bugün

bildiğim kadarıyla bu lafı söyleyen kişi hakkında insanlar ikiye ayrılmış durumda:

1) hakkaten aşıksa, ateş bacayı sarmışsa.. tümden ipleri kaptırmayım ayağına yatan insandır.. daha önceden aşık olduysa ve kötü tecrübeler edindiyse bir daha töbee demişte olabilir yani aşık olsa da bunu bu lafla saklamaya çalışmıştır..

2) acımasız insandır bu 2nci gruptakiler daha münasip bir talip bulursam kapının önüne koyarım haberin olsun ,şalgam suyu gibisin olsan da olur olmasan da diyordur,yani fazla kurcalama işte takılıyoruz insanıdır bunlar...
gosteriyorum ama elletmem *
(bkz: erkek yalanı)
bana bi cay koy da gel diye yanitlanmasi makbul olan sevgi cumlesi.
erkeklerin abazayım ben., beni yalnız bırakma demek için kullandıkları bir nevi kız kullanma cümlesi.*
iyi o zaman. aşık olunca beni ara. hadi görüşürüz.
şeklinde cevaplanası teori.
gödünü yiyim ayağıdır. karşısından alacağı tepkden emin olamayan kişidir. bu lafından sonra asıl niyetini belli edicektir.
olasılık bir:
-ama niyeki ben senden çok hoşlanıyorum
-aşk zaman ister gülüm sen de bu aşkın tohumlarını bana attın*
olasılık iki:
-iyi bak buna sevindim ben de seni bir arkadaş olarak çok seviyorum
-e ben de onu diyorum ya senden hoşlanıyorum yani bir arkadaş bir dost gibi
onu sevdiğini söylediğimizde yada kendimize itiraf ediceğimizde onun size karşı muhtemel ilgisizliğini, size "hayır" demenin korkusunu yaşamamak için kendimize söylediğimiz bir yalan.
ayrılma istediğini doğrudan söylemektense yumuşatarak belirtme biçimi.
onu diyen bunu da dedi;
(bkz: senden elektrik alamiyorum)
(bkz: emin değilim)
yanımda ol peşimden koş ama arkadaşım olarak seviyorum seni bakarsın ilerde ne olacağı belli olmaz diyen kız tipinin söyleyebileceği bir sözdür.dünya ahiret bacımsın
(bkz: erkek arkadasim var ama seni de istiyorum)
(bkz: run lola run)
(bkz: annem goster ama elletme dedi)
(bkz: senden hoşlanıyorum ama sana aşık değilim)**
kendisinden hoslanan veya kendisini seven birçok kizin bulundugu durumlarda çapkin erkegin kararsiz kalmasi sonucu hepsine birden söyledigi cümledir.
orjinali: senden hoşlanıyorum ama sana aşık değilim
anlamı: özgür'ün teklif etmesini bekliyorum, olmazsa seninkini değerlendiririm

(bkz: istemem yan cebime koy)
senden hoslaniyorum ama sana "henuz" asik degilim olarak dusunuldugunde gayet umut verici ve gercekci duyulan ancak uckur duskunu bi kac zamparanin etrafindaki butun karsi cinsleri elinde tutmak icin yanar-doner'i oynadigi bayagi replik
hoslandıgından da aslında emin olmamanın verdigi bir hissiyattır.
(bkz: bekle biraz, aşık olunca semra teyzem bana söylicek) *
(bkz: gelinim olur musun)
(bkz: ata nın annesi semra)
(bkz: aşık olunca ben sana söylicem)
-kazııım ben sana şey diyecem...
+ne decen melis?
-ya bak sana aşık değilim ama senden hoşlanıyorum galiba...
+çokta ziküme verecen mi sen ondan habar ver bana...
-...
iyisin hoşsun ama hepsi o kadar, beynimden kalbimden vurulmuşa dönmedim, biraz bekle belki ilerde aşık olurum ama şimdi sık boğaz etme beni cümlesi.
-Bak selim senden hoşlanıyorum ama bu sana aşık olduğum anlamına gelmez..
-Bak şermin geliyo 5 kardeş
-Ama öyle hoşlanıyorum ama aşık değilim ben Ahmete aşığım
-Şlapppp bu 5 kardeşte senden çok hoşlandı ama bu sana aşık oldukları anlamına gelmez şermin
bir kız tarafından söylendiyse olasılıklar:
1-(en büyük olasılık) o sırada başka bir sevgilisi vardır; ve araları iyi değildir. eğer erkek arkadaşından ayrılırsa sizi stepnede tutmak için böylesi bir standby durumu yaratır. zira siz ona meyilliyseniz kumandanın tuşuna bastığında işlem tamam olacaktır.
2-yine ortada iki erkek vardır ama bu sefer durumlar eşittir. yani iki aday arasında kız kararsız kalmıştır.
3-aslında size aşıktır ama işi yokuşa sürerek ona olan aşkınızın daha sağlam olması için olacak işi biraz geciktiriyordur. bu duruma halk arasında naz yapma deriz.
4-sizinle çıkacaktır ama sizi fazla tanımıyordur. kısaca maddi durumunuz nedir merak ediyordur. arabanız var mı? onu eğlendirecek ne kadar paranız var gibi. bunlar açıklığa kavuşunca düğüm çözülür.

erkek söylediyse tek olasılık; aslında demek istediği.
verip de üstüme kalmayacak; evlenmeye kalkmayacaksan olur.ama bana aşık olup da evlenmeye kalkarsan bu iş yatar.

görüldüğü gibi bu sözün anlamı erkekler açısından oldukça basit ama bir kızın bu sözle
ne anlatmak istediğini anlamak çok zordur.