bugün

Bir run forrest run değildir.
film müzikleri elektronik müzik sevenlerin oldukça ilgisini çekecek ve hayattaki saniyelik bir zamanlamanın bile bir insanın hayatını nasıl değiştirebileceğini gösteren alman yapımı güzel bir film. aynı olay üç koşuyla anlatılır fakat farklı zamanlama ve farklı durumların meydana gelmesi sebebiyle her koşu değişik biçimde sonuçlanır filmde.
her ne kadar filmin çoğu benzer bir konu üzerine yapılan koşu ile geçse de, üç koşunun hem zamanlama hem de farklı durumlar meydana gelmesi ve bu durumların bambaşka sonuçlara yol açması sebebiyle ilgi çekici filmdir. filmi dikkatle izlemek, hatta ikinciye izlemek filmin daha iyi anlaşılmasını ve bazı noktalarda hayret edilmesini de sağlayacaktır. bu arada elektronik müzik sevenler için filmin daha ayrı bir bağlayıcı yönü var, ben o zaman izlerken (özellikle ikinci ve üçüncü koşu müziği) tv'nin sesini bayağa bir açmıştım.
Bir tom sawkyer filmi ve aynı zamanda başarılı filmin başında ulan film yirmi dakikalık replay yapa yapa bir buçuk saate çıkarmışlar demiyor değil insan ama sonradan tek bir olayın farklı bakış açılarıyla akışı değiştiğini ve filmininde asıl vermek istediği mesajın bu küçük ayrıntılarda olduğunu anlıyorsunuz yönetmen gerçekten çok donanımlı ve birikimli filmlerinin çoğunda soundtrack olayını da kendisi üstlenir bir diğer filmi olan "koku" tavsiyemdir.
(bkz: gooş daçmiin goooş)
Barış Özcan'ın "Lola'nın üçüncü çığlığı" adlı videosunda ufak bir incelemesi olan zaman ve paradokslarla ilgili olan ilgi çekici film. (izlemedim)
Barış özcan'ın bir videosu üzerine (kendisine teşekkürler) izlediğim, ve iyi ki izlemişim dediğim bir film.
konu hakkında detay vermek istemiyorum kesinlikle, sadece izleyin.
(bkz: Franka Potente) nin başrolünü oynadığı 1998 yapımı alman filmi.
güncel Önemli Başlıklar