bugün

tarkan'ın yeni parçasıdır. sözü nur içinde yatsın aysel gürel'e bestesi tarkan'a düzenlemesi ise ozan çolakoğlu'na aittir.

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=427301121347

sözleri şu şekildedir;

Yüreğimde zincirler kırılıyor duydun mu
Nefes nefes bu gece sevdanın son vuruşu
Sen hiç böyle sevdin mi sen hiç böyle oldun mu
Baş eğdim yine aşka ama bu son saygı duruşu

Seni karanlıklara bırakmak istemezdim
Anılarımı solmuş çiçekle süslemezdim
Ardından acıtacak bir tek söz söylemezdim
Ben hiç hak etmedim ki böyle unutuluşu

Sen aşkı çiçek böcek güneş bulut sanmışsın
Mevsimlerine göre uyuyup uyanmışsın
Sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın
Yüreğimden çıkarttım attığın kör kurşunu
(bkz: kalite).
daha introsuyla saran 2010 model tarkan şarkısı. rahmetli aysel gürel'in geri dönüşüm kutusundan çıkarılıp, tarkan ile can bulan güzel parça. ancak beklenti büyük olunca, tarkan'ın yeni albüm çıkış parçası bu olmamalı diyor insan.
bekleyip göreceğiz, yeni albüm haziranda çıkacakmış piyasaya.
sevda demirelin hande ataizine tokadıdır. daha da görmedim vurduğunu.
aysel gürel'i saygıyla anacağımız çok başarılı yeni tarkan şarkısı.
evet o salak deyimlerden kurtulduk. harika bir intro var. eğer çıkış şarkısı değil de albümün herhangi bir şarkısı ise çok daha süper. çünkü çıkış şarkısı daha da iyi olmalı. böyle ortalık yerle yeksan olmalı. ama bu da şimdilik çok iyi hele o metamorfoz faciasından sonra tam bi cennet.
intro denen sikindirik şey şarkıyı fazlasıyla bastırmış, şarkı gibi değilde muhabbet hissi uyandırmış, tarkan ın yeni ve yine hayal kırıklığı yaşatan şarkısı. uyku sersemiyken söylemiş gibi bir havası var.
tarkan'ın yine tutturamadığı son şarkısıdır. olmuyor tarkan! ya ilham perini değiştir yada şarkıyı direk ümit sayın'dan, yıldız tilbe'den falan hazır al.
popun türkiyeye geri dönüşüdür.
tam ölünün yarı ölüyü dirilttiği şarkıdır.
sanatın ve sanatçının ölümsüzlüğünün kanıtıdır.
aysel gürel ve tarkan'a teşekkür edelim ne diyelim.
on numara şarkı işte. pop işte. daha ne olsun ki.
single kapağını görmemle beni heyecanlandıran, dinleyince de hoşuma giden tarkan şarkısı. metamorfozu aldığımda bir iki şarkı dışında beni sevindiren bir iş çıkmadığından mıdır nedir bu şarkı introsundan sonuna kadar beni mutlu etmeyi başarmıştır. girişteki sükunet, ilerisindeki saldırganlık ve elde olan bitenin kaybedilmesi şarkıya çok iyi askettirilmiş.

haziranda çıkacak albümün yazlık şarkısı için:
(bkz: acımıycak)
giriş müziği ile etkileyen, melodik olarak akla takılan şarkı.
tekrar tekrar dinlendikçe daha da bir sarıyor.

edit piaf: giriş kısmı samanyolu dizisinin müziğini mi anımsatıyor ne?
tarkan'ı ne kadar özlediğimi hatırlatan şarkıdır.

'Sen aşkı çiçek böcek güneş bulut sanmışsın'.
sevda hep vurur ki zaten. döner döner tekrar vurur...
her 'seviyorum çokkk' diyerek ağlamada son olduğu sanılan durumdur.
hayır efendim son falan değildir, bu aşkın sonu gelmeyecek bu lanet acı bitmeyecektir..
tam tarkan tarzı bir şarkı. sever tarkan böyle çiçekli böcekli şarkıları ki bu şarkıda da geçiyor çiçek, böcek. tarkan'ın her şarkısı gibi dinledikçe demlenir gibi geliyor ama kuzu kuzu dönemlerindeki her şarkısıyla deprem etkisi yaratan tarkan göremiyoruz son yıllarda. şarkılarıyla birlikte bünyesinde barındırdığı cazibeside yoruldu sanki.
şarkının sözleri güzel, özellikle "Sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın" kısmı, pek bir güvenli...
tipik bir tarkan şarkısı. ilk dinlenildiginde " bu olmamış galiba " dedirtiriyor insana lakin sonraları her tarkan şarkısında oldugu gibi güzelligini açıkça ortaya çıkarıyor.
güzeldir güzel.. ancak bi kır zincirlerini bi seviş benimle bi ölürüm sana kadar vurucu, seksi ve durmadan dinlenesi bi şarkı da değildir tabi.
yüreğimden çıkardım attığın kör kurşunu.
eski tarkan şarkıları tadında olmasada güzel bir şarkı.demlendikçe daha da güzelleşiyor.
en büyük problemi tempo kazanacak şimdi diye insanı avutup eli boş bırakması. sürekli bir beklenti yaratıyor ama o son vuruşu yapamıyor.
sol sütunda görünce şunları anımsatan başlık:

(bkz: tsubasa vuruşu)
(bkz: akula vuruşu)
(bkz: kartal vuruşu)
sevda denen sahsin mala son bir kez doya doya vurmasidir.

(bkz: sözlüğün sapık dolu olması)
dinledikçe güzelleşen tarkan'ın son hit'i. rahmetli aysel gürel yine döktürmüştür şarkının sözlerinde.
ilk dinlediğinizde kimmiş bu, seside tanıdık geliyor deyip tarkan'ın söylediğini öğrendiğiniz şarkı. yavaş yavaş baştan sona ezberlemiş olduğunuzu farkedersiniz.
tarkanın kesinlikle böyle bir duygusal şarkıya ihtiyacı vardı. diğerlerini dinlemek için hazirana kadar beklememiz gerekiyormuş.
--spoiler--
şarkının sözlerini aysel gürel in evine yeni taşınanlar bi köşeye sıkışmış kağıt parçasında yazılı bulmuşlar.
--spoiler--
tarkanın gerçekten sevilmemesi imkansız duran şarkısı. zamanla daha güzelleşiyor gibi. ha bir de elbette herkesin unutamadığı acılar mevcut. bu göndermeler bulununca, doğal olarak kabul görüyor. ritimleri lazım burada ki o da var.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar