bugün

aslında kahve severler için oldukça güzel bir ders çalışma ortamıdır. sylviaplathh ile uluslararası para politikaları ve merkez bankasının para arzı üzerindeki etkisi gibi gayet makroekonomiye giriş konularından bahsederken yan masadaki orta yaşlı teyze ve amcaların ilgi odağı olmuşluğumuz mevcuttur... ancak ters de tepebilir. bir keresinde rahat rahat kahvemi almış oturmuş ders çalışırken masama gelip dan diye oturup sonra da "neden burada çalişiyöörsun evin yök mü senin yeavrüüm" diyen obez bir teyze tarafından taciz edilmek suretiyle kaçmışlığım mevcuttur... yine de güzeldir... ders çalışmak yerine kendinizi bir anda kayıt dışı ekonomiyi engelleme formülleri üretirken bulursanız hemen kaçmanız tavsiye edilir. *
değişik türevleri olan tikkylerin eylemidir. bunu yapan, gloria jeans'te problem çözer, reinada sınav sonrası kutlama yapar.
ders çalışabilmek için en son düşünülecek yerlerden olması önemli değildir;
önce çıtı pıtı giyinilir, sonra makyaj güzelcene yapılır, üniversite öğrencisi olduğunu * ilan edecek kitaplar tedarik edilir, azıcık da parfüm... doğru starbucks'a.
amaç ders çalışmak falan değildir... piyasa yapmak, tiky bir sevgili bulmaktır.* *
çalışan insan görmeye pek dayanamayan ve de alışık olmayan bizlerin, kız-erkek tavlamak için gidilen bir ortamda gördüklerinde kendilerine yediremedikleri insan tipidir. ders haricinde pekala başka işlerini de düşünebilecek, bunu yaparken de sevdalısı olduğu kahveyi içip rahatsız edilmeyeceği bir ortamda bulunmak isteyen insan tipi olarak da genişletilebilir.
hem zengin hem de inek olan insanlardır. kendilerine madem zenginsin neden ders çalışıyorsun tarzı bir yaklaşımda bulunmak son derece yanlıştır.
maç biletine 1 milyar verip tribünde yılan oynayan insan.
evinde ders çalışacak odası olmayan insandır. *
bunlar haberleşip, sözleşip, öyle buluşup ders çalışan insanlardır. yani asla starbaksta tek başına ders çalışan birini göremezsiniz. hep koloni halinde ders çalışırlar bunlar. telefonlaşıp buluşurlar starbaksta, öyle ders çalışırlar. en fazla 13 en az 2 kişi olarak buluşup öyle ders çalışırlar.

ama şu var ki, o kadar sözleşip, -süslenip-, buluştuktan sonra, mesela oturdular ya masaya, iki masayı da birleştirmişlerdir kesin bu esnada, oturduktan sonra, herkes açar notbukunu mesela, kimisi kitabını, kimisi kaleminin ucunu falan, ama herkes bişey açar yani, açarlar bunlar böyle, ve başlarlar ders çalışmağa, çalışırlar fakat kimse kimseye ilişmez, hiç sual sorulmaz kimseye, böyle lan sanki, yalnızmışlarcasına, yalnızmışlarcasına da ne biçim bir kelimeymiş öyle, teklermişcesine, hiiç, sani ders çalışmağa sözleşen bunlar değil, aslında çalışıyorlar ama münferit. hiç kolektif bir hareket göremezsin bunlarda.

bir gün yolun starbaksa düşerse, ya da oraların müdavimlerindensen zaten biliyorsundur, işte bu starbaksta ders çalışan insalarla karşılaşman işten bile değildir. az bir gözlemle o koloni içindeki komünikasyon noksanlığını sezebilirsin. ben biraz çekinirim böyle insanlardan şahsen.
kütüphanenin igrenc ve bunaltici ortaminda cani sikilan, eve gidip ders calisacak kadar cok vakti olmayan *, evinde interneti olmayan, hem kahvemi içip hem de ders çali$irim diyenlerin yaptigi eylemdir.

starbucksta oturup proje özeti yazmi$, defalarca yalniz ya da arkada$lariyla ders çali$mi$, kayit di$i ekonomiye ve kobilere çözüm bulmaya çali$mi$ biri olarak söylüyorum ki, piyasa yapmak için yapilmamasi gereken eylemdir. hayir defalarca gitsem de tiki bi sevgili bulamadim ama sinavlardan yüksek not aldim. * * *
Hayran olunası insanlardır. Gösteriş yapan değil de göze sokan tiplerdir. o kadar kalabalık mekanda hem de dekora uygun kıyafetler içerisinde ders çalışma? eylemini gerçekleştirdikleri için kocaman bir alkış hak eden kitledir. Genelde ders çalışıyormuş gibi yapıp etrafı kesen ve

- çalışkanım, ortam çocuğuyum, böyle de karizma dururum

mesajını bize iletmekten geri kalmazlar.

(bkz: bravo azimli cocuklarmis)
ders calışmayan ders calışıtıgını sanan ya da ders çalışıyormuş gibi yapan kısacası kendini kandıran insandır.
olası özel okul öğrencileri.
(bkz: starbucks a giden tipler)*
yok niye ders çalışıyosunuz babanızın parası size yıllar boyu yeter diyebileceğimiz insanlardır.
sınav haftasında ankara/beşevlerdeki starbucksta hınca hınç kalabalığa ve yüksek gürültüye rağmen ders çalışan veya çalışıyormuş gibi yapan insanlardır.
özel okul öğrencisi olduğu için özel ortamlar dışında bir yerde ders çalışamayan insanlardır. çokta matah değildir.
Öss ye çalışıyordur büyük ihtimalle allah kolaylık versin.
cebindeki para götüne batan insanlardır.
belki de sanıldığı kadar zengin değildir, bir kahve parasına sınırsız interneti sonuna kadar kullanır. Dosyalar indirilir, sayfalar arasında çılgıncasına dolaşılır. Ama ben çalışabilir miydim o ayrı konu. Çalışamam ben öyle kalabalıkta, aklım dağılır gelene gidene bakarım. Neyse ki öğrencilik geride kaldı kim nerde isterse orada çalışsın aman banane..
sevgili olma ihtimali olan veya sevgili olmus kisilerdir.
2000 model insan tiplemesidir.

bizim zamanımızda kütüphanede buluşmak diye bir tabir gerçekleştirildi.
onlar için kahve bahane ders çalışmak ise şahanedir.
kahve almayıp sadece ders çalışıyordur.