bugün

sevgiliye dikkat etmek gerekli
Eğer hiç aramamanızdan şikayetçiyse ve sizde aramıyorsanız (benim gibi).. Bi gece yarısı saat 02:24 gibi herhangi bi saatte kız arkadaşınıza 4-5(sayı artabilir, ne zamandır aramamanıza bağlı olarak) tane mesaj yazın lakin göndermeyin taslaklar bölümüne kaydedin.. Aynı dakika içerisinde sevgilinize bu mesajları peş peşe gönderin.. Kendisini sabah arayın ve hiç bişey yokmuş gibi konuşun, hatta 'Niye mesajlarıma cevap atmadın?' şeklinde üstüne gidin. Çünkü siz o mesajları 4-5 gündür yazıyorsunuz.Ne de olsa telefonunuzda veya hatlarda bi problem war. Şahsen benim hayatımı kurtarmıştır.. Gerçi ben kıbrıstan ulaşmak zor diyerek rahat bi şekilde inandırdım.. Sizinki ne kadar başarılı olur bilemem..
(bkz: sevgiliye çip takmak)
ne derse he diyin.
hiç sahip olmayın evet.
sorunları kapatmak için uğraşmayın. bırakın sorunlar sorun olarak kalsın. mükemmel ilişki diye bir şey olsaydı hayat çok monoton olurdu.
erkeklere tavsiyem, kızların PMS dönemlerine dikkat edin, takvimini tutun. cep telefonunuza yükleyeceğiniz "my girls" adlı bir java program her derdinize deva olur, saçmalamaya başlayacağı zamanları kestirebilir, ona göre davranırsınız.
kimseye değerinden fazla değer vermeyin!
terk etmeyecek ve canınızı sıkıp terk etmenize sebep olmayacak bir sevgili bulun mesela.
deli gibi sevmeyin mesela yada bunu ona belli etmeyin, bokunu çıkarmayın hiçbişeyin. ne ilginin, ne kıskançlığın ne başka birşeyin..
ona sadece huzur verin , üzerine çok düşmeyin , bocamaları bile olsa bırakın o anlarda... sakın üzerine düşmeyin.. ikna etmeye çalışmayın. herzaman ve heryerde diye bir maçta çılgınca holiganlık yapana kadar bu sözü sessizce sevgilinize fısıldayın yada bunu ona sadece hissettirin ve çekilin biraz köşenize..
tartışırken eğer gergin bir durum varsa sakın devam etmeyin. o anda ya çıkıp gidin orada yada sonra konuşalım diyin ve birsüre bekleyin , sakinleşin...
onsuzda çok rahat olduğunuzu yaşamasanız bile öyle hissettirin asil siz ona , onun sizi kaybetmemesi için küçük telaşlar bırakın. hiçbirimi olmuyor? çektirsin gitsin.
aldatma kaybetme.
dövün. evet sopalayın kız kısmını.
boynuna çan bağlayın... aha işte geliyor kınalı kuzum. sarı kıııııızz!*
birçok tavsiyeler sıralanabilir. her dediğini yapmak, sözünü dinlemek, git deyince gitmek kal deyince kalmak. ama nankördür ya sevgili her dediğini yaptığın içinde bıkacaktır ve bir kenara atacaktır.
çok sevmeyin...
belinden iple bağlayın. bu ne lan?
gitmeye niyeti varsa ağzınla kuş tutsan da gider.
gitmesin diye daha da uğraşırsan daha çok gitmek ister.

kendi haline bıraksanız daha iyi olur sanki...
sizden onu kaybetmemeniz için ilginç şeyler isteyen bir sevgiliye sahipseniz eğer o zaten kaybedilmiştir.. seven adam öyle ilkokul numaraları yapmaz, yaptırmaz.. hayatta oyuna dönüştürülmesi gereken en son şeydir aşk.. ama öyle bir zamandayız ki tek oyun aşk olagelmiş..

kendiniz olun yeter.. istemiyorsa zaten gider..
terketmeyi kafasına koymuş olana ne yapsan olmaz ki.
yalvarmayın sakın. götü kalkar. fasulyeden sayar kendini.

yalvartmayın da. kıyamazsınız çünkü.

bi yoluna getirin, kaçan taraf olun. emin olun kovalayacaktır.

bi düşününsene siz niye kovalıyosunuz onu?
tehdit en iyi çözümdür tehdit edin sıkıyorsa ayrılsın.
onu sevdiğinizi sık sık söyleyin.
Ona değer verdiğinizi hissettirin.
yüz vermeyin. türk kızlar kendilerini ziklemeyen erkeklerin peşinden koşuyo.
--spoiler--
masanın üzerinde bir dergi duruyor, bir sigara yakıyorum, kapağında büyük, renkli başlıklar var, aşkı bulmanın ve korumanın yolları, bunları okuyarak öğrenebilir miydik?
--spoiler--
fazla değer vermeyin.