bugün

entry'ler (271)

düttürü

sanılanın aksine ehl i dil'i çok seven yazar. okumaya doyamıyorum onu, engin bilgileri sayesinde hep yeni bir şeyler öğreniyorum. mesela buranın resmi daire olmadığını öğrendim.
mesela resmi daireler dışında "de" ekini doğru kullanmak gereksizmiş, bunu da anladım sayesinde.
bir insan "de" ekini yanlış yazmayı "bi harf hatası" olarak değerlendiriyorsa ona söylenecek söz yoktur.
"argümanı bi çaksam yamulturum" edebiyatını da bırakalım artık ya, o tartışma eskidi zaten * fakat hala anlayamadığım bir şey var : sözlüğe sırf senin için giriyorum yiğidim, senden nasıl ve neden nemalanıcam(bak ben de yanlış yazdım)? sözlük nemalanma yeri midir ciğerim(aha bi hata daha)?
başbakan ağzıyla konuşmak bu olsa gerek...
önemli not : 'dahi' anlamındaki "de" ayrı yazılır(meşhur cümle), ayırdıktan sonra zaten istesen de "t" ile yazamazsın, bi dene bak *

ehl i dil

"dahi anlamındaki 'de' ayrı yazılır" cümlesinden habersiz edebiyat hocası. osmanlıca derslerine girmekten, türkçe dersine fırsat bulamamış herhalde.
(bkz: (#6526304))

düttürü

tarihte bile okuyamayan yazar. "tarihi bile okuyamıyor" demek isteyip "sanırım tarihte okuyamıyor" yazan dilbilimciden (bkz: ehl i dil) zamanında "ders" almıştır.

düttürü

türkiye cumhuriyeti'nin osmanlıca dersi için utanmasından vazgeçmiş yazar. sadece ehl i dil'i okuttukları için utansınlar, kafi. nik'ini(!) yerim senin edebiyat hocası *

zaman gazetesi yilin sporcusu odulleri

türbanlılara yalakalık yarışı:
1)Devlet Bahçeli
2)Recep Tayyip Erdoğan
3)Cemil ipekçi
3.sü pek bi yumuşak(!) kaldı diğerlerine göre.

oruç tutuyor musun sorusuna verilen cevaplar

-oruç tutuyor musun?
-sen?
-önce ben sordum!
-olsun, sen cevapla.
-anlaşıldı.

seri eksi oy veren ibne

(bkz: entry ye verilen oydan cinsel tercih tahmini)

türkiye yazarına sahip çıktı

(bkz: ya bi emin çölaşan vardı hürriyet te miydi o)
(bkz: gazete yazarına sahip çıkmadı)

bekir coskun un esinden basbakana cevap

duygulu bir cevap. cumhurbaşkanını halkın seçtiğini sananlara, halkın %47'den oluştuğunu düşünenlere, geriye kalanın %53 olduğunu anlayamayan aklıevvellere de verilmiş bir cevaptır.

uuser larin maaslari

asgari ücretten hallice.

bekir coşkun vatandaşlıktan çıksın

pek demokrat ak parti'nin dediğim dedik, öttürdüğüm düdük başkanının yeni bir incisi. e tabi, %47'yi görünce, ülkeyi de sahiplendi muhterem. artık gazeteden atılmasını sağlamak yetmiyor, 'beni kabullenmeyen, çekip gitsin'e getirdi olayı! söylenen sözün "hissi" olabileceğini anlamayacak, anlasa bile çarptıracak kadar mükemmel bir başbakanımız var, demokrat mı demokrat! hayırlı olsun efendim.
(bkz: akp'ye oy verdikten sonra kına yakmak için 1001 sebep)

0 533 748 32 54

the person you have called, cannot be reached at the moment. please try again before an election.

aşık olunan roman karakterleri

catherine(hemşire)-Silahlara Veda(Hemingway)

rüyada recep tayyip erdoğan ı görmek

(bkz: uçuk çıkma sebepleri)

bilimin çözemediği olaylar

yakın gelecekte çözülecek olaydır.

kurakligin nedeni gunahlarimiz

"valla seni bilmem ama benim kuraklığa sebep olacak kadar günahım yok" diye cevap vermek istediğim önerme.

uuser ların cuma namazına gitmeme sebepleri

(bkz: sanane)
yıllardır cenabetim, su yok.
(bkz: insanı dinden imandan çıkaran başlıklar)

bahsis vermeye inanmayan akilli erkek

bahşiş denen şeyin gereksizliğini, nasıl bir kandırmaca olduğunu bilen erkektir. ilgili kişi garson ise, görevi ise iyi hizmet vermektir ve bu iş için maaş alır. siz orada yemek yiyesiniz diye patronu o adamı orada çalıştırır, elde ettiği kardan maaşını öder. sizin üstüne para vermeniz ise, tipik bir şehirli görgüsüzlüğü veya kandırılmadır.

bir yuksekogretim programina yerlesemedi

ilk defa 4 yıl önce gördüğüm uyarı. zaten iki tercih yapmışım, puanım istediğim bölümün puanından yaklaşık 10 puan daha fazla, yüzdelik dilim desen, öffff. artistce gectim bilgisayarın karşısına...
o ne demek la? yerleşemedi ne demek? hadi 1. tercihe yerleşemedim, ya 2.ye? bi daha girdim tc kimlik numaramı, 2. tercihime de bakmak için... nafile.
şimdi o giremediğim bölümdeyim, yakında biter. az önce aynı uyarıyı kardeşime de verdi ösym. bilmem bunu ona nasıl anlatsam.

bir yuksekogretim programina yerlesemedi

ösym'nin kardeşime az önce verdiği tokat gibi cevap. ulan bi kere de ilk seferde alın be bizim aileden birini.