman bir ur gibi acıtıyor insanı.

bir insanın tüm bu cümleleri peşi peşine sıralayabilmesi için, kaç acıdan geçmiş, kaç acıya tanık olmuş ve bunca derinden hissetmiş olduğunu düşünmek bile yaktı içimi.

gözlerimi kapatıp, iyice kulak verdiğimde; kimsesiz ve bir kuytuda sıkışmış hissediyorum.

bazen hayat çok kötü gidiyor ve ben onu nasıl anlatacağımı bilemiyorum.

cam silmek

Perdeyi açıp, camdan seyredilecek bir manzara yoksa gereksiz bulduğum bir ev işidir.

çocuk sahibi olmak

iyi kötü tüm klişelerin gerçek olduğuna şahit olmaktır.
Anne olunca anlarsın diye bir söz vardır. Bi doğuruyorsun gerçekten anlıyorsun.

Baba olarak nasıl hissediliyor bilmiyorum ama kendisini baba yapan bir kadına saygısını katlayarak çoğaltamayan ve o saygıyı korumayamayan adamlar için çok fazla bi duygu bu.

hayatınızın kırılma anı

bir bebek dünyaya getirmek.

sözlük yazarları kitap yazacak olsa kitap adları

Kirpi ile kedi.

Yazdım da yayın evi ile anlaşamadık.

termometre

Bebe banyosu için su sıcaklığı ölçenler kaynar suda patlıyor. Denendi. içindeki boya da akıyor.

en sevilmeyen ev işi

Çamaşır katlamak.

ekşi sözlük yazarı olup uludağ da yazmak

Orada kayda değer bir şey yazamayan soluğu burada alıp saçma sapan başlıklar açar. Eskiden beri hal Budur.

zeytinyağlı pırasa soğuk yenen bir yemektir

zeytinyağlı yemekler ılık yenmelidir.

uykusu gelince uyuyan kız

Ben değilimdir.
Zira ben geceleri bebe sallıyorum.

büyüdüğünüzü anladığınız an

Annemin annesi olduğumda.

ış yerinde tanışıp evlenmek

iş yerinde flört edilmesi genel performansı arttırır. Şöyle ki; flört eden çiftler daha enerjik çalışır. Asla geç kalmazlar. Motivasyon yüksektir. Yanlış yapıp papara yiyerek rezil olmamak için ekstra dikkatli olurlar. Birinin işi olup uzayınca, diğeri ona yardım eder. Bi şekilde alakası olmayan departmana ilgi duyar, ekstra bilgiye sahip yedek personel yetişir.

Evlenildikten sonra işler değişir. Motivasyon düşer, yorgun olunur. işe birlikte geç kalınır. iş uzasa dahi kimse mesai yapmaz.

you

Gece uyumadan işe gitmeme sebep olmuş, dün başladığım ve ilk sezonunu bitirdiğim dizi. Etkilendim.

Gossip girl i üniversite 1 de izlemiştim. Bu başroldEki vitaminsiz oğlana aşık olmuştum. Aşkım depreşti.

“Hangi erkek sevdiği kadın için her şeyi yapmaya hazır ki?”

Bu cümle içimdeki sosyopatı aktive etti.

mide yanması

Kudret narı ile önüne geçilebilir.

çiçero

izlerken inanılmaz derecede sinirimi bozan, çok beğendiğim ancak çok gerildiğim 2.dünya savaşından en az zarar ile ayrılmamızın tek kahramanı, hep başka devletlere çalışmış sanılsa dahi gerçek bir Türk ajanı ilyas bazna nın hayatını anlatan film.

Erdal beşikçioğlu’na arya söyletmek/söyletememek kimin fikriydi ya da çektikten sonra olmadı yahu diyen hiç mi olmadı merak ediyorum.

Agust rolünü üslenen down sendromlu yetenekli aktör çocuğa ödüller verilmeli.

ingilizler tam bir orospu çocuğu.
Alman nazileri umarım gaz odalarında geberirsiniz.

-Atatürk ü keşke hiç göstermeselerdi. Bu kadar benzemeyen bir benzeri kullanılacağına arkası dönük verseler daha iyi olurdu. En azından ağlamaktan migrenim tutmazdı.

-ismet, bebişim film fikrimi değiştirmedi sen bir hainsin aşkım. Ters dön mezarında.

ertesi gün gelen edit isteği: ilyas bazna hakkında daha önce bilgi sahibi olmamam amacıyla yaptığım, okuduğum bilgiler aslında ilyas'ın o kadar da kahraman olmadığı kanaatine varmama sebebp olmuştur.
Ben çiçero'yum kitabını okumak için araştırdım, basılmıyor ve satılmıyor. bir kaç sahafa daha bakacağım.
resmi bilgilerde kendisine ingiltere konsolosluğunda casusluk yaparken Düriye Esra isimli bir hanımın yardım ettiği söyleniyor ve bu hanım teyze ile üst üste gömülmüş fakat tarihe bakılırsa o tarihlerde Düriye bazna nın yaşı 9. yani pek mümkün gibi değil. bana kızı olabileceğini düşündürdü. yani yorum katacağım derken bir karakteri bambaşka bir insan/kahraman olarak adletmek doğru mudur bilemiyorum. aslında biliyorum bence değil.

yani sonuç şu, ismi ilyas bazna değil, ahmet olsaydı ve bu türk yapımı bir tarih yorumu film olsaydı müthiş bir film olurdu.
ama bu şekilde toplumu yanlış yönlendirmeye müsait ve gerçeğin çok uzağında bir hikayeleştirme olursa o iş acaba ne çıkarları var da bu kadar oynadılar bu karakterin üzerine diye düşünüyor insan.

tarihten esinlenmek değil bu, tarihi aldıları değiştirmek.

hakan muhafız

Türk standartının üzerinde bir olay örgüsü olmasına rağmen, rastlaştıracağız diye zorlama sahne ve küçük hikayelerle dolu dizi. ilk sezonu bugün izledim. Herşeye rağmen çok keyif aldım.

Dipnot: Büyükada’yı özlemişim.

can sıkıntısından yapılan saçma şeyler

Fayans fırçalamak(diş fırçasıyla)
5 tencere yemek pişirmek (2 kişi için)
Ekmeğini evde mayalamak.

en sevdiğiniz sezen aksu sözü

Tebdil-i mekanda ferahlık yokmuş.
Aslında acının yüzölçümü yeryüzünden çokmuş.

en yakınlarının ölmesi

bir an hayat hiç devam etmeyecek gibi olur. Dünya durdu/dondu sanırsın. Fakat yalnızca giden için durmuştur hayat. Önce en güzel anılara ağlarsın, sonra o’nu kırdığın anlara ağlarsın. Sonra biraz keşkelerine ağlarsın ve sonra yalnızlığına bolca. Sonra alıştığına ağlarsın. Her kahvende beraber içerdik der ağlarsın. Sonra alışırsın. Sonra unutursun yavaşça. Önce kokusunu, sonra çayına kaç şeker koyduğunu...

uzun ilişkiler neden biter

Bir tarafın menfi ya da müspet bir gelişme istemesi ile biter. Ayrılık ya da evlilik.