entry'ler (222)

deep web

içeriğini yalnızca okumakla rahatsız olduğum, bildiğime pişman olduğum ve cahili olmakla hiçbir şey kaybetmeyeceğimi düşündüğüm internet. dün bir-iki saat hakkında yazılanları okudum. urban legend tarzı saçmalıkları çıkardığımızda bile, herkesin ortak olarak söylediklerine baktığımızda, elimizde insanın aşağılaşma sınırının olmadığını gösteren iğrenç bir izdüşüm kalıyor. hiç girmedim allah uzak tutsun. her türlü sapıklık ve caniliğin piksel piksel kanıtları varmış öyle deniliyor. ben zevk için, internette gösterilmek üzere adam öldürenlerden, cesetlerle sevişenlerden, tecavüzcü pedofil sapıklardan vesaire pisliklerin varlığından, böyle adamların yaşadığından haberdar olduğumda kendime gelememiştim uzun bir süre. nasıl geleyim ki insan kendi iradesiyle nasıl böyle şeyler yapabilir diye düşünmüştüm. kötülükten öte birşey çünkü bu. şeytanın ben sizden değilim diyeceği bir nokta.. bunların yapılışını izlemek hasta ruhluluktur. açık net..

hafazanallah..

nick the chopper

çözüm odaklı anlayışlı moddur. tebrik ediyoruz.

ağustos böceği bir meşaledir

tekrar karşılaştım bir anda bugün bu şiirle. beğenmenin hayranlığın ötesine giden şiirler yazı olmaktan çıkar. karakter kazanır, beden bulur içinde yer etmişler için. ben de bugün tekrar karşılaştım bu şiirle. iki yıl öncesindeki halimle şimdiki halimi yanyana koydu ve şimdiki halime okkalı bir tokat attı. anlayamadım bile şiirin ne dediğini. muştucudur. uyarıcıdır.

cahit zarifoğlu

ismini sol çerçevede görünce bir anda bir hoş olduğum şair. zengin hayallerin peşinde koşan adam. içini bu kadar güzel tutabilen kişinin şair olması gerektir zaten. yoksa şairliği mi içini güzel tutmuştur bilmiyorum ancak sevgimiz çoktur. allah rahmet eylesin.

adolf hitler

sözlüklerden bir tanesinde konuşma öncesi yaptığı provalardaki fotoğraflarını gördüm. bütün ağırlığı gitti adamın. nein!! nein!! nein!!

ekmeleddin mehmet ihsanoğlu

kazanamayacaktır. liyakat yahut kifayet ile alakası yok biliyorsun. sadece şansı yok adamın. çünkü çok efendi. çünkü bağırmıyor. çünkü etrafa saldırmıyor. böyle bir adamı aday gösteren mhp ve chp'nin kafasını merak ediyorum. hani devlet bahçeli ile k.kılıçdaroğlu nirvanaya falan mı ulaştılar acaba. türkiye siyasetinin pisliklerinden kurtuldular ve norveç'te siyaset yaptıklarını mı düşünüyorlar artık. kafalar kafalar.

uludağ sözlük ün kalitesi

kalite falan kalmamıştır. düşmüş düşmüş. daha düşmez denilmiş yine düşmüş.

yaran diyaloglar

sevgiliyle bol aşkımlı, canımlı, cicimli, hayatımlı, bitaneli vıcık vıcık sevgi dolu bir konuşmanın sonundayızdır x(ben) y(sevgili)

x- hadi yat artık yorgunsun
y- tamam yatıyorum aşkım
x- seni seviyorum
y- seni seviyorum deyip beni yatıramazsın. sen öyle deyince ben uyuyamıyorum biliyorsun
x- e ne diyeyim sevmiyorum mu diyeyim
y- (en yumuşak sesiyle) bacağına kurşunu yersin aşkımmm

ahahaha.. öldüm lan..

karadeniz kızları zor oluyor vesselam...

kitap okumak

müthiş bir olaydır.

heyapple

hey toe-mat-toe!

çok acil yıkılması gereken binalar listesi

feadalitenin hortladığını düşündüren surlarla çevrili büyük ve zevksiz, hiçbir ulusun ve dönemin mimarisini taşımayan karaktersiz rezidanslar, yaşam merkezleri bir an önce yıkılmalı. o kuleler var ya onlar işte..
2000 sonrası yapılan tüm avmler yıkılabilir. 2000 yılından önce yapılmış avmler mimari birer şaheser mi, değil elbette ama conconlarımızı da düşünmek zorundayız. sudan çıkmış balık olmasınlar.

bende mi diyene verilecek cevaplar

dahi anlamındaki "-de" ayrı yazılır laaan diyerek karşılık verilir.

http://galeri.uludagsozlu...erilecek-cevaplar-511559/

sözlük yazarlarının itirafları

olm annem 47 yaşında mad men izliyor lan.
kapitalist dünyanın büyük şirketlerinde çalışan, buhranlı ve tatminsiz insanların yaşamlarını konu alan diziyle ikizdereli annemin ne alakası var lan. modernizm amına koymaya geliyorum bekle.

orijinal kitaba 35 lira vermek

yapmamız gereken eylemdir. bu pahalı uğraşı hepimiz yapmalıyız, ve yalnızca paramız olduğunda.. böylece yaptığımız en değerli şey olarak kalmaya devam edecektir.
korsan almayıp orjinale para vermek bu yüzden güzeldir.

alo 171

sigara bırakma hattıdır. ayrıca resmi olmayan bir reklam filmi/kamu spotu vardır ki düşman götüne

http://www.youtube.com/watch?v=cb6338gMVPc

yirkenyikilasica

ya ben böyle şeyler yapmak istemem hiç sevmem. ama orjinal şeyler yapmak lazım. hani orjinal bir hikayen yok bari kopyaladığını biraz değiştir be arkadaşım.

tanım: (#21544715) girisiyle geçen haftanın en beğenilenlerine giren yazardır.
giri sadri alışık filmlerinden birindeki monoloğun birebir kopyası. hatta aç videoyu okumaya başla. aynı gidiyor neredeyse sadece isimler değişik.

http://www.youtube.com/watch?v=6V0QPdaPzlM

6 saat belgeselden sonra ihtiyaç duyulan anlatıcı

50 karakter sınırına takılan aslı "6 saat belgesel izledikten sonra hayatta bir anlatıcıya ihtiyaç duymak" olan durum.

planet earth diye bir belgesel var. çekilmiş en iyi vahşi doğa belgeseli. high definition, çekimi 5 yıl sürmüş.. mükemmel bir eser. neyse efendim ben bunun altı bölümünü tek günde art arda izledim.. izlemez olaydım amk. beynime işlemiş belgesel. ekmek almaya gidiyorum, dönerken bir bakıyorum mahallenin gencoları birbirine girmiş. yandaki abiye soruyorum mevzu ne diye. kız diyor. hah işte o anda anlatıcıya (bkz: david attenborough) ihtiyaç duyuyorum.

"çiftleşme dönemi gelen gencolar yılın belirli zamanlarında dişileri etkilemek için tehlikeyi mücadelelere girerler." falan.
ya da "kazanan erkek bütün dişileri alırken kaybeden çiftleşme dönemini sap olarak geçirir."

metrobüse biniyorum mesela.
"göç zamanları büyük topluluklar halinde topluca hareket ederler. bu aylar süren ve çok tehlikeli bir yolculuktur."

başbakanı dinliyorum.
"sürünün lideri iktidarını korumak için her şeyi yapabilir."

adam tutacağım artık. sürekli yanımda gezip belgesel anlatıcılığı yapacak.

22 yaşındayım hiç seks yapmadım

(bkz: devletten yardım istiyorum)

lovers eyes

mumford and sons grubundan çok çok güzel bir parça. insanın içini açıyor lan bu adamların yaptığı müzik. güzel yani baya güzel.
şurada başarılı bir canlı performans var http://www.youtube.com/watch?v=PaHBZUYXHyE

ahanda sözler;

Well, love was kind for a time
Now just aches and it makes me blind

This mirror holds my eyes too bright
I can't see the others in my life

Were we too young? Our heads too strong?
To bear the weight of these lover's eyes.
'Cause I feel numb, beneath your tongue
Beneath the curse of these lover's eyes.

But do not ask the price I paid,
I must live with my quiet rage,
Tame the ghosts in my head,
That run wild and wish me dead.
Should you shake my ash to the wind
Lord, forget all of my sins
Oh, let me die where I lie
Neath the curse of my lover's eyes.

'Cause there's no drink or drug I've tried
To rid the curse of these lover's eyes
And I feel numb, beneath your tongue
Your strength just makes me feel less strong

But do not ask the price I paid,
I must live with my quiet rage,
Tame the ghosts in my head,
That run wild and wish me dead.
Should you shake my ash to the wind
Lord, forget all of my sins
Or let me die where I lie
Neath the curse of my lover's eyes.

And I'll walk slow, I'll walk slow
Take my hand, help me on my way.
Take my hand, I'll be on my way.

Take my hand, help me on my way.
Take my hand, I'll be on my way.

La la la, La la la, La la la, la la
La la la, La la la, La la la, la la

sözlük yazarlarının itirafları

dün işten dönerken metroda gerçekten çok güzel bir kızla uzun süre bakıştık. gözünü falan hiç kaçırmadı. sen kaçırmazsan ben hiç kaçırmam dedim. erkeğiz oğlum. sonra inerken eğilip "çok güzelsiniz" dedim. kıkırdadı. sonra hemen indim amk.
niye yaptım bilmiyorum. hipnoz etmiş olabilir ya da boş anıma denk geldi.