bugün

entry'ler (164)

huzur veren anlar

Sevdiğin birinden "ne olursa olsun yanındayım, ayrılmak yok üzüleceksek beraber üzülelim" cümlesini duymaktır. arka fondan gelen kuş cıvıltıları ile birleşince hah işte o anki huzur tarif edilmez işte. Bir de bu cümlenin bir benzerini ailenden duymak var ki ah pahabiçilemez.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

camel- long goodbyes.

everybody hurts

"well, everybody hurts sometimes,
everybody cries. and everybody
hurts sometimes..." En sevdiklerimden, pek bir güzel pek bir kıymetli.

muse

her şarkısını ayrı ayrı sevip saydığım aşmış grup. sadece eski parçaları değil yenileri de oldukça sağlam. her modda dinlenilir.

sözlük yazarlarının itirafları

yaşamaya aşık insan derler ya hani, işte ben de hep öyle bir insandım sözlük. dert, sıkıntı olmuyor muydu elbette oluyordu ama bir şekilde atlatıyordum. bu sefer gücümün tükendiğini hissediyorum, ne yapacağımı bilmez haldeyim. kaç gündür ağzıma doğru düzgün bir şey almadım. iştah kalmadı, ölmeyeyim diye yiyorum. bir bahane bulup evden çıkmak istemiyorum. telefonum da hiç susmuyor, ben de inatla açmıyorum elbet vazgeçerler. uçak moduna alıyorum falan. kim yaklaşsa üzülüyor zaten böylesi en güzeli.
niye yazdım onu da bilmiyorum. neyse içimi boşaltmış oldum.

bir kıza doğum gününde alınacak hediyeler

güzel bir atkı bere takımı olabilir. malum hava soğuk, kullanışlı olur.

kirpiklerin dökülmesi

badem yağının iyi geldiği hatta gürleştirdiği söylenir(orijinal olmak kaydıyla). ama yine de araştırmadan kullanmamak lazım.

en güzel şarkı sözleri

"Aşk hiç biter mi
Hiçbir şey olmamış gibi
Boşlukta kaybolup gider mi
Aşk hiç biter mi
Kalır adımızla
Bir sokak duvarında
Bir ağaç kabuğunda
Bir takvim kenarında..."

ağızın içindeki yara

aft ise, kenacort adlı krem kolayca geçirir. genelde stresli veya iyi beslenilmeyen dönemlerde ortaya çıkar.

karşılıklı içilen bir bardak çay, insanı bu kadar mutlu, huzurlu hissettirebiliyormuş meğer.

girişi mükemmel olan şarkılar

megadeth - holy wars
mazhar alanson - yandım.

türk düğünü ve yabancı düğün farkı

çoğu türk düğününde bulunan kim kime ne taktı diye inceleyip, hesaplar yapan ve asla unutmayan belleği güçlü teyze.

bir şeyi gönülden isteyip, sabredince bekleyince oluyormuş sözlük. bunları yazacağım aklıma gelmezdi, bugüne kadar ben de inanmazdım çünkü. uzun uzadıya yazmak istemiyorum ama eğer gerçekten istediğiniz bir şey varsa şunu bilin ki, en olmadık zamanda tam da ümitler tükenmişken gerçekleşebiliyor. mutluyum, şükürler olsun.

ben bu dileğimi gerçekleşsin diye yazdım

bir hayalim var o gerçekleşene kadar vazgeçmeden peşinden koşabilecek kadar gücüm, sabrım olsun istiyorum.

paylaşmak istenmeyen şeyler

çoğu kişi tarafından bilinmeyen, çok sevdiğim bir şarkı.

kişilik sahibi insanların ortak özellikleri

yaptığı bir işin veya ağzından çıkan bir sözün arkasında durmak.

türk dizilerinden öğrenilenler

efekt koymayı unutmamak.
(samanyolu, küçük kıyamet dizisi)

dost kazığı

insan en çok sevdiğine darılırmış demişler, en yaralayan kazıktır. bir kez yedim ders oldu bana, dostunu sağlam seçeceksin arkadaş.

sözlük yazarlarının en illet olduğu şeyler

arkadaş ortamında sürekli telefonla uğraşan tiplere illet olduğumu bugün bir kez daha anladım.

özenilen şeyler

sosyal hayat, okul hayatı, uyku düzeni, sağlık ve sevgili bunların hepsine sahip olup başarılı şekilde idare etmek.