bugün

orjinali mai ve siyah'ta "baran-ı dürr-i siyah" olarak geçen tamlama. ahmet cemil, istanbul'dan -tüm hayal kırıklığıyla- ayrılırken, denizin üstündeki geceye bakar ve yıldızlarla ilgili düşünür bunu. etkilemiştir beni bu tamlama.
edit: kız nicki değildir. inci belki kadın ismi çağrıştırıyor olabilir ama yağmurla ilgili ileri geri konuşmak önce yağmur atsız'a daha da önemlisi yağmur atacan'a hakaret olur.
muhteşem bir takma adı olan yeni sözlük yazarı.
en az takma adı kadar muhteşem bir sözlük yazarı da kendisi. başlayınca bitmeyen bir çene, bir dırdır kapasitesi ile, hergele meydanı, karbonlu çay kantini günlerinin özetidir bir bakıma. geçmişten kalan az'ların bir tanesidir.
yaşlanmamış, yok.
hoş gelen yazardır.
* http://www.youtube.com/watch?v=nCR-SVPr5Ac
*
gelişinden yeni haberdar olduğum ve hoş geldin demekte geciktiğim için utanmama sebep olan yazar. sözlüğe uzak kalmam sebebiyle ancak birkaç entrysini okuduğum, beğendiğim, sefalar getirmiş yazar.*
hoşlar getirmiş yazar.
kolonyamızı bitiren şahsiyet..
galapagoslu iguana'nın bütün lokumları yemesinden mütevellit kendisine çay şekeri ikram etmiş bulunduk lakin kendisi niyetliymi$.
(bkz: allah kabul etsin)
(bkz: amin)
(bkz: yeni yazara hoşgeldin dememek)
(bkz: kadinin erkegin birkac adim arkasindan yurumesi/#2444100)
pek beğendiğim üslubu şahane yazar.
yazılarındaki zeka pırıltılarını toplasak burdan köye yol olur.
zenciler akın mı etti sorusunu akla getirebilecek tümce.
civan gibi delikanli sen git kendine incili mincili bir nick sec, olacak sey degil hani! yazdiklari da selim ileri, murathan mungan turu seyler olsa bir derece anlasilacak bir vaziyet de, o da degil. eee, simdi 68 baharinda paris'te kaldirim taslarinin altinda kumsal var diye bagir sen yumrugun havada, sonra da siyah inci yagisin ayni havadan kafana. olacak is degil vallahi, olacak is degil! guzel insan, cok guzel insan. ozalitli kagitlara inciler basip, ucurtma yapip, besiktas-kadikoy vapurunda ucursun diye yollayacagim kendisine.
aynı üretkenlikle ve aynı çizgide devam etmesini dilediğim zevkle takip edilesi sağduyulu yazar.
don t feed the troll deyimini açıkladığı entry'sini takdir ettiğim, başarılı yazar.
derin silmarillion (ve yuzuklerin efendisi) bilgileriyle bizleri ihya eden, hep girmek istedigim ama usendigimden giremedigim entry'leri girerek sahsimi mutlu eden 4. nesil yazar.
bazı entryleri ile hislerime tercüman olmuş ve bana "helal olsun" dedirtmiş yazardır. sabah sabah huzur vermiştir.sağolsundur...
kendisine seslenmek istedigim, standart gibi gözüküp esasen limit disi, rahat numarasi yapip esasen rahatsiz.

: "bu kez de hassas mahlasinla, duygu seli kelamlarinla herkesleri kandirma gayretini -ahah becerini de- görüyor ve yemiyorum. hadi ordan duyarsiz."

esin özbege karsi ersin karabulutu tutar bu. erseni sevse, dadaslara bile katlanir.

pozcu seni.

(intikaaeeaaaaam)

(şaka ki. sen gelişine vur. hayatin.)
yılmaz güney hayranı yazar. hakkıdır, tabiki kendi zevki kendinedir. diyecek hiç bir şey yok, her ne kadar yılmaz güney denen şahıstan hiç hazzetmesemde.
sıradan bir komünist.
bir de baktim ki sabah sabah, pırıl pırıl inciler yagiyor sozluk semalarindan. o vakit anladim, buralarda gene o klavyesinden heyecan ve cosku damlayan guzel insan. dediklerini anlamak icin azcik akil, biraz da fikir lazimdir... *
başlangıçta herkesi zengin edecek sanılan yağmur iken piyasaya arzın yükselmesi ile inci fiyatlarının düşmesine sebep olacağından bir işe yaramayacak yağmurdur, ayrıca yollardaki incilerden araçların yol tutuşları kötüye gidecek ve pek çok kaza meydana gelecektir, ilaveten incilere basan insanların kayıp düşmeleri de mümkündür.*
Sıradan bir komünist değil, komünist çırağı. Sıradan bir komünist olmak inanın kolay bir şey değildir, çokça okumak çokça düşüncelerini-söylediklerini eylemleriyle desteklemeyi gerektirir. Cidden zor iştir. Benim için böyle söyleyen arkadaşıma iltifatı için teşekkür ediyorum.

Ayrıca hala viva la fikirtepe kahrolsun TDK demektedir (siz görmeseniz de, tüm büyük küçük harflere dikkat ettiği yazısıyla:))